У пошуках ідей для відкриття своєї справи бізнесмени-початківці часто вибирають сферу роздрібної торгівлі одягом. Як сказано «Краса править світом». Щодня ми спостерігаємо відкриття все нових торгових центрів і бутиків і на перший погляд все здається простим у реалізації. Однак, як і в будь-якій справі, тут є свої певні труднощі і секрети досягнення успіху. Тому, якщо ви вирішили, що це саме те, що вам потрібно, підходите до реалізації справи серйозно і більш вдумливо. Відкрити магазин одягу просто і зі смаком вам допоможуть невеликі, але важливі рекомендації, наведені нижче.

Перші кроки або що потрібно знати? В основі всіх ваших розробок обов’язково повинно лежати знання про ваших конкурентів. Це допоможе визначитися з концепцією та напрямком свого магазину, щоб бути конкурентоспроможними в цій сфері. Напрямків діяльності досить багато: від ексклюзивного одягу відомих зарубіжних брендів для більш заможної категорії покупців, або ходові бренди російського виробництво в помірному співвідношенні якості і ціни. Вибір відповідного варіанта залежить від ваших можливостей, так і від досліджень і рад маркетолога.

Скільки вішати в грамах або перший закуп одягу. Отже, якщо вибір зроблено стосовно концепції, від неї і слід відштовхуватися. Наступний крок – визначення вікової категорії покупців і товарного ряду. Пам’ятайте, щоб магазин одягу був обставлений зі смаком і постійної уваги покупців, для цього слід встановити регулярне оновлення асортименту і дотримуватися руху моди.

Ексклюзивний товар говорить сам за себе. Не слід брати велику партію товару, втратиться сенс ексклюзивності. Одного розмірного ряду буде достатньо. При виборі варіанту «Оптимальне співвідношення ціни та якості» кількість розмірних рядів можна збільшити, але не поспішайте це робити при перших закупівель. Розраховуйте кількість товару так, щоб полиці і вітрини були заповнені, поповнюйте їх по мірі продажу.

Хороший постачальник – успіх торгівлі. Постачальник у справі продажу це ваша опора в плані якості і своєчасної доставки товару на вітрини. Тому слід ретельно добирати партнерів. Не обійдеться і без тестових закупівель, відповідальність і надійність постачальника перевіряється часом.

Як корабель назвеш, так він і попливе. Над розробкою назви магазину, слід задуматися не менш ретельно, ніж над вибором асортименту. Назва – це майбутній бренд, який ви зараз створюєте. Він повинен легко сприйматися на слух і запам’ятовуватися покупцям. Якщо у власника звучна і цікава прізвище, як варіант, ви можете використовувати її. Враховуйте ваші подальші плани, якщо справа піде в гору. Можливо, вам захочеться розширити асортимент або здійснювати Інтернет продажу. Перше, про що потрібно задуматися: чи Підійде стара назва магазину?».

Місце має значення. Успіх продажів в 50 % випадків залежить від місцезнаходження вашого бізнесу. Особливо це стосується магазинів одягу. Тут також не обійтися без допомоги досвідченого маркетолога, який підкаже де велика прохідність потенційних покупців і стійкі позиції щодо конкурентів навколо вашої роздрібної точки.

Мистецтво залучати покупців. Відкрити магазин одягу просто і зі смаком – це ще півсправи. Натовпи покупців не хлинуть в двері вашого магазину відразу і з завидною регулярністю. На перший час головним завданням буде інформування покупців про існування магазину. Пам’ятайте, що ввічливість персоналу, ввічливість і бажання допомогти покупцеві знайти те, що потрібно – залишить позитивне враження надовго і спонукає повернутися, більше, ніж яскрава вивіска. Однак і про рекламу завжди потрібно замислюватися. Вітрина – перше враження про магазин, викликає бажання зайти.