Індикатори технічного аналізу є основою в торгівлі у досвідчених так сказати трейдерів. В основному В кожного трейдера є свої індикатори, вибір яких базується на конкретній валютній парі, часовому інтервалі, способі торгівлі трейдера або іншими факторами. Торгівля з допомогою індикаторів частково виключає психологічну напруженість у торгівлі. Це є однією з переваг. Існує величезна кількість індикаторів, як платних, так і безкоштовних. Умовно їх можна класифікувати наступним чином:

Трендові індикатори. З назви видно, що ці індикатори служать для визначення напрямку і сили тренда. Найвідоміші індикатори даного типу це MovingAverage (MA), MACD, ADX та ін. Трендові індикатори є запізнюється. Вони констатують, що свершились дію. Наприклад, якщо індикатор MovingAverage (MA) знаходиться вище ціни і спрямований вниз, то тренд є низхідним щодо даного проміжку часу.

Осцилятори. Даний вид індикаторів використовуються трейдерами в основному під час флета (відсутність спрямованого тренда). Осцилятори допомагають визначити точки розвороту (півот) з випередженням або синхронно. Найяскравіші представники, це осцилятори Stochastic, RSI.

Індикатори обсягу. Показують інтерес трейдерів до цінового значення в певний час. На Форексі неможливо точно визначити кількість відкритих операцій по даній ціні. Тому індикатор обсягу в чистому вигляді не використовується.

Індикатори рівнів підтримки і опору. Дані індикатори будуються на графіку зони, де ціна може розвернутися (точки півот), сповільнитися або пробити з наростаючою. Дані індикатори це основа торгівлі заснованої на технічному аналізі.

Найяскравіший і широко застосовуваний, це Індикатор MACD. Він будується на основі експоненціально ковзних середніх з різними часовими періодами, для визначення точок розвороту, напрямку тренда і його сили. МА (змінна середня), середнє значення ціни за певний час. Е – експоненціальна МА. S – згладжена МА.

Розглянемо приклад MACDна основі експоненціально ковзних середніх з періодом 12 і 26 днів (ЕМАѕ, коротка) і (ЕМАl, довга) і просту ковзаючу середню (ЅМАа, сглаживающая різницю) з періодом 9 значень. Ці дані стоять в торговому терміналі МТ 4 за замовчуванням.

В реальній торгівлі цей індикатор використовують наступним чином. Сигналом для Покупки служить, коли синя лінія (змінна з меншим періодом) перетинає в нижній зоні знизу вгору, червону лінію (ковзаючу з великим періодом). І навпаки. Сигналом для Продажу служить, коли синя лінія (змінна з меншим періодом), перетинає у верхній зоні зверху вниз червону лінію (ковзаючу з великим періодом).

Однак при малих часових інтервалах можливі помилкові перетину. Оптимальний варіант використання MACD на денних і тижневих таймфреймах. Крім цього, досвідчені трейдери при торгівлі не користуються лише одним індикатором. В основному вони використовують ряд технічних індикаторів щодо своєї торгової стратегії. Деякі трейдери для того, щоб прибрати помилкові ринкові шуми (перетину) додають на графік ціни такі індикатори, як ADX, RSI.

Подивимося, що являє RSI (Індекс відносної сили). Цей індикатор визначає силу тренда, а якщо і MACD показує силу тренда, то це збільшує відсоток правильності визначення сили та напрямку. Так само він може вказати на зміну тренда. Він популярний своєю простотою і його інтерпретацією. Розглянемо його детальніше.

Перепроданность або перекупленість визначається, коли індикатор ближче до 100% або 0. Деякі трейдери використовують індикатор RSI як фільтр. Не рекомендується купувати, коли індикатор вище зони перекупленності і не рекомендується продавати. Коли ринок вже перепроданий. Це чудово видно на малюнку. Так само, він служить для визначення тенденції. Якщо тенденція висхідна і з’явився максимум на графіку ціни, а на графіку індикатора RSI максимум не утворився, це може означати, що очікується розворот і тенденція закінчилася.