Новини бізнесу та інвестицій україни

9-10-2021

З приводу останнього, скажу, що буває і так, але іноді ні. До речі, деякі з останніх випадків, вважаю, відбулися якраз через переоцінку своїх бізнес-проектів в гонитві за більшим прибутком в недооцінці і прямому порушенні суспільних інтересів. Як уповноважений із захисту прав підприємців, я завжди на боці бізнесу, за умови, що вони працюють в рамках законодавства, зазначає він. Хочемо почитати про новини бізнесу на сайті , тут найкращі та приємні новини .

За словами директора уфимського філії “бкс прем’єр” вадима болтирова, рішення про великі інвестиції, що мають федеральне значення, приймаються кулуарно і тут важливіше особиста довіра і взаєморозуміння, вибудуване між інвестором і керівниками регіону. Все ж він зазначає, що подібні негативні події все ж не проходять безслідно для інвестиційного клімату регіону.

— довіра приватного інвестора складається з безлічі факторів і коли в бізнес-процеси починає втручатися політика, то негативного впливу на інвестиційний клімат уникнути складно, коментує болтиров.

Перехід до прогресивної моделі відносин

Експерти відзначають, що екологічні протести в регіоні показують, що республіці пора йти від сировинної моделі економіки і розробити нову стратегію щодо бізнесу.

– безумовно, для бюджету та інвестиційного клімату республіки це великий виклик, який ще посилюється уповільненням ділової активності через обмеження у зв’язку з коронавірусом. Бізнес через гігантську невизначеність урізує свої інвестиційні плани. Тому і стратегія республіканського уряду неминуче повинна зазнати змін-доведеться вирішувати, як розвивати і структурно змінювати економіку регіону. На поточний момент дефіцит бюджету планується покрити новим випуском облігацій на суму 5 млрд. Рублів, зазначає кандидат економічних наук, експерт з ринків капіталу альміра нагімова.

Доктор економічних наук, завкафедрою макроекономічного розвитку і держуправління інституту економіки, фінансів і бізнесу башгу азат янгіров впевнений, що вже сьогодні в республіці відбувається формування унікальної для росії договірної моделі відносин бізнесу і суспільства.

– ця прогресивна модель відносин широко використовується в європі, де протести проти розробки тих чи інших родовищ природних ресурсів зустрічається з розумінням і не викликає відторгнення у бізнесу. Така модель навчить бізнес враховувати думку населення і не» перегинати палицю ” в гонитві за прибутком,підкреслює він.

За його словами, правильність курсу, обраного в інвестиційній політиці республіки також показує стрибок з 26 місця на 13-й в національному рейтингу стану інвестиційного клімату асі, а також зростання інвестицій в регіон на 14% за підсумками попереднього року.

Доцент кафедри економічної теорії угнту ігор смолягін вважає, що ситуація з бск була непередбаченою, але вона допомогла республіці перейти на новий рівень.

– ця подія вивела республіку з ряду з сировинних регіонів торгуючих ресурсами незважаючи ні на що. Тепер в регіоні інвесторам необхідно вести діалог з місцевою спільнотою,впевнений він.

Проте, за його словами, це не означає, що республіка закривається для інвесторів.

– в регіоні функціонує одна особлива економічна зона і п’ять територій випереджаючого соціально-економічного розвитку. Ми повернені до бізнесу обличчям і готові вступити з ним у діалог. Однак республіка – це не америка з його конкістадорами, обмінювати золото на намиста не станемо.