Якщо вам трейдер каже, що у нього при торгівлі на біржі Форекс не було негативних угод, то він бреше. Як мінімум вам. Кожен досвідчений трейдер розуміє, що повністю виключити збитки при торгівлі неможливо. Цим досвідчені трейдери і відрізняються від невдах, що можуть справлятися з цими втратами. Від того, як трейдер мінімізує свої збитки, залежить успіх всієї торгівлі.

Торгівля на біржі Форекс дуже сильно нагадує азартну гру. Головне вчасно зупинитися, проаналізувати свої успіхи або невдачі, психологічно і фізично відпочити. А потім, вже з новими силами, продовжити грати. Щодо мінімізації збитків на Форекс, це означає, правильно визначити час виходу з ринку. Для кожного трейдера є свої точки виходу з ринку, але всі вони ґрунтуються на основних методах.

Втрата депозиту. Для зручності розрахунку краще навести приклад у відсотковому співвідношенні. Для цього 100 % приравняем до 100 доларів, що знаходяться на рахунку. Виходячи з цього, 1% =1$. У кожного трейдера є свій % (відсоток) збитку, при якому він закриває збиткову позицію, або просто виходить з ринку. У середньому, трейдери беруть 10% – 30%. Тобто, якщо ви виставили ордер, а ціна пішла не в ту сторону, то при збитках в 30$, трейдер закриє позицію. Далі краще проаналізувати, чому ціна пішла не в ту сторону.

Але тут є підводні камені або психологічна складова. Трейдер, виставляючи ордер, впевнений, що ціна піде в потрібному для нього напрямку, але насправді все навпаки. Ось збиток досягає 10%, далі 20%, але трейдер впевнений, що ціна все-таки змінить напрямок. Ось вже 30%. Впевненість трейдера в зміні напряму ціни посилюється. Вже 40% і близько 50% збитку та ……… Може треба вийти з ринку, чи будемо далі чекати? Це і є психологічний фактор, який грає складову роль у мінімізації збитків. Тому багато трейдерів, планку втрати депозиту виставляють на рівні 20% і не піддаються на спокуси.

Але навіть і тут є нюанси. Ціна може піти не в ту сторону, але на скільки? Якщо на 5 або 10 пунктів, то це може бути просто ринковий шум. А якщо 30 або 50 пунктів, то це вже може означати зміну тренда. Іншими словами, якщо у вас точка виходу з ринку 20% втрати від депозиту, то, як скоро вона досягне цього рівня? Тут все залежить від кредитного плеча і обсягу лота. Простий приклад досягнення планки 20%. При плечі 1/200 і виставленому лоті 0.1, 20% досягається через 20 пунктів. Це може бути простий ринковий шум, який нічого не значить. А ви виходите з ринку. А якщо виставити лот, який дорівнює 0.05, то ціна досягне 20% через 40 пунктів, а це вже привід для роздумів. Тому, при 100$ для надійності краще виставляти 0.04 лота. І ринковий шум відсіється, і зміна тренда видно буде з мінімальним збитком.

Стоп лосс – автоматична мінімізація збитків. В даному випадку трейдер виставляє рівень ціни, при досягненні якої ордер автоматично закривається. Основою для точок виходу з ринку служить технічний аналіз. При виставленні стоп лосс трейдер орієнтується на точки підтримки і опору, з урахуванням ринкового шуму.

Трейлінг стоп – автоматичне закриття ордера при зміні тренду. Цю функцію важко назвати способом для мінімізації збитків. Швидше за все, мінімізація втрат прибутку. При даній функції ордер спрацьовує через певну кількість пунктів в беззбиткової зоні, які ви ставите, і автоматично виставляється стоп лосс. Далі, стоп лосс автоматично йде за ціною, на відстані, встановленому вами. При зміні тренду, ціна розгортається і спрацьовує стоп лосс. При виставленні трейлінг стопа так само необхідно враховувати ринковий шум. А то стоп лосс спрацює, а тренд виявляється, не змінився.

У підсумку, стоп лосс є найкращим захистом від збитків. Досвідчені трейдери завжди виставляють цей захист. Приміром, у 2013 році було близько більше 10 випадків, коли ціна в лічені секунди і хвилини долала планку більш ніж 100 пунктів і впевнено йшла далі. Це повідомлення в твіттері про вибух Білого дому, криза банківської системи на Кіпрі, оголошення про валютної інтервенції в Японії, неодноразове заяву про початок або згортання програми кількісного стимулювання (QE) в США. І це не рахуючи регулярних «сюрпризів» за економічними показниками. В залежності від виставленого лота, якщо стоп лосс не виставлений, вільно можна втратити депозит.

Вибір за вами.