Здрастуйте! у цій статті ми розповімо про інвестиції в росії.

сьогодні ви дізнаєтеся:

 • що таке інвестиції;
 • в які об’єкти можна інвестувати;
 • особливості інвестицій в росії;
 • практичні поради для інвестора.

Зараз інвестиції переслідує будь-яку людину буквально на кожному кроці. Головне завдання цього матеріалу-допомогти розібратися, у що, як і навіщо інвестувати.

Що таке інвестиції в росії

Кожна людина стикається з інвестиціями протягом свого життя. У широкому сенсі інвестуванням можна займатися, отримуючи освіту, займаючись спортом, або читаючи профільну літературу. Це своєрідні вкладення, які потім окупаються – знаннями і затребуваністю професії, хорошим здоров’ям або певними навичками.

Отже, інвестиції в широкому сенсі – вчинення певних дій для отримання результату в довгостроковій перспективі.

У вузькому сенсі інвестиції мають на увазі під собою майже те ж саме.

інвестиції у вузькому сенсі – це вкладення (фінансові, матеріальні, фізичні) які принесуть дохід в майбутньому.

Інвестиції можна в якійсь мірі називати активною економічною діяльністю, адже вона передбачає вчинення усвідомлених економічних дій, які принесуть вигоду: вкладення в цінні папери, інвестування в нерухомість, покупка патентів.

З огляду на те, що в країні населення недостатньо фінансово грамотно, багато хто недооцінює перспективу довгострокових вкладень. Про те, чого можна досягти за допомогою мінімальних інвестицій, написано в книзі» розумний інвестор ” бенджаміна грехема:

Якби ви вкладали по 100 доларів на місяць в акції розвинених американських компаній протягом 10-ти років, то до кінця цього терміну отримали б 80 000 доларів на свій банківський рахунок, не здійснюючи при цьому ніяких додаткових дій.

Звичайно, це висловлювання досить спірно, адже від інвестора треба було б стежити за постійною динамікою цінних паперів, вчасно продавати і купувати потрібні акції, але при цьому весь сенс інвестування можна звести саме до цього. Вкладати кошти для подальшого отримання прибутку.

інвестиції з чисто економічної точки зору – це вкладення в матеріальні або нематеріальні активи, з метою їх примноження в будь-яких сферах діяльності людини.

Гроші повинні робити гроші-найкраща фраза, яка може охарактеризувати сучасний підхід до інвестицій.

Інвестиції передбачають одноразові витрати, і після цього постійний прибуток. Дуже зручний спосіб для тих людей, які хочуть мати пасивний дохід.

Також не слід забувати, що ті люди, які зберігають гроші вдома, втрачають їх через інфляцію, можливу девальвацію та інші економічні події в країні. Отже, той, хто інвестує гроші не тільки може не втратити їх, а й отримати додатковий дохід.

Класифікація інвестицій

Щоб розібратися в самій природі інвестицій, потрібно ознайомитися з видами їх класифікацій.

всього існує 5 популярних ознак для їх поділу:

 • за формою власності . Поділяються на приватні, державні, комбіновані або зарубіжні. Тут важливим є той, хто виділяє грошові кошти для інвестицій;
 • по об’єктах . Реальні, фінансові, спекулятивні та венчурні. реальні вкладення – нерухомість, бізнес, обладнання — тобто всі матеріальні об’єкти, які можуть приносити прибуток. фінансові 10 –&>- всі фінансові інструменти (цінні папери, похідні інструменти цінних паперів (опціони, ф’ючерси) піфи і так далі. спекулятивні – активи для перепродажу (цінні папери, валюти, дорогоцінні метали). венчурні – новітні, що розвиваються підприємства;
 • за призначенням . Це можуть бути: прямі інвестиції – вкладення в компанію; нефінансові – інвестування в різні нематеріальні проекти; портфельні – портфелі цінних паперів.
 • за термінами вкладення . короткострокові – до 1 року. середньострокові – від 1 до 3 років. довгострокові – понад 3 років;
 • за ступенем ризиків . Виділяються агресивні, помірні і консервативні. агресивні інвестиції беруть на себе великі ризики в гонитві за прибутком, помірні знаходять компроміс і поєднують ризики зі стабільністю, і консервативні спрямовані більше на збереження заощаджень з мінімальним ризиком.

