Початківцям трейдерам, яким деколи складно розібратися в технічному аналізі, вельми корисна буде стратегія, при якій використовується страхування угод з допомогою хеджування. Стратегія з хэджированием угод також відома під назвою «пастка для шуму». Суть її полягає в тому, що відкривається серія угод за різними валютним парам, які компенсують один одного. Очікування прибутку грунтується на тому, що під час консолідації ціни, вона рухається за принципом загасаючих синусоїдальних коливань (ринковий шум).

Для збільшення ймовірності отримання профіту потрібно вибрати флэтовый ділянку ринку з різнобічними коливаннями порядку 30 – 40 пунктів. Краще всього цьому відповідає проміжок часу з 13:00 до 15:00 московського часу. Це час приходиться на середину європейської торгової сесії. Відкриття угод проводиться за парам EUR/USD, EUR/GBP, USD/JPY, USD/CHF, USD/CAD. Торгові угоди відкриваються одночасно по всім парам, однаковим лотом і в одному напрямку. Напрямок угод (купівля або продаж) вибирається довільно. Вибір саме цих пар для торгівлі по стратегії не випадковий. Всі вони в сумі компенсують один одного. Рівень тейк – профіту, в залежності від різновиду стратегії, може бути встановлений на рівні 10 + спред, або 25 +спред пунктів. Стоп – лосс не може встановлюватися (але це залежить від величини депозиту і схильності трейдера до ризику). Сенс проведення такої торгівлі в тому, що при ослабленні який-небудь із представлених вище пар, частина інших буде зміцнюватися. В підсумку частина з обраних пар закриється за профіту, компенсувати просідання по іншим парам, решта ж відкритими пари після зміни напрямку також закриваються в профіті. Неодмінною умовою успіху при торгівлі за даної стратегії є управління капіталом. Використання в торгівлі не більше 20% депозиту з обмеженням сумарного обсягу угод зменшує ризик втрати депозиту.

Позитивними сторонами цієї стратегії можна вважати простоту, доступність, малий час, що витрачається на торгівлю. Позитивним психологічним моментом є те, що при будь-якому русі частина угод закривається в профіті, а це додає впевненості трейдеру, що важливо. Також варто відзначити, що практично всі великі учасники ринку форекс практикують хэджирование угод.

Поряд з позитивними сторонами у стратегії є і свої недоліки. При зародження тренду і відсутності стоп – лоссов по операціях, трейдер ризикує понести значні втрати, а при проведенні агресивної торгівлі великими лотами втратити весь депозит. Зменшити такий ризик допомагає розміщення відкладених ордерів, локирующих відкриті позиції, а також грамотне керування капіталом. Стратегія погано адаптована до виходу макроекономічних новин, і, хоча час торгівлі спеціально підібрано з урахуванням мінімального їх кількості під час торгівлі, на це варто звертати увагу. При наявності тривало відкритих угод з негативним свопом з часом профіт «з’їдається».

Стратегія з хэджированием угод хороша тим, що у починаючого трейдера швидше формується уявлення про ціноутворення ринку форекс, поняття про корелляцій курсів валют. При використанні стратегії можна експериментувати, прибираючи і додаючи інші валютні пари. Підбір пар з позитивним свопом зменшує можливі збитки, а якщо до того ж пари повністю компенсують один одного, то при певних умовах можна заробляти на свопи, нічим не ризикуючи, але це вже зовсім інша стратегія.