Ті люди, які бажають розпочати свою роботу на біржі Форекс просто зобов’язані знати основні терміни, які зустрічаються в процесі торгівлі, так сказати термінологію починаючого трейдера. Це допоможе їм у подальшому успішному опануванні ринку Форекс. До таких основних понять можна віднести: кредитне плече, маржу і демо-рахунок.

Демо-рахунок – це навчальний рахунок, за допомогою якого кожен новачок на біржі абсолютно безкоштовно зможе осягнути професію трейдера і взяти участь у віртуальних торгах. За своїми функціями та умов він повністю співпадає з реальним рахунком, основна його відмінність полягає в тому, що працюючи на демо-рахунку, трейдер здійснює операції з допомогою віртуальних грошей. Цим рахунком користуються ті професійні трейдери, які хочуть без ризиків випробувати нові стратегії.

Демо-рахунок відкривається на таких умовах: обслуговування та відкриття здійснюється безкоштовно, термін його дії не обмежений, розмір депозиту указується при його відкритті, однак, не дозволяється вносити або знімати грошові кошти з демо-рахунку.

Кредитне плече – це відношення того обсягу, яким торгує трейдер до загального обсягу всіх грошових коштів трейдера. Кредитне плече позначається, припустимо, 1:100. Це означає, що маючи у портфелі 100 у.е., трейдер може здійснювати операції з лотом в 100 раз більше, що становить 10000.е.. Кредитне плече позначає розмір кредиту, який виділений для роботи на біржі. На біржі Форекс кредитне плече може надаватися в таких межах від 1:1 до 1:100, хоча на деяких біржах граничні значення можуть бути вище. Останнє значення – 1:100, є гранично допустимим. Трейдер може вибрати самостійно розмір кредитного плеча в залежності від здійснюваної операції. У кожного брокера на сайті вказано розмір стельового значення. По суті, знання термінології трейдера в пізнанні основ валютного ринку, повинно викликати серйозне ставлення людей на благо свого майбутнього.

Початківці трейдери повинні знати, що при здійсненні угод на біржі, допустима частка ризику не повинна бути більше ніж 5% від вкладеного капіталу. Надалі, після того, як буде розроблена своя власна успішна стратегія, можна починати ризикувати великими сумами коштів, що призведе до більшої прибутку. Тобто суть кредитного плеча така: чим воно менше, тим нижче ризик отримати збитки, але і прибуток відповідно невисока.

Маржа – це частина коштів, які знаходяться на рахунку і використовуються в якості застави. Розмір необхідної маржі обчислюють так: до певного відсотку від обсягу угоди додають невелику надбавку. Рівень маржі на певний актив встановлюють кількома етапами. Насамперед, біржа призначає мінімальну суму, необхідну для підтримки ф’ючерсної позиції з даного активу. А брокерська компанія може змінювати рівень маржі залежно від своїх вимог.

Маржа має досить тісний взаємозв’язок з кредитним плечем, адже завдяки кредитному плечу трейдери можуть дозволити собі торгівлю у великих обсягах, ніж вони припускають. Трейдер, який здійснює маржинальні операції з використанням кредитного плеча, не може втратити позикові кошти. Найбільший збиток, який він може отримати не може бути більше розміру його фактичного депозиту, тобто маржі. При відкритті нових маржинальних позицій рівень маржі на рахунку зменшується. У разі зменшення маржі до попереджувального рівня, клієнт зобов’язаний поповнити свій рахунок або закрити деякі позиції. Це необхідно для приведення рівня маржі в норму. Якщо трейдером досягається мінімальний рівень маржі – всі його позиції автоматично закриваються за діючими на цей момент цінами.

Таким чином, займаючись торгівлею на біржі необхідно досконально вивчити всі поняття (термінологію трейдера) і принципи роботи на валютному ринку. У майбутньому це допоможе правильно розробляти власні стратегії і отримувати більший прибуток від здійснених операцій.