Особливості іноземних інвестицій в росію

Іноземні інвестиції в нашу країну-один з двигунів більшості економічних процесів в країні. Завдяки тому, що інвестори з різних країн вкладають гроші в деякі галузі економіки росії, ми можемо спостерігати економічний розвиток протягом останніх 10-15 років.

в інвестуванні в російську економіку існує кілька особливостей:

1. Більшість інвестицій-кредити в тих чи інших формах. Це означає, що це неповноцінні інвестиції, які вкладаються в економіку в розрахунку на отримання прибутку, а звичайні кредити, які використовуються компаніями на потреби розвитку, і після чого ці позики віддаються.

2. Основним об’єктом іноземних інвестицій виступає сировинна і торгова промисловість. Стабільний розвиток показують тільки компанії, що займаються нафтовим і газовим видобутком, а також компанії-гіганти з державною підтримкою. Тільки в них здійснюється близько 90% всіх інвестицій з-за кордону.

3. У період кризи, кількість іноземних інвестицій в росію різко скоротилася, що призвело до неминучого падіння і збитків з боку компаній з державною та іноземною підтримкою. Зараз, кількість іноземних інвестицій поступово збільшується, але щоб вийти на докризовий рівень і підвищити довіру до російських компаній, має пройти чимало часу.

4. І остання, і головна особливість-іноземні інвестиції не перешкоджають вивезенню капіталу з країни. Це можна побачити за офіційними статистичними даними, про країни, які» спонсорують ” російську економіку. З відкритих даних випливає, що в 2014 році, обсяг кіпрських інвестицій в росію, був більше 60-ти мільярдів доларів, що в кілька разів перевищує економіку кіпру. Отже, тіньовий капітал, який ніяк не фіксується, виводиться з країни, і тільки частково повертається назад.

Характеристики процесу інвестування

весь процес інвестування можна охарактеризувати 5 різними параметрами:

 • мета інвестування;
 • термін інвестування;
 • обсяг інвестицій;
 • прибутковість;
 • ризики.

мета інвестицій найчастіше визначається в грошовому еквіваленті. Те, який обсяг доходу хоче отримати інвестор і є кінцевою метою. Її потрібно вибирати відразу, ще до початку вкладень, і виходити з реальних даних.

термін інвестицій – те, на який термін розміщуються кошти. Інвестиції бувають короткостроковими – до 1 року; середньостроковими – від 1 до 3 років; довгостроковими – 3 роки і більше. Залежно від терміну інвестицій, буде відрізнятися і фінансова стратегія, і прибуток, і ризики, пов’язані з інвестиціями.

обсяг інвестицій – то кількість грошових коштів, які інвестор збирається вкласти. Чим більше ця сума, тим більше об’єктів для інвестування є у інвестора, і тим більше у нього можливостей. З великою сумою коштів, можна помітно скоротити ризики, шляхом страхування.

обсяг прибутковості інвестицій – один з найважливіших параметрів, на який в першу чергу потрібно дивитися інвестору. Чим вище рівень прибутковості, тим більше ризиків буде брати на себе інвестор.

ризики – можливість втратити всі кошти в разі, якщо відбудеться несприятливий сценарій. Чим вище ризики, тим більше дохід.

Грамотний інвестор повинен сам враховувати всі ці характеристики, у виборі об’єкта і способу інвестицій. Для того щоб грамотно інвестувати і примножувати свої кошти, потрібно постійно аналізувати і оцінювати ситуацію, вкладення і вчасно «виходити з гри».

Популярні види інвестування в росії

Куди вкласти гроші в росії-один з найпопулярніших питань початківців інвесторів.

саме для них ми публікуємо топ надійних і вигідних способівІнвестицій:

Банківські вклади

Що б не говорили люди, але банківські вклади залишаються найнадійнішим способом довгострокових інвестицій, які покривають рівень інфляції і приносять невеликий прибуток. Це дає можливість заробляти близько 7-8% річних просто вклавши кошти на банківський рахунок.

