Для того щоб домогтися успіхів у будь-якій справі, необхідно тримати все під контролем, володіти інформацією і правильно проаналізувати стан справ. При торгівлі на валютній біржі, аналітика Форекс набуває ключового значення, якщо ви бажаєте добитися позитивного результату. Якщо правильно використовувати аналітичні інструменти, то можна з великою вірогідністю спрогнозувати поведінку валютного ринку. Необхідно відзначити, що новачок навряд чи зможе самостійно зробити більш – менш точний прогноз. Навіть досвідченому трейдеру це вдається насилу. Всі необхідні знання і навички прийдуть тільки з досвідом. Тому потрібно запастися терпінням і намагатися розібратися у всіх факторах, що впливають на поведінку обраної валютної пари.

Для якісного аналізу потрібно визначитися з вибором валютної пари, на якій ви будете торгувати і аналізувати. Адже зробити аналіз декількох пар одночасно набагато важче, а, отже, шанси на успіх (для новачка отже не великі) будуть стрімко зменшуватися. На сайті будь-якого дилінгового центру доступна різна інформація. Можна подивитися на ринок у довгостроковій або середньостроковій перспективі, використовуючи фундаментальний аналіз. Адже ринок в чималій мірі залежить від ВВП, рівня інфляції та безробіття, індекси цін та активності покупців, цін на нерухомість, процентної ставки, імпорту та експорту.

У короткостроковій перспективі для початку можна ознайомитися з календарем виходу важливих економічних новин. Якщо взяти до уваги відображену в новинах позитивну або негативну динаміку, те, чим швидше ви зреагуєте на показники різних країн про анонсованих події, тим точніше зможете спрогнозувати, в який бік вильнет крива ринку. За підсумковими цифрами щодо очікуваних можна спробувати спрогнозувати, в який бік відбудеться стрибок цін, а значить, ви отримуєте можливість непогано заробити.

Аналітика валютного ринку Форекс надається дилінговими центрами і з цією важливою інформацією можна ознайомитися на сайті будь-якого серйозного брокера. Цей огляд надає ту картину, яка зараз спостерігається по всіх валют відносно один одного з напрямком тренда і рекомендаціями як довгостроковими, так і короткочасними. Знаючи закономірності поведінки однієї валютної пари щодо інших, можна самому спробувати зробити попередній аналіз будь-якої з них.

Найпоширеніший і потужний метод проведення аналізу на сьогоднішній день – технічний. Використовуючи його, можна спробувати спрогнозувати поведінку ціни на основі історичних даних з застосуванням додаткових коштів, наприклад, побудова різний графіків або ліній. Всі вони розроблені аналітиками і призначені для спрощення проведення власного аналізу і прогнозу. Слід пам’ятати, що 100% результат недоступний навіть професіоналам. Так що без постійного вдосконалення своїх навичок прийнятного результату домогтися практично неможливо.

Осібно при технічному аналізі варто використання індикаторів. Кожен з них використовує свій алгоритм роботи і призначений для виконання конкретних завдань. Вони на графіку здатні вибудувати певну графічну модель, яка допомагає трейдеру з визначенням подальших дій. Індикатори здатні визначити напрям тренду, допомогти з визначенням точки входу в ринок і виходу з нього, зможуть визначити рівні перекупленності або перепроданності, а значить заздалегідь передбачити напрямок ринку. Взагалі, індикатори мають дуже широку область застосування, і активно використовуються учасниками ринку.

І ось тепер на підставі проведеного аналізу можна визначитися з поведінкою на ринку і вибрати певну стратегію. Для початку постарайтеся не розпорошуватися і навчитеся торгувати на одній – двох валютних парах. Так як кожна валюта поводиться по – різному, та ще й не однаково по годинах торгових сесій, то і самих способів торгівлі є велика кількість. Зрештою, з часом і в міру набору досвіду, ви прийдете до своєї індивідуальної стратегії, яку розробите самі на кожну з обраних валютних пар.

При торгівлі на валютній біржі ніколи не варто забувати, що всі поради, у тому числі відомості, які дала аналітика Форекс, це всього лише рекомендації для полегшення досягнення позитивного результату. Точно передбачити рух ціни неможливо. Тому всі експерименти і навчання краще всього проходити на демо – рахунку без ризику розорення.