Здрастуйте, дорогі читачі. У цій статті ми розповімо про те, як можна заробити хороші гроші, завдяки інвестуванню в мікрофінансові компанії.

сьогодні ви дізнаєтеся:

 1. що таке інвестиції в мфо;
 2. наскільки надійні компанії і як зробити правильний вибір;
 3. як потрібно інвестувати і отримувати високі відсотки;
 4. які поради варто брати до уваги, щоб не допустити помилок.

Інвестиції в мфо

В останні 10 років на ринку фінансових послуг з’явилися компанії, які запропонували громадянам оформити в борг невелику суму грошей, під високий відсоток. На практиці отримати позику в розмірі 15 000 рублів, на термін до 30 днів може навіть позичальник із зіпсованою історією.

Такі організації стали називатися мікрофінансовими компаніями (мфк). Для громадян це відмінна можливість отримати кошти в складну хвилину за спрощеною схемою.

для отримання позики в мфк потрібно:

 1. пред’явити співробітнику банку особистий паспорт;
 2. відповісти на питання;
 3. почекати 2 хвилини поки буде прийнято рішення.

Кредитор не просить брати довідку про розмір заробітної плати з роботи, залучати поручителя або надавати заставне забезпечення. Все швидко і просто. За таку зручність клієнти готові заплатити підвищену ставку, яка часом досягає 700% на рік.

Виходить, що на мфо не можна, а просто потрібно заробляти. Завдяки інвестуванню можна отримувати хороший дохід, від 10 до 50% річних. Набагато вигідніше вкласти гроші в мфо і отримувати гарантований високий дохід, ніж розміщувати власні заощадження на банківському рахунку.

приклад.  іванов роман петрович поклав на один рік 500 000 рублів в банк. Процентна ставка за вкладом 6,5% річних. За підсумками року отримав гарантований дохід 32 500 рублів.

Дружина романа петровича, вміє рахувати свої гроші і тому уклала договір з мікрофінансовою компанією і інвестувала свої 500 000 рублів. За умовами договору компанія за підсумками року виплатила дружині романа петровича відсотки, в розмірі 225 000 рублів (45% річних).

Здавалося б, однакова сума, але як відрізняються відсотки, які може отримати кожен, якщо зробить правильний вибір.

Мінімальна сума інвестицій в мфо

У 2010 році був прийнятий федеральний закон №151, згідно з яким сума інвестування не повинна перевищувати 1 500 000 рублів за одним договором.

досі встановлена сума викликає суперечки серед громадськості:

 • хтось вважає, що такий поріг зроблений для того, щоб багато громадян захистилися від ризикованих вкладень;
 • інші вважають, що держава, таким чином, змогла обмежити коло потенційних інвесторів;
 • а деякі і зовсім впевнені, що такий поріг необхідний, щоб громадяни вкладали в звичні всім банки і чекали мінімальні відсотки.

Відмітна особливість цього виду заробітку полягає в тому, що інвестувати можуть не тільки фізичні громадяни, але індивідуальні підприємці та юридичні особи.

найпривабливіше в цьому виді хорошого заробітку те, що:

 • висока процентна ставка, від 10 до 50% річних;
 • виплата відсотків відбувається виключно за домовленістю: щомісяця або в кінці терміну;
 • всі податкові відрахування бере на себе мікрофінансова компанія: розрахунок і перерахування пдфо в розмірі 13%.

Надійність мфо

Будь-який вид інвестування-це певна загроза. Можливий дохід залежить від рівня ризику-чим більше відсотків пропонує компанія, тим більше ризикує вкладник. Необхідно чітко розуміти, що основна мета компанії – надання моментальних позик під великі відсотки.

не секрет, що в подібні організації звертаються громадяни:

 • з поганою кредитною історією;
 • без офіційного заробітку;
 • мають борги перед банками;
 • хто не може отримати кредит у банку.

Ризик неповернення позики дуже великий. Виходить, якщо у компанії буде велика кількість непогашених позик, вона може піти з ринку. А як же інвестори, яким вона винна гроші? тут все дуже просто-скільки зможе, стільки і віддасть! сума повернення буде залежати від активів мікрофінансової компанії. Виходить, ви або добре заробите, або все втратите.