Банківські вклади зараз-один з інструментів боротьби з інфляцією. Головна можливість не втрачати гроші для тих, хто не знає, у що можна вкласти гроші. Одна з найголовніших помилок – оформляти внесок в популярному і відомому банку, що входять в топ 5-10 кредитних організацій росії (сбербанк, втб, россельхозбанк та ін.). У цих банках відсотки для звичайних фізичних осіб набагато менше, ніж в інших, більш зацікавлених в грошах населення.

Краще вкладати свої кошти в депозити кредитних організацій, які входять в топ 50 найбільших, серед них тінькофф, бінбанк, связьбанк, відкриття і пр.такі кредитні організації дійсно зацікавлені в будь-яких залучених коштах і зможуть запропонувати набагато більший відсоток, ніж топи.

Інвестиції в нерухомість

Все ще залишаються найпопулярнішим способом вкладення грошових коштів як в росії, так і ближньому зарубіжжі. Залежно від регіону, вартість житла дуже сильно різниться, але одне об’єднує всіх – стабільний дохід від оренди.

Залежно від регіону, нерухомість може показувати або позитивну, або негативну динаміку зростання цін. Але по всій росії тенденція така: нерухомість щорічно зростає на 5-6%, за винятком кризових періодів. Нерухомість падала під час деномінації в 1998-му, під час світової кризи в 2008-му, і 2015-2016-х роках, коли криза грянула вже в росії.

При цьому орендні платежі – найбільш привабливе джерело доходу. Для прикладу візьмемо москву. Нерухомість в москві і області постійно дорожчає, саме тому на дистанції, завжди буде спостерігатися зростання вартості житла.

За невелику квартиру, яка буде куплена за 5 мільйонів (мінімальна сума для житла в москві), орендні платежі становитимуть 250-300 тисяч рублів на рік. При тому що сама нерухомість буде збільшуватися у вартості, маємо щорічний дохід близько 11%, що перекриває інфляцію.

Але основна популярність цього виду інвестицій криється в простому юридичному оформленні угод. Досить укласти договір купівлі-продажу, сплатити податки і квартира буде передана у власність іншій особі.

1.з мінусів можна відзначити високий термін окупності і низьку ліквідність активів. Повністю окупляться інвестиції лише через 8-10 років. А низька ліквідність означає, що за реальну вартість продавати актив доведеться дуже довго. І якщо гроші знадобляться терміново, то доведеться продавати актив, нижче ринкової ціни.

Фондовий ринок

Інвестиції в фондовий ринок-один з найбільш високоприбуткових і одночасно ризикованих способів отримання доходу. Інвестувати в цінні папери російських компаній, особливо в нинішній період високої волатильності (постійних коливань), досить ризиковано.

При цьому російський фондовий ринок відрізняється високою прибутковістю, в порівнянні з європейським, що робить реальними 100-200% річних, при грамотному інвестуванні.

Діяльність на фондовому ринку можна розділити на 2 напрямки: гра на біржі і біржові інвестиції. Перший напрямок має на увазі постійні угоди купівлі-продажу цінних паперів, з метою отримання прибутку на різниці цін. Це дуже ризиковано, вимагає певних знань, умінь і здатності справлятися з ризиками.

Інвестиції на ринку цінних паперів передбачають купівлю цінних паперів до погашення (облігацій) або для стабільного отримання дивідендів (акцій). Хороший інвестор повинен зібрати портфель цінних паперів, який компенсував би просадки (негативну динаміку цін) і давав би стабільний прибуток протягом усього періоду. Для тих, хто сумнівається в своїх силах, існують брокери, які можуть допомогти у виборі, дати актуальну інформацію та поради з приводу того, в які цінні папери інвестувати.

Валютний ринок форекс і памм рахунки

Це порівняно новий вид інвестування, доступний з приходом інтернет-технологій. Форекс-брокери, які досі залучають мільйони інвесторів з усього світу, зробили в онлайн-режимі довірче управління рахунками клієнтів. Тобто вони дали можливість вкладати гроші в того чи іншого трейдера, щоб він міг розпоряджатися чужими грошима і приносити прибуток своїм клієнтам.

