Як відомо будь-який товар виготовляється виробником починає існувати. Коли товар потрапляє на ринок, він починає володіти характеристиками. Деякі з них проявляють себе у відповідності вимог покупця (за таким критерію, як затишний, довгий в застосувань і дешевий). Тому здатність конкуренцій залежить від властивостей, товар визначає набір властивостей і ступінь задоволення порівняно потреб до інших товарів тієї ж функції.

Є величина і вона не лінійна, при яких одні показники товари можуть виграти і в ту хвилину програти по своїм якостям. З-за цього адміністрація компаній може змінити показники товару в сильну сторону або навпаки вказати на вже наявні позитивні якості.

Завжди покупець купує товар, і хтось не може сказати точно, на що буде великий попит. Виходячи з усього, керівництву варто вказувати якості товару, які цінує покупець. Вони повинні їх поліпшувати, рекламувати, розповідати всі їх достоїнства і вся інформація має бути без краплі брехні. Це все поманить покупця до вибору представленого товару.

В результаті здатність конкурувати знаходять його продажу, тобто за товарами, які дійсно купують. Маркетологи не завжди можуть зробити правильний прогноз на товар, тому що споживач може вибрати інший товар за будь своєї причини.

Оцінка товару, що виробляється, на думку споживача в момент вивчень ринку. Завжди цінність товару становить середину, але і це буває помилкою.