Одна з найбільш прибуткових і не хитромудрих стратегій торгівлі на ринку Форекс, є торгівля на новинах. Ґрунтується ця стратегія в першу чергу на фундаментальному аналізі. В першу чергу, це економічні новини, які є провідником в аналізі руху валютної пари. Дана стратегія використовується в торгівлі як досвідченими трейдерами, так і новачками.

На курси валют впливають величезна кількість політичних та економічних новин. Війна в перській затоці піднімає ціну на нафту автоматично збільшується ціна канадського долара. Вибір голови будь-якого центрального банку (США, Європи, Англії чи Японії) різко впливає на курс цієї валюти, а будь-які різкі економічні або політичні заяви високих керівників даної країни, може в лічені секунди зробити ривок валютної пари в сотню пунктів. Але в нашому випадку, різкі політичні заяви або економічні катаклізми трапляються, але досить рідко. А економічні новини, що характеризують стан тієї чи іншої економіки країни, виходять з регулярною постійністю. Розглянемо, як і якими новинами необхідно скористатися для отримання прибутку за даної стратегії.

Для цього нам знадобиться економічний календар, який є у всіх провідних Форекс брокерів. Розглянемо основні економічні новини, які в першу чергу впливають на пару і тим самим є дуже волатильними.

1. Процентна ставка;

2. Індекс споживчих цін;

3. ВВП (щоквартальне, щорічне);

4. Дозвіл на будівництво;

5. Виступ президентів центральних банків (США, Європи, Англії і Японії);

6. Індекс цін;

7. Індекс роздрібних продажів (щомісячний, щоквартальний);

8. Зміна числа працюючих людей у несільськогосподарському секторі;

9. Заявки на допомогу з безробіття;

10. Коефіцієнт по безробіттю.

Заздалегідь краще проаналізувати поточний стан економіки, так як від цього залежить волатильність валютної пари при виході цієї новини. Європейські новини виходять в основному 10:00 -13:00 годин за київським часом, а основні американські 16:30-18:00 за МСК. Потрібно обережно поставитися до цієї стратегії, оскільки рух при сильно волатильних новинах (наприклад, безробіття в США) може досягати вперше секунди або хвилини до 100 пунктів. Тут можна як заробити, так і втратити.

У кожного трейдера є своя стратегія торгівлі на новинах, яка ґрунтується на основних способи:

1. Автокликеры. Даний спосіб базується на програмному забезпеченні програми, спеціально встановленою для автоматичної торгівлі за даної стратегії.

2. Хеджування. В даному випадку, трейдер відкриває протилежні ордера, з встановленням stop loss і після виходу важливої новини, одна з угод закривається за стопу, а друга йде в профіт.

3. Straddle trade. Суть полягає в наступному. Трейдер виставляє два відкладених ордери, вище і нижче поточної ціни і в момент виходу новини, один з ордерів спрацьовує і йде в профіт. В основному встановлюють на відстані 10-15 пунктів від поточної ціни.

4. Торгівля на чутках. Виставлення ордера в передбачуваному напрямі (порадників в Інтернеті багато). Але це не означає, що потрібно сподіватися на чужі мізки. А для чого?

5. Плисти за течією. Почекати, 5-20 хвилин після виходу важливої новини, почекати, поки відсіються ринкові шуми і виставити ордер, згідно вийшла новини. Наприклад, якщо Америки безробіття знизився, то курс долара буде рости, а якщо до цього на додачу і погані Європейські новини були, то і не треба бути економістом, щоб зрозуміти, що долар добре підніметься по відношенню до євро.

Як і в кожної стратегії, тут так само є свої підводні камені. Наприклад, при установці відкладених ордерів, перед або під час виходу важливої новини, може бути дуже сильна волатильнось, до 20-40 пунктів в різні сторони. При цьому відбувається захоплення відкладених ордерів, помилкове напрямок руху валютної пари і ви просто йдете в мінус. Це теж треба враховувати.

У результаті ми маємо:

1. економічний календар;

2. вільний час під час виходу важливих економічних новин (краще 1 годину до та 2 години після виходу);

3. залізні нерви (різноспрямована сильна волатильність валютної пари може спровокувати помилку);

4. логічне мислення.

І вам гарантований мінімальний ризик при торгівлі на новинах. Не вірите? А ви перевірте.