Памм-один з найбільш ризикованих способів інвестицій, не тільки через те, що це вкладення в ринок іноземних валют, самий волатильний і непередбачуваний з усіх, але ще і через велику кількість нечесних брокерів, які можуть заморозити кошти своїх інвесторів і гравців в будь-який момент.

Але при цьому памм інвестиції-справжній пасивний дохід, де при грамотних інвестиціях можна домагатися 100-400% річних.

Для новачків рекомендується уважно вивчити всю інформацію як про трейдера, в якого він збирається вкладатися, так і про брокера. На що слід дивитися: ліцензія, кількість клієнтів, відгуки, кількість успішних трейдерів, частоту згадки імен цих трейдерів на форумах та інше.

Якщо брокер вселяє довіру, то з його допомогою можна буде вкластися в трейдера і отримувати стабільний прибуток. Єдине, за чим потрібно стежити – осіданнями торгового рахунку, щоб мати можливість вчасно вивести кошти, якщо раптом трейдер буде здійснювати помилкову угоду.

Пайові інвестиційні фонди

За кордоном інвестиційні фонди-відмінний спосіб заробітку для всіх категорій громадян, від звичайних робітників, до найбільших підприємців. Але в росії все йде набагато гірше. Через те, що немає страховок, бізнес розвинений погано, і більшість гравців фондового ринку не має можливості застрахувати свої ризики, інвестиційні фонди не дають такої прибутковості.

Всього в росії близько 1 500 піфів, 70% з яких закриті – тобто не надають широку звітність про їх діяльність. І якщо судити по залишилися відкритим піфам, то їх діяльність теж дуже ризикована, навіть в порівнянні з самостійними інвестиціями. Є лідери ринку, які видають до 80-100% річних, але навіть у них бували просадки до 30% від рахунку.

Інвестувати в ці фонди зараз-великий ризик. Але експерти вважають що через 5-10 років, економіка перейде до інвестиційної моделі, що підвищить роль піфів і збільшить їх надійність.

Інвестиції в колекційні предмети

До цих пір деякі люди вважають, що інвестування в картини, вінтажні предмети меблів, колекційні напої та інші предмети може приносити стабільний прибуток.

у росії ці способи вкладень теж популярні, але при цьому вони не приносять істотного прибутку з п’яти причин:

 • закритість ринку;
 • дуже висока стартова ціна;
 • високі комісійні витрати;
 • ризик придбати підробку;
 • низька ліквідність активів.

Виходячи з цих 5-ти причин, можна зробити висновок, що цей популярний метод інвестицій не принесе прибутку в найближчі 10-15 років, а чекати 40-50 років для того, щоб отримати 1000% прибутку, не в правилах розумних інвесторів.

Управління інвестиціями

управління інвестиціями можна звести до 3 основних етапів:

 1. оцінка перспектив вкладень . Це початковий етап, який передбачає з боку інвестора збір даних про галузь, об’єкт інвестицій і стан ринку. Саме на цьому етапі вибирається об’єкт, термін і передбачувана прибутковість інвестицій. Найяскравіший приклад-недавня криза з нерухомістю. Хороший інвестор повинен був побачити, що нерухомість незмінно падає, і якщо він хотів отримати квартиру для здачі в оренду за зниженою ціною, то повинен був скористатися можливістю. Оцінка та аналіз ринку-один з найважливіших і відповідальних етапів для будь-яких інвестицій;
 2. реалізація стратегії . Це може бути покупка цінних паперів, нерухомості, вкладення в памм або золото. На цьому етапі головне правильно вкласти свої кошти, діючи відповідно до наміченого плану;
 3. моніторинг за об’єктом інвестицій . Стежити за постійно мінливою картиною ринку і вчасно приймати рішення. цей процес найкраще подивитися на вкладеннях у валюту і цінні папери. Саме вони вимагають постійного моніторингу. Ви бачите, що акції компанії весь період йшли в гору, і ви вигравали не тільки на дивідендах, але і на зростанні цін. Але як тільки в мережі з’являється негативна новина про компанію (як у apple в 2010-му — хвороба джоббса) вам потрібно терміново продавати акції.

