Здрастуйте! у цій статті ми розповімо про такий інструмент просування, як просування в соціальних мережах або smm-просування.

сьогодні ви дізнаєтеся:

 • що таке smm;
 • які існують інструменти;
 • як реалізувати smm маркетинг.

Що таке smm-просування

Багато підприємців скептично відмахуються рукою, коли чують словосполучення» просування за допомогою соціальних мереж ” або smm. Кожен з них впевнений, що соціальні мережі не здатні привести клієнтів, так як вони націлені не на продажі, а на розвагу. Вони мають рацію, але лише наполовину. Соціальні мережі здатні залучити клієнтів і підвищити продажі.

згадаймо основні функції реклами:

 • продавати;
 • інформувати;
 • навчати;
 • розважати.

Тобто реклама в інтернеті і соціальні мережі несуть одну функцію-розвага, яка приваблює всіх без винятку людей, більше за інших. Завдання рекламника грамотно наростити інші три функції, щоб перевести передплатника в ряди покупців.

smm (social media marketing) – інструмент інтернет-маркетингу по залученню споживачів через соціальні мережі.

Відразу хотілося б обмовитися, що у випадку з серйозним бізнесом smm – інструмент залучення трафіку на ваш сайт, а ось для приватних підприємців соціальні мережі можуть стати єдиним засобом комунікації з клієнтом.

Smm дозволяє компанії побудувати більш тісні взаємини з клієнтом, завоювати їх довіру, тому важливо не тільки залучати користувачів із соціальних мереж на ваш сайт або в магазин, але і здійснювати зворотну дію – переводити покупців в соціальні мережі.

Суть смм просування в присутності компанії в соціальних мережах, в її участі в житті користувачів. Адже соціальні мережі дають можливість спілкуватися зі споживачами в неформальній обстановці на різноманітні теми. Все, що для цього необхідно – створити цікавий для користувачів контент на тему вашого продукту (компанії).

переваги smm-просування:

 • низька вартість;
 • велике охоплення;
 • відсутність нав’язливості;
 • вірусний ефект.

недоліки smm-просування:

 • низька орієнтація на продажі;
 • зайва відкритість у випадку з негативними ситуаціями може зіграти злий жарт;
 • складність здійснення контролю;
 • необхідність постійної роботи з соціальною мережею.

завдання smm-маркетингу:

 • залучення додаткового трафіку на сайт, а також нових споживачів в магазини;
 • завоювання лояльності клієнтів, адже ви тепер “дружите” в соціальній мережі;
 • підвищення впізнаваності бренду і компанії;
 • поліпшення іміджу компанії в очах споживачів. Ви завжди готові підтримати споживача і відповісти на його питання, відкрито на сторінці в соціальній мережі;
 • продажі. Так, в соціальній мережі можна продавати, головне знайти правильний підхід до smm.

Етапи процесу впровадження smm маркетингу в соціальних мережах

Соціальні мережі дають нам доступ до мільйонів користувачів. Найважливіше-виділити наших клієнтів серед всієї цієї маси і направити всі зусилля на них. Пам’ятайте, що наш контент повинен бути орієнтований на цільову аудиторію продукту або компанії, інакше ви не досягнете конверсії передплатників в покупців.

Другий, не менш важливий момент, це залучення вже відбулися клієнтів в соціальні мережі. Це важливо для формування довгострокового співробітництва. Для цього необхідно провести роботи з оптимізації вашого сайту.

smo просування – процес оптимізації наповнення сайту. У цьому випадку мова йде зовсім не про seo оптимізації (хоча вона зайвою ніколи не буде), а про інформаційну оптимізацію – наповнення сайту цікавою для вашої цільової аудиторії інформацією.

Пізніше цю інформацію ви можете продублювати в соціальну мережу.

На цьому підготовчі роботи завершуються, і ми можемо приступити до процесу smm просування в соціальних мережах.

весь процес ми розбили на кілька етапів:

Визначення цілей

Багато роблять непрощенну помилку на самому початку шляху роботи з смм просуванням в соціальних мережах, вибираючи в якості мети отримання певної кількості передплатників.

Пам’ятайте, ваша мета-продати товар, а не розважати користувачів в соціальних мережах. Мета повинна бути виражена в конкретному цифровому вираженні. Цілі просування в соціальних мережах поділяють на економічні та комунікативні, їх приклади наведені в невеликій таблиці.

Ці цілі повинні бути обмежені в часі і ресурсах.

Вибір соціальної мережі

На цьому етапі ключове значення має наша цільова аудиторія. Наприклад, люди старшого віку користуються в основному соціальними мережами “вконтакте” і facebook. Молодь віддає перевагу “instagram” і youtube. Ви обов’язково повинні враховувати ці особливості.