гарантії, які можуть запропонувати мікрофінансові установи:

 • право на роботу . На сайті центрального банку є актуальний реєстр мікрофінансових компаній. Варто переконатися, що обрана компанія включена до реєстру.
 • надійність . Необхідно вибирати компанію з високим рівнем надійності. Ознайомитися з рейтингом можна на сайті «експерт ра».
 • діяльність організації . Перш ніж інвестувати, варто уважно вивчити відгуки і як часто про компанію говорять в змі. Хороша репутація і позитивні відгуки свідчать про те, що компанії можна довіряти.
 • історія розвитку . Не варто віддавати перевагу компаніям, які з’явилися недавно і залучають високими ставками. Перевагу краще віддати компанії, яка кілька років представлена на ринку.

Покрокова інструкція з інвестування в мфо

Отже, ми вже з’ясували, що інвестувати власні кошти в мфо потрібно акуратно і обдумано, оскільки це великий ризик. Правильно інвестувати може допомогти брокер, але його послуги не безкоштовні.

Для економії ваших коштів ми зробили покрокову інструкцію, завдяки якій ви зможете правильно оформити договір і отримати свій прибуток без посередників.

 1. вибір мікрофінансової компанії.

Найважливіший крок-це вибір партнера. Діяльність кожної компанії знаходиться під контролем державних органів.

при виборі компанії звертайте увагу на:

 • чи включена компанія до реєстру мфо;
 • як давно працює;
 • який рейтинг;
 • що пишуть про компанію в змі.

Уважно вивчіть всю інформацію про майбутнього партнера. Чим більше інформації ви зможете отримати, тим правильніше вибір ви зможете зробити. І найголовніше-не поспішайте і отримуйте відомості від різних джерел, адже ви повинні знайти краще мфо.

 1. вибір програми.

Як правило, великі компанії готові запропонувати вигідні програми на вибір.

програми відрізняються:

 • термінами;
 • відсотками;
 • способами отримання відсотків.

Перш ніж зробити вибір, добре поспілкуйтеся з консультантом. Обов’язково прорахуйте прибуток за всіма програмами і виберете найбільш оптимальний для себе варіант.

Досвідчені інвестори радять взяти паузу на кілька днів і добре обміркувати пропозицію мфк.

 1. вивчення та підписання договору.

Навіть школяр знає, що перш ніж підписати договір, його потрібно уважно прочитати. Якщо будуть питання, не соромтеся і запитуйте співробітника компанії. Найкраще запросити шаблон договору заздалегідь і уважно вивчити його в домашній обстановці.

Якщо є можливість, покажіть типовий договір юристу і отримаєте кваліфіковану оцінку про можливі ризики.

 1. перерахування грошей.

Як тільки ви підпишіть договір, мікрофінансова компанія виставить рахунок. На отримані реквізити, ви перераховуєте обумовлену в договорі суму. Якщо ви будете перераховувати кошти самостійно, через особистий кабінет, перед відправкою обов’язково перевірте коректність введених даних. Помилок у цій справі допускати не можна.

 1. виплата відсотків.

Це найприємніша частина всієї процедури.

кожен клієнт вирішує самостійно, як він буде отримувати відсотки:

 • щомісяця;
 • один раз в квартал;
 • за підсумками звітного року.

Як правило, мікрофінансові компанії перераховують кошти на особисті реквізити інвестора.

Рейтинг топ-5 мфо для інвесторів

Спеціально для вас, дорогий читачу, був зібраний рейтинг кращих компаній, в які варто інвестувати свої заощадження.

рейтинг:

 1. домашні гроші . Компанія пропонує оформити договір на термін від 3 до 24 місяців. Оформити договір можна як в рублях, так і валюті. Чиста процентна ставка, після сплати всіх податків становить 21,75% на рік.
 2. moneyman . Компанія приймаєКошти в розмірі від 1 500 000 до 5 000 000 рублів. Розмір процентної ставки залежить від терміну. Укладаючи договір на 6 місяців, ви отримаєте 26% на рік, в той час як річний договір принесе прибуток 30%. При сумі інвестицій більше 6 000 000 рублів компанія готові виплатити 36% річних.
 3. мані фанні . Термін інвестування в цій компанії від 3 до 36 місяців. Ставка 26,4% річних. За умовами договору інвестори можуть підключити капіталізацію відсотків.
 4. е-позика . Компанія приймає кошти на термін від 6 до 24 місяців, за ставкою від 22% до 28% річних. За умовами договору відсотки виплачують один раз на квартал, на особистий рахунок інвестора.
 5. парса груп . Процентна ставка залежить від суми і терміну і коливається від 18% до 36%. Термін договору від 3 до 36 місяців. Компанія дає на вибір три способи отримання відсотків: раз на місяць, щоквартально, в кінці терміну.