Найскладнішим і відповідальним етапом є складання стратегії. Саме завдяки грамотному плануванню та оцінціПерспектив вкладень, можна отримати відповіді на багато питань, на кшталт: як багато потрібно вкласти? скільки я зможу заробити? як довго доведеться чекати чистого прибутку?

5 порад починаючому інвестору

 1. дотримуйтесь плану . У кожного інвестора є чіткий план: скільки він може витратити, скільки хоче отримати, в які терміни, і що для цього може знадобитися. Створення такого плану-перший етап грамотних інвестицій, проходження йому – основа подальшого прибутку. Звичайно, ідеальних планів не буває, і щось може відкланятися від наміченого. Важливо розуміти, що план-основа, своєрідний “каркас” всіх інвестицій.
 2. уважно вивчіть нішу інвестицій . Наприклад, не варто вкладатися в цінні папери нафтових компаній, якщо ви не вивчили необхідних звітів, не проаналізували фінансові звіти і баланс за останні кілька звітних періодів. Для початку, потрібно уважно вивчити галузь, конкретну компанію, і після цього вкладати в неї кошти. Також буде і з нерухомістю, золотом, і багатьма іншими. Оцінити нішу, оцінити ризики, оцінити перспективи, скласти з цього свій прогноз і вкласти кошти.
 3. постійно стежте за об’єктом інвестицій . Не потрібно думати, що вся робота закінчується після вкладення грошових коштів. Від грамотного інвестора ще буде потрібно постійний моніторинг і аналіз фінансового становища ринку, і якщо справи підуть не за прогнозованим сценарієм, іноді краще реалізувати об’єкт інвестицій. Головне правило інвестицій-постійно бути в курсі подій, пов’язаних з вкладеннями.
 4. управління ризиками . Стежити за ризиками-перший крок до управління. Змінилася економічна ситуація, об’єкт інвестицій став менш вигідний і більш ризикованим – потрібно дізнатися, що до цього призвело, і які наслідки можуть бути в майбутньому. Головним метод управління ризиками – диверсифікація активів, тобто поділ. Досить вибрати кілька різних об’єктів інвестицій, які змогли б компенсувати осідання один одного і дати прибуток, навіть коли один з цих об’єктів буде приносити збиток.
 5. мінімум емоцій . Це правило актуально для всього, що пов’язано з грошима. Фінанси не люблять надмірно емоційних людей. Потрібно проводити аналіз, угоди і формувати звітність на холодну голову, зважуючи всі «за» і «проти». Звичайно, є фінансова інтуїція, але вона напрацьовується роками, і новачки нею, найчастіше, не володіють.

Якщо дотримуватися цих простих порад, можна уникнути непотрібних ризиків і з високою часткою ймовірності отримувати стабільний прибуток протягом довгого часу. Адже головним завданням є збереження коштів, і тільки потім до цього завдання приписується отримання прибутку.

Саме тому краще надійні інвестиції, які гарантовано принесуть невеликий дохід, ніж надзвичайно ризиковані вкладення, які з великою ймовірністю принесуть збитки.

І, нарешті, найважливіше правило інвестицій, про яке не повинен забувати ніхто. Головний об’єкт інвестування-людина. Краще спочатку вкласти кошти в навчання, здоров’я і придбання знань. Ось що дійсно гарантовано окупиться і зможе приносити дохід навіть у найневдаліші для економіки періоди. Інвестування в самого себе-кращий варіант отримання доходу.

інвестиції – вкладення матеріальних активів з метою їх примноження в будь-якій зі сфер людського життя.

об’єкт інвестицій – те, у що вкладаються гроші і те, що потенційно принесе гроші.

У росії найвигіднішими інвестиціями є: власний бізнес, дорогоцінні метали, вкладення в цінні папери сировинних компаній. Для того щоб почати інвестувати, потрібно вибрати об’єкт, терміни, вкладення і тверезо оцінити ризики.

1. Найголовніший об’єкт інвестування-людина. Інвестиції в самого себе гарантовано окупаються і приносять прибуток.