Крім того, кожна соціальна мережа має свої особливості, які впливають на швидкість поширення інформації про вашу компанію. Такі особливості і опис користувачів представлені в таблиці.

Вибір інструментів просування сторінки в соціальній мережі

Інструменти просування в соціальній мережі бувають трьох типів в залежності від їх “легальності”: білі, сірі і чорні. Розберемо кожен з них більш детально.

білі інструменти просування в соціальних мережах – всі офіційно дозволені інструменти просування груп і сторінок в соціальних мережах. Кожна соціальна мережа представлена своїми інструментами просування.

але до числа найбільш поширених можна віднести наступні:

 • таргетингова реклама 10>–>- невеликі рекламні оголошення в різних областях сторінки ресурсу, як правило, вони складаються з зображення і підпису до нього. Відображається така реклама тільки певної цільової аудиторії, параметри якої можна вибрати в налаштуваннях даного типу реклами в соціальній мережі. Таргетингову рекламу пропонують практично всі соціальні мережі. Середня вартість місяця розміщення такої реклами становить 5-10 тисяч рублів, оплата здійснюється як за покази, так і за кліки (на ваш вибір).

Особливістю таргетингової реклами є відсутність необхідності заводити сторінку або групу компанії, адже посилання таргетингової реклами виведе користувачів відразу на ваш сайт.

 • реклама в інших спільнотах і сторінках соціальної мережі . Практично кожна соціальна мережа має майданчик спільнот, де рекламодавець може розмістити рекламу своєї групи. Кожне співтовариство саме встановлює ціну на розміщення у себе реклами, але в середньому одноразове розміщення буде коштувати вам від 100 до 500 рублів.
 • конкурси – відмінний інструмент просування групи вашої компанії. Влаштуйте конкурс, в якому випадковий щасливчик, який репостнув запис отримає безкоштовний подарунок від вас, і користувачі самі поширять інформацію про вашу компанію в соціальній мережі.
 • seo оптимізація груп. так-так, сторінки в соціальних мережах теж треба оптимізувати під видачу як в пошукових системах, так і у видачі самої соціальної мережі. Але у випадку з групою, нам необхідно оптимізувати наступні елементи: назва групи-впливає на видачу в соціальній мережі і в пошуковій системі; опис групи – впливає на місце видачі в пошуковій системі; url-адреса – впливає на місце видачі в пошуковій системі.
 • спілкування з користувачами . Найбільш трудомісткий і корисний спосіб. Він дозволяє краще зрозуміти споживача і завоювати його довіру.

сірі інструменти інструменти просування груп і сторінок, використання яких забороняють правила соціальних мереж.

до них відносяться:

 • накрутка передплатників . Не схвалюється жодною із соціальних мереж. Дозволяє піднятися в пошуковій видачі в соціальній мережі, але при цьому висока ймовірність того, що соціальна мережа вас «розкусить» і заблокує вашу сторінку. Середня вартість за 1000 ботів коливається від 100 до 1000 рублів.
 • спам також заборонено правилами соціальних мереж. Однак, він може принести позитивні результати. Для цього просто треба відправляти рекламні повідомлення тільки тим, кого може цікавити ваша пропозиція.
 • массфолловінг – підписка на кого-небудь в соціальній мережі в надії, що на вас підпишуться у відповідь.

чорні інструменти ті інструменти просування, які заборонені не тільки соціальною мережею, а й російським законодавством. Таким є злом сторінок з подальшою розсилкою спаму.

Створення контенту

Тут головне не забувати, хто ваш споживач і що ваша кінцева мета – продати товар.

це означає, що ви повинні дотримуватися наступних правил:

 • створюйте такий контент, який користувач захотів би розмістити на своїй сторінці. Ваш контент повинен крутитися навколо продукту, бренду або компанії і при цьому цікавити цільового споживача. Всі знають, що людина «репостить» запис тоді, коли вона нагадує йому будь-яку ситуацію з його життя або його самого, користуйтеся цим фактом. Так вчинила мережа кафе “кофе хауз«, яка розміщувала картинки з кумедним совеням і підписами» бадьорого ранку«,»часом кава – єдина причина, по якій у мене ще є друзі і робота”.
 • брендуйте графічний контент і відео. Наносите торгову марку на ваші зображення і відео, інакше вас не впізнають.
 • навчайте. Покажіть користувачам, як ще можна використовувати ваш продукт, не бійтеся придумати щось незвичайне.
 • відкрийте коментарі, нехай користувачі обговорюють вас.
 • створіть план розміщення нових записів. Вам необхідно врахувати, коли саме протягом дня, ваші цільові споживачі зазвичай відвідують соціальні мережі. Але в будь-якому випадку публікацію нових записів необхідно робити не рідше двох разів за добу.