Приклади інвестицій

розглянемо більш детально умови інвестування в чотирьох великих компаніях:

 • домашні гроші;
 • швидко гроші;
 • мані мен;
 • 6. Займи просто.

Всі компанії давно представлені на ринку фінансових послуг і довели свою порядність і стабільність.

Як видно з таблиці, всі компанії пропонують привабливу прибутковість, що не може залучити потенційного інвестора. Для фізичних громадян сума інвестування менше 1,5 мільйона навіть не розглядається. Деякі компанії пропонують отримати дохід вже в перший місяць. Що найпривабливіше, компанії люблять своїх інвесторів і кожному приділяють особливу увагу.

З наведених умов особливу увагу заслуговує компанія»домашні гроші”. Вона давно представлена на ринку фінансових послуг, має хороші відгуки і стабільні фінансові показники. Прибутковість на досить високому рівні.

Однак робити вибір на користь тієї чи іншої компанії тільки за цими показниками не варто. Як вже зазначали, варто брати до уваги всі фактори. Цей сегмент ринку ще знаходиться в розвитку, і вкладати великі кошти досить небезпечно.

Також можна звернути увагу на мікрофінансову компанію мані фані, яка пропонує прибутковість до 26,4% на рік і центр інвестицій, який готовий заплатити своїм інвесторам до 33% річних.

1. Зробимо висновки, шановний читачу. Інвестиції в мікрофінансові компанії-дуже приваблива справа, але ризикована. Якщо ви грамотний і розважливий інвестор, який має досвід роботи з фінансовими інструментами, то тоді варто задуматися про цей спосіб множення свого капіталу.

Ризики інвестування в мфо

Як вже було сказано, інвестування в мфк-це великий ризик. Але як відомо, хто не ризикує, той не п’є шампанського.

можливі ризики в мфо:

 • банкрутство . У такі компанії звертаються громадяни від безвиході. Це позичальники, яким відмовили банки з численних причин. Повернути кошти позичальники часом не в змозі. Як би не старалися мфо повернути свої кошти, часом це неможливо. Через велике неповернення з’являються складнощі і як наслідок-банкрутство. Якщо компанія буде визнана банкрутом, повернути вкладені кошти буде вкрай складно, або неможливо. Ніякі активи мфо не можуть гарантувати повного повернення вкладених коштів.
 • немає захисту на державному рівні . Це відносно новий напрямок, діяльність якого не регулюється на законодавчому рівні. Всі прийняті закони вимагають великих доопрацювань. Всі умови повернення прописані в договорі і держава не може надати додатковий захист інвестора і зберегти його заощадження.
 • неправдиві відомості . Багато компаній працюють за франшизою від іншої компанії. Часом інвестор вивчає інформацію по одній компанії, а договір укладають від іншої.

Страхування мфо

Мікрофінансові компанії не включені в єдину систему страхування вкладів, а значить, гарантії повернення у них не поширюються. Але не все так погано, як може здатися на перший погляд. Руку допомоги мікрофінансової компанії протягнули страховики і запропонували таку послугу, як страхування інвестицій.

Нагадаємо, що відповідно до закону про діяльність мікрофінансових компаній, вони не можуть залучати гроші від звичайних фізичних громадян. Але мфк знайшла виключення з прийнятого закону і мова в даному випадку йде про інвестиції. Громадяни можуть інвестувати кошти, але не більше 1,5 мільйона рублів.

Це обмеження ввели невипадково, а щоб захистити від можливих ризиків молодих і некваліфікованих інвесторів. Завдяки страховій компанії інвестори можуть з легкістю розміщувати свої заощадження.

Єдиний мінус-це зменшення процентної ставки. Наприклад, відгуки клієнтів свідчать про те, що при оформленні договору страхування, за яким 100% повернення коштів інвестор отримує в разі банкрутства мфк, ставка знижується на 3-5%, що при великій сумі досить відчутно.

Отримати менший дохід, який застрахований або ризикнути-кожен вирішує самостійно.

