Мало хто знає, що своє друге народження арбалет пережив у XX столітті, коли в період Другої світової війни необхідно було безшумне зброю для виконання різних спецоперацій. Над створенням арбалета працювали в британському «Управління спеціальних операцій» і американському «Управління стратегічних служб», у результаті 10 листопада 1942 року з’явився арбалет пістолетного типу.

Він був виготовлений з алюмінієвого сплаву, а на жорстких вертикальних дугах була натягнута тятива з гумового шнура. Стріла отримувала початкову швидкість 52 м/с, а прицільна дальність стрільби становила 27,3 метра.

Друге народження арбалета (5 фото)

Зброя отримало назву Little Joe і остаточний його варіант з’явився 14 вересня 1943 року. Компактний і практично безшумний арбалет відмінно підходив для усунення часових і став використовуватися в різних спецопераціях.

Друге народження арбалета (5 фото)

Основним недоліком арбалета була його низька скорострільність – від 5 до 7 пострілів в хвилину. Гумова тятива володіла запасом міцності на 100 пострілів, однак все це не завадило прийняти арбалет на озброєння спецслужб.

Друге народження арбалета (5 фото)

Також на озброєнні був і інший арбалет William Tell. Він стріляв 226-грамовими стрілами, які могли пробити легку захист, і мав підвищену скорострільністю, проте в масове виробництво запустили лише Little Joe.

Друге народження арбалета (5 фото)