Термоусадочна трубка

12-14-2021
Термоусадочная трубка 1,5мм желтая

 

Термоусадочная трубка використовується для ізоляції кабелів, електропроводки, захисту від механічних пошкоджень місць провідникових з’єднань, пайок і так далі.  Така продукція підходить для ремонту кабельних ліній, підвищення герметичності ланцюга. Традиційні термоусадочні трубки для проводів виробляють з поліолефіну.

Для усадки виріб прогрівають, і воно сідає радіально, не по довжині кабелю. Клейова термоусадочна трубка на відміну від класичної моделі у внутрішній частині має шар термоплавкого клейового складу, який забезпечує кращий результат в роботі. Ціна такого матеріалу вище в порівнянні з традиційними аналогами.

Технічні характеристики термоусадки з клейовим шаром

Виготовлення згаданої продукції передбачає використання полімерної сировини з додатковими компонентами. Метод соекструзії полімеру забезпечує рівномірний розподіл клею при роботі в різних умовах. Товщина шару речовини, що клеїть буває різною в залежності від категорії товару, коефіцієнта усадки. При підборі конкретного товару рекомендують враховувати розмір виробу і згадані раніше характеристики.

Переваги клейової термоусадки:

  • термоусадка з клейовим шаром зберігає стабільну геометрію до використання і після усадки незалежно від зовнішніх факторів.
  • клей розподіляється рівномірно по всій оброблюваної площі.
  • матеріал успішно витримує температурні зміни, надлишок вологи, механічний вплив.

Як користуватися термоусадочним матеріалом

Надійна клейова термоусадка при правильному використанні прослужить довгий термін. Обрана трубка повинна мати деякий запас в обсязі по діаметру для спрощення процедури саджання (+10…20%). Для забезпечення найбільш щільного прилягання полімеру до виробу діаметральна величина після усадки повинна бути менше фактичного підстави мінімум на 10%. При використанні продукції дотримуються правила:

  • попередньо робочу зону очищають від скупчень, пилу, бруду, вологи і знежирюють;
  • для нагріву полімеру краще використовувати фен, що створює температуру 90-1200, або газовий пальник на основі пропану;
  • фіксувати трубу акуратно, щоб на поверхні не з’явилися бульбашки з повітрям, діри тощо;
  • при виявленні пошкоджень або дефектів усадка вибраковується: тріщини, подряпини, раковини і так далі.