У будь-якій справі новачкам потрібен грамотний і слушну пораду. Його можна ігнорувати, можна прислухатися, а можна і застосувати. Так само і на валютному ринку Форекс без розумних рекомендацій не обійтися. Деякі поради для успішної торгівлі новачкам можуть дати професійні трейдери, які укладають переважно прибуткові следка. Якщо їх не дотримуватися, можна легко просадити свій торговий рахунок. Для початку варто ознайомитися з коротким списком таких рад.

– Новачкам краще всього торгувати на одній валютній парі. Необхідно вивчити її поведінку, вплив новин на графік руху ціни, і так далі. Поки досвіду недостатньо, не бажано відкривати позиції по декільком валютам, можна легко заплутатися.

– Перед відкриттям позиції потрібно вивчити дані валютної пари, по якій буде вестися торгівля. Бажано переглянути всі події, що стосуються цієї пари, хоча б за шість місяців.

– Необхідно виробити свою торговельну систему. Слід набратися терпіння і привчити себе до дисципліни. Нетерплячим людям, хто хоче швидких грошей, на Форексі робити нічого.

– Не треба довіряти прогнозами різних аналітиків. У більшості з них немає ніякого досвіду торгівлі. Робити прогнози – це їх робота. А збудуться вони, чи ні, їх не хвилює.

– Якщо позиція виявилася збитковою, її необхідно швидше закрити. Краще втратити частину грошей, ніж дозволити збитків обнулити депозит.

– Треба завести щоденник, в якому трейдер буде вести всі свої записи по операціях, проводити їх аналіз. Надалі це дозволить уникнути подібних помилок.

– Використовувати для торгівлі потрібно не більше двадцяти відсотків свого депозиту. Якщо операція буде збитковою, трейдер не занадто багато втратить.

– Не слід піддаватися емоціям, намагатися відігратися, і так далі. Потрібно однаково сприймати як втрати, так і прибуток.

– Необхідно оволодіти технічним і фундаментальним аналізами, а так само, вивчити психологію ринку. Отримані знання і навички потребують постійної доопрацювання.

Зрозуміло, це лише загальні поради успішної торгівлі, і не всі з них обов’язково підійдуть. Наприклад, комусь легко буде стежити за двома-трьома валютними парами, а хтось упевнений в своїх прогнозах, і поставить на кон весь депозит. Тепер треба розглянути детальніше кожну з цих рекомендацій.

Чому краще пробувати свої сили лише на одній парі? Як вже було згадано вище, аналізувати дані по кільком парам починаючому трейдеру досить складно. Доводиться обробляти занадто великий обсяг інформації, що підвищує ймовірність помилок при укладанні угоди. Але, знову ж таки, людям, які звикли обробляти величезні обсяги даних, не складе праці торгувати з кількох валютних парах.

Навіщо потрібно вивчати історію пари? А без цього ніяк. Якщо графік показує, що протягом півроку ця валюта росте, не факт, що вона буде рости і далі. Можливо, на цьому часовому інтервалі складалися сприятливі умови для зростання. Якщо ж на графіку видно не тільки підвищення, але і падіння ціни, необхідно поцікавитися, чим це викликано, які новини змусили тренд йти в ту або іншу сторону.

Без торгової системи теж не обійтися. Можна, звичайно, використовувати чужу, проте краще всього розробити свою власну. Потрібно виробити план торгівлі, свої торгові правила, та неухильно їх дотримуватися. Кожен успішний трейдер використовує тільки свою торговельну систему. Він за основу може взяти чужу, але, все одно, буде підганяти її під себе.

Без терпіння і дисципліни теж нікуди. Потрібно розуміти, що швидких і легких грошей на Форексі не буває. І якщо ситуація для входу в ринок несприятлива, слід почекати, поки вона не зміниться.

До прогнозами аналітиків треба лише прислухатися. Однак не зайвим буде зробити власні висновки. І, якщо вони збігаються з думкою, высказываемым аналітиками, можна прийняти до відома їх прогноз. Але, все-таки, краще думати своєю головою.

У разі збиткової позиції новачки починають сподіватися на розворот тренда. Вони перестають думати, аналізувати, тупо сподіваються на диво. Таку позицію вони тримають до тих пір, поки збиток не з’їсть весь депозит. Якщо графік наближається до позначки «Стоп-лосс», не треба відсувати обмежувач збитків. Нехай він спрацює, і позиція закриється автоматично.

Для чого необхідний щоденник? Для аналізу укладених угод. Наявність щоденника дозволить аналізувати свої помилки і не допускати їх у подальшому. Якщо ж угода принесла прибуток, її аналіз теж допоможе трейдеру прибутково торгувати.

Чому небажано використовувати більшість коштів на депозиті для торгівлі? Тут все просто. Коли на угодах задіяна значна частина коштів, трейдер починає нервувати, неадекватно реагувати на ситуацію, може прийняти зміну тренда за звичайну корекцію. В результаті це призводить до великих збитків. Або ж, може завчасно закрити прибуткову позицію.

Емоції – ворог торгівлі. Якщо трейдер бачить, що графік рухається не в той бік, і збиток неминучий, з’являється дике бажання відігратися. У підсумку, відкривається безліч безглуздих позицій, роблять втрати ще більше. У разі збитку слід зупинитися, відпочити, зайнятися аналізом ситуації, усвідомити свої помилки. Без втрат торгувати неможливо, але звести їх до мінімуму цілком реально навіть новачкові.

Фундаментальний і технічний аналізи, спільно з розумінням психології ринку – ключ до успіху на Форексі. Буває так, що з фундаментального аналізу пара повинна зростати, а по технічному – падати. Тут на виручку прийде психологія. Коли трейдери закривають прибуткові позиції за будь-якої валютної пари, фіксують прибуток, ціна цієї пари може піти вниз. Це може суперечити фундаментального аналізу, але повністю відповідати психології ринку.

Застосовуючи ці нескладні поради для успішної торгівлі, хороших результатів може домогтися навіть новачок. Слід розуміти, що ці рекомендації взято не зі стелі, а перевірені на практиці багатьма трейдерами, що добилися успіху на ринку Форекс. Тому, якщо людина хоче торгувати з прибутком, слідувати їм просто необхідно.