Кожен трейдер веде торгівлю на валютній біржі Форекс за якимись правилами, які можуть бути самими різними. Можливо, він цього і не помічає, але будь-які впорядковані дії складаються у певну систему, яка і є обраною стратегією. Дуже багато валютних спекулянтів укладають свої операції, ґрунтуючись на показаннях яких або індикаторів, графіків, новини і так далі. Саму систему визначення стану ринку можна запозичити або розробити самим, хоча останнім починаючому трейдеру все ж не під силу. Так що вибір готової стратегії для новачка є невід’ємним атрибутом.

Запропонувати якусь одну стратегію і сказати, що вона принесе вам удачу, було б, принаймні, не розумно. Торгуючи навіть з одним і тим же правилам, трейдери можуть отримати різний результат, можливо навіть протилежний від задуманого. Навіть якщо ви вибрали вже існуючу стратегію, у міру вашого просування і набору досвіду, ця стратегія неминуче придбає свою індивідуальність по мірі того, як ви будете її вдосконалити для своєї зручності.

Серед величезної кількості стратегій для різних валютних пар на різних таймфреймах, давайте зупинимо вибір на найбільш простих. Вони допоможуть увійти в курс справи, і розібратися в основних принципах торгівлі.

Отже, стратегія, заснована на напрямку тренда. По-перше, визначте його напрямок. Для цього можна використовувати стандартний індикатор Moving Average з різними періодами, наприклад 120 і 55. По їх напрямку можна визначити висхідний або спадний тренд. По-друге, визначте активність інвесторів так само за допомогою стандартного індикатора Volumes. Ці індикатори на кількох часових інтервалах, наприклад, М30 і Н1. Порівняйте їх, і в разі усталеного напрямку тренду, можна в момент зростання торгового об’єму при активності інвесторів, можна відкривати ордер, але тільки!!! у напрямку тренду, тобто, купувати при висхідному і продавати при низхідному. Краще, перед тим як почати торгувати, деякий час поспостерігати за поведінкою валютної пари і потренуватися не на реальному рахунку.

Ще одна готова стратегія для новачків-трейдерів, на якій можна пройти навчання і зрозуміти деякі принципи ринку, це стохастик. Тут застосовується один єдиний індикатор – оссцилятор з набору торгівельної платформи metatrader 4 Stochastic. Нанесіть його на графік валютної пари і задайте рівні перекупленності і перепроданності зі значеннями 80 і 20, якщо вони не були задані автоматично. Відкривати ордер на покупку рекомендується, якщо рівень перепроданості пройшов зону, нижче позначки 20 і починає з неї виходити. У цей період зазвичай відбувається зростання ціни валютної пари. На продаж відкривайте ордер з показаннями індикатора в іншому напрямку, тобто, його показання мають виходити із зони перекупленності, яка знаходиться за відміткою 80. Для кращого сприйняття того, що відбувається, виберіть часовий інтервал не дуже маленький, наприклад, Н1.

Найкраще об’єднати ці два методи визначення поведінки ціни і відкривати ордери згідно з показаннями стохастика тільки в напрямку тренда. До речі, це поєднання індикаторів зустрічається дуже часто в багатьох, навіть дуже складних, стратегіях. Так що якщо ви на початковому рівні зрозумієте цей принцип, то в подальшому буде набагато простіше розібратися з іншими стратегіями або розробити свою власну. Для того щоб убезпечити свій депозит, при короткостроковій торгівлі потрібно виставляти стоп лосс приблизно в 25-30 пунктів, а закривати ордер допомогою тейк профіту в 15-20 пунктів. Надалі, після спостережень і висновків, на кожній валютній парі ви навчитеся виставляти ці показники кожен індивідуально.

У будь-якому випадку для проведення вдалих торгів необхідно придбати досвід і обзавестися необхідним багажем знань, включаючи спеціальні терміни і поняття. Як раз в цьому зможе допомогти вибір готової стратегії для трейдера-новачка, які здатні змалювати картину, що відбувається на валютній біржі Форекс і підготувати уважного починаючого трейдера до самостійної роботи.

Подібних методів ведення торгів багато, кожен з них по-своєму привабливий і кожен має свої недоліки. Так що не бійтеся і експериментуйте, навіть досвідчені гравці іноді змінюють стратегію, а початківець повинен вибрати ту, яка здасться найкращої саме для вас. Звичайно, проводити експерименти краще всього на демо-рахунку і, причому не кілька днів, а постійно вдосконалювати своє вміння.