Якщо ви любите і вмієте робити що-небудь своїми руками, при цьому має достатньо досвіду і знань у своїй справі, то можете на цьому непогано заробляти. А при великому бажанні і наполегливих старань, ви зможете навіть відкрити свій власний маленький бізнес на дому. Багато хто думає, що такий вид заробітку притаманний тільки жінкам, домогосподаркам і матусям, які перебувають у декретній відпустці. Насправді це не так. Будь-яким з видів діяльності, які ми з вами розглянемо нижче, можна займатися все життя, і мати при цьому стабільний і високий дохід.

Крім того, деякими варіантами домашнього бізнесу, заснованого на виготовленні чого-небудь власними руками, можуть займатися і чоловіки, наприклад, різьбленням по дереву, випалюванням або навіть кулінарією. Давайте з вами розглянемо можливі варіанти заробітку на дому, з використанням власних знань, умінь і виготовлення своїми руками. Чим можна займатися вдома?

Існує безліч варіантів, чим можна займатися вдома в якості хобі і при цьому заробляти хороші гроші. Кожна людина має свої власні переваги і досвід роботи в окремій сфері, тому в даному випадку вам доведеться вибрати свою нішу, з перерахованих нижче варіантів. Отже, розглянемо можливі види діяльності:

• в’язання;

• виготовлення авторських прикрас;

• виготовлення предметів декору;

• кулінарія;

• миловаріння;

• плетіння з лози.

І це ще далеко не всі ідеї, які можна втілити в життя і вести успішний бізнес будинку. Далі, ми з вами розглянемо більш детально кожний з перерахованих варіантів.

В’язання. Якщо ви вмієте в’язати завжди зможете заробляти хороші гроші. В’язані речі сьогодні досить затребувані, як дитячі, так і дорослі. Не менш затребувані і декоративні предмети ручної в’язки – килимки, підстилки, скатертини, серветки та багато іншого. Такі речі є предметами ручної роботи, виготовляються на замовлення і в більшості випадків – за індивідуальним перевагам клієнта. Це означає, що річ виходить ексклюзивної, виготовленим в єдиному екземплярі, що говорить про її високу вартість.

Але вручну відразу багато речей зв’язати нереально. Тому такий варіант можна залишити тільки для додаткового доходу. Приймати замовлення на ручні вироби і виконувати їх у вільний час. Для постійного ж і більш високого заробітку на продажу в’язаних речей, краще придбати в’язальну машинку. Це збільшить обсяги виробництва, продажів, а значить і підвищить прибуток. Для реалізації великої кількості предметів можна укласти договори зі спеціалізованими магазинами, продавати з дому, через Інтернет або використовувати рекламування свого товару через друзів, родичів і знайомих.

Виготовлення авторських прикрас. Не варто забувати і про те, що виготовлені власними руками в єдиному екземплярі оригінальні прикраси, завжди користувалися популярністю. Сьогодні вони теж в ціні і будуть залишатися затребуваними постійно. Під авторськими прикрасами, виготовленими власними руками, мають на увазі, в основному біжутерію. Наприклад:

• сережки;

• підвіски;

• кільця;

• намиста;

• кольє;

• брошки;

• шпильки;

• браслети.

Виготовляти їх можна абсолютно з різних матеріалів. Сьогодні величезною популярністю користуються прикраси з фоамирана, біжутерія з полімерної глини, а також різні плетені вироби, наприклад, з бісеру або стрічок. Що стосується прибутковості, то вона досить висока. Наприклад, вартість одного прикраси сьогодні знаходиться в межах від 200 до 1000 рублів, залежно від призначення, розміру, використовуваних матеріалів і складності роботи. При хороших продажах (якщо продавати від 5 до 10 прикрас у день) прибуток буде високою.

Зрозуміло, доведеться витратитися на матеріали для виготовлення біжутерії. Щоб відразу налагодити великі обсяги продажів, вам доведеться витратити на матеріал близько 15-20 тисяч рублів. Але ці гроші ви зможете повернути вже через кілька місяців, якщо продажі будуть перше час слабкими, то за півроку вкладення окупляться.

Виготовлення предметів декору. Предмети декору теж протягом вже довгих років користуються величезною популярністю. Особливо, якщо це унікальні та ексклюзивні речі, виготовлені вручну під замовлення або просто авторські ідеї. Вартість предметів декору ручної роботи завжди висока. Тому при великому бажанні ви зможете мати стабільний дохід від такого міні домашнього бізнесу. Виготовляти своїми руками можна такі речі:

• рамки для фотографій;

• годинник ручної роботи;

• дерев’яні різьблені предмети (різьба по дереву);

• модульні картини;

• декоративні килимки;

• топіари;

• вази;

• вироби з холодного фарфору;

• фотокниги;

• пошиття ляльок;

• виготовлення лялькових будиночків;

• казкові персонажі;

• плетені вироби.

І це ще далеко не все, чим можна займатися в домашніх умовах і заробляти на цьому хороші гроші. Кожен вибирає сам свою власну заняття, яке йому до душі. Такі предмети інтер’єру можна продавати через знайомих, реалізовувати в магазини сувенірів і подарунків, а також продавати через Інтернет. На кожну роботу у вас завжди знайдеться покупець. З часом ви станете не просто продавати предмети ручної роботи, зроблені за власним авторським уподобанням, але і приймати замовлення на різні роботи.

Кулінарія. На приготування їжі в домашніх умовах теж можна непогано заробляти. Якщо смачно і красиво готуєте, то можете приймати замовлення на обіди з доставкою додому. У великих містах це досить затребуване. Багато людей не готують вдома самостійно, харчуються в кафе і ресторанах, а також часто замовляють обіди з доставкою додому. Крім цього на замовлення ви можете випікати торти і тістечка. Або ще простіше – давати уроки приготування їжі.

Сьогодні далеко не всі мають кулінарну освіту, але смачно готувати мріє практично кожна господиня. Для цього існують спеціальні курси, які ви можете проводити у себе вдома. При цьому сюди можуть входити не тільки секрети приготування різних страв, але і сервіровка столу і багато іншого.

Миловаріння. Ця ідея для домашнього бізнесу теж є досить перспективною і прибутковою. Мило ручної роботи залишається в ціні на протязі багатьох років. При цьому вам не потрібно великих капіталовкладень. Потрібно тільки детально вивчити інструкцію з виготовлення мила ручної роботи в домашніх умовах і можна починати свій шлях до успішного бізнесу будинку. З реалізацією проблем не повинно бути. Продавати мило можна через Інтернет або знайомих, а також реалізовувати в різні магазини виробів ручної роботи.

Плетіння з лози. Вироби, виготовлені з лози, користуються величезною популярністю серед споживачів, так як вони по праву вважаються екологічно чистими і безпечними для здоров’я людини. А так як такі предмети виготовляються вручну, то і ціна їх буде досить висока. Якщо ви не вмієте плести різні предмети з лози, спочатку доведеться пройти спеціалізовані курси. Починати краще з дрібних предметів, наприклад, кошичків або кашпо для квітів. Але більш високий дохід вам зможе принести виготовлення плетених меблів з лози.