сон

Людина пристосовується до всього. Ось цей дуже хотів спати, а на холодній брудній підлозі лежати не хотілося.

Сплячий чоловік (5 фото)
Сплячий чоловік (5 фото)
Сплячий чоловік (5 фото)
Сплячий чоловік (5 фото)

Як вибрати гарного психотерапевта

Він повинен допомогти, якщо ви часто нервуєте, в тому числі з приводу власного здоров’я, у вас панічні атаки, безсоння. В цих і деяких інших випадках одних ліків недостатньо або психотерапія виявляється краще таблеток. Також хочемо вам порекомендувати https://lisaveta.com.ua/

Тільки от методи психотерапії існує незліченна безліч і наука думає про них по – різному. Реальність така, що, якщо звернутися до будь-якого, хто використовує той чи цей метод, результат буде непередбачуваним. Можна витратити даремно час і гроші або, гірше того, нашкодити своєму здоров’ю. Коли фармацевтична компанія випускає новий препарат, вона зобов’язана проводити клінічні дослідження, щоб підтвердити ефективність і безпека при застосуванні в якихось конкретних станах.

Ці показання до призначення повинні бути схвалені державою і зареєстровані. Однак не існує офіційної процедури, за допомогою якої схвалюють методи психотерапії. І якщо завтра хтось вирішить стати гуру психотерапії зеленого чайника, йому ніхто не перешкодить. Але незважаючи на відсутність державного регулювання, окремі методи були досліджені за участю великої кількості людей і деякі з них показали ефективність при роботі з захворюваннями, станами і синдромами. У західних країнах лікарям пропонують керівництва, в яких вказується, як призначати психотерапію, і описуються зарекомендували себе методи.

Це схоже на призначення ліків офф – лейбл (не по інструкції), коли підставою для призначення служать публікації у фахових медичних виданнях та відповідні вказівки в керівництві професійних співтовариств. Доказова медицина у психотерапію прийшла пізніше, ніж в соматичну медицину (лікування психічних хвороб) і в психіатрію. І підхід, при якому для вивчення ефективності психотерапії проводять рандомізовані контрольовані дослідження (РКД), має своїх опонентів. На їхню думку, зрівнюючи вибірку пацієнтів і контролюючи інші змінні, вчені в результаті отримують спотворений процес, який має мало спільного з тим, що відбувається під час реального сеансу.

Крім того, далеко не всі методи психотерапії піддаються алгоритмізації, а значить, у багатьох майже немає шансів отримати свідоцтва ефективності. Тому критики  виступають за натуралістичні дослідження. Наприклад, коли у пацієнтів беруть інтерв’ю відразу після сеансу і раз від разу відстежують зміни. З точки зору природно – наукової парадигми, методологія цих досліджень не сувора, і прихильників такого підходу звинувачують у суб’єктивізмі.