Оформити договір страхування можна як в мікрофінансової організації, так і безпосередньо в офісі страхової компанії. При виборі другого варіанту ви можете заощадити.

Порівняння мфо з іншими видами інвестицій

Вкладення в мфо стає привабливим, на тлі знижуються процентних ставок за вкладами. Прибутковість за депозитами вже не покриває інфляцію. Про який прибуток за депозитами тоді говорити?

Банківський вклад-це просто хороша можливість зберегти свої кошти, але ніяк не примножити їх. А тут мова йде про великий і реальний дохід, який доступний кожному.

давайте подивиться, чим відрізняється інвестування в мфо від інших видів отримання доходу:

відмінність № 1.  відсутність страхового захисту.

З банківськими вкладами все просто. Держава надає гарантований захист в межах 1 400 000 рублів. Це означає, що якщо банк збанкрутує, ви гарантовано повернете суму вкладу в межах застрахованого ліміту.

У мікрофінансової компанії такий захист не присутній. Єдине, що ви можете зробити – це самостійно звернутися в страхову компанію і придбати поліс, який захистить від можливих ризиків. Але це додаткові витрати.

відмінність № 2. висока прибутковість і розмір внеску.

Якщо порівнювати з іншими інвестиційними проектами, представленими на ринку фінансових послуг, то вкладення в надійні мфо – це найвигідніший бізнес, який може принести хороший дохід.

якщо від інвестування в мфо можна отримати до 50%, то по інших продуктах бачимо наступне:

 • за вкладами прибутковість від 4 до 9%;
 • по інвестиційному страхуванню життя до 25%;
 • за індивідуальними інвестиційними рахунками від 8 до 18%;
 • акції та облігації – не більше 15%.

Як відомо, щоб почати отримувати мінімальний дохід і почати збирати, можна покласти навіть 1 000 в банк. Інвестиції в мфо від 1000 рублів – це, швидше за все, міф. Мікрофінансові компанії розглядають більші суми. Деякі компанії готові укласти договір, якщо сума більше 500 000 рублів.

відмінність № 3. оподаткування та умови дострокового розірвання.

Далеко не всі банківські вклади та інші продукти оподатковуються. А ось з доходами від інвестицій в мфо все навпаки, вам доведеться віддати державі 13%. Єдина перевага-розрахунком і сплатою буде займатися сама компанія, а не ви.

У більшості випадків по всіх фінансових продуктах ви зможете отримати дохід в кінці терміну. При розірванні договору вам повернеться сума тільки вкладених коштів.

Що стосується інвестування в мфо, ви можете отримувати прибуток хоч кожен місяць і розірвати договір в будь-який момент, без втрати прибутковості за той час, коли кошти працювали.

Поради для початківців інвесторів

і ще кілька корисних порад для вас:

 1. уточнюйте хто засновник мфо.

1 вибирайте ті компанії, засновниками яких є відомі у фінансовій структурі люди, з бездоганною репутацією.

Часом буває, що мфк – це дочірні компанії великих банків, відкриті за звичайною франшизою. З одного боку, це добре. Але де гарантії, що мікрофінансова компанія буде надавати такий же хороший сервіс, як і банк?

 1. не женіться за відсотками.

Запам’ятайте, багато – не завжди добре. Не варто вибирати компанію, тільки тому, що вона пропонує 50% річних. Перед вами може виявитися звичайна фінансова піраміда, яка отримує прибуток за рахунок нових вкладень.

 1. прочитайте відгуки.

У всесвітній павутині можна знайти відгуки про кожну мікрофінансової компанії. Відвідайте спеціалізовані форуми і поспілкуйтеся з тими, хто вже працював з цією компанією. Дізнайтеся у знайомих, можливо, хтось має досвід інвестування в даній сфері.

 1. не поспішайте підписувати договір.

Часом розмір майбутнього доходу може затуманити голову. Варто розуміти, ви робите серйозні фінансові вкладення і поспішати тут не можна. Читайте все уважно і не бійтеся питати те, що неясно. Якщо є сумніви, краще відмовитися від укладення договору.

 1. застрахувати інвестиції.

Якщо компанія не пропонує послугу страхування, самостійно дізнайтеся всі умови і купіть повний захист своїм фінансам. Завдяки страховці ви збережете свої гроші.