Трендова стратегія – це побудова плану торгівлі та укладення угод на підставі направлення ціни обраної валютної пари. Іншими словами, трейдер визначає напрям, в якому піде ціна, і відкриває позицію. Якщо курс підвищується, укладається угода на купівлю. Якщо ж ціна падає, відповідно, слід укладати угоду на продаж валюти. Це класичний варіант торгівлі на валютному ринку. Торгівля по тренду лягла в основу безлічі інших стратегій.

При використанні даної стратегії необхідно не тільки правильно визначити напрямок руху на заданому проміжку часу, але і місця появи корекції. Важливо визначити і глибину, на яку можлива корекція, оцінити її небезпека для депозиту, від цього буде залежати подальша торгівля. Наприклад, у трейдера практично не залишилося вільних коштів на рахунку, всі вони розкидані по різних відкритих позиціях. В момент укладання угод відбувається корекція, і ціна рухається в протилежному напрямку. Якщо корекція досить глибока, це загрожує автоматичним закриттям збиткових позицій, і зливом депозиту. Основна помилка трейдерів полягає в тому, що можна пропустити розворот тренда, прийнявши його за корекцію. Тому, слід навчитися розрізняти ці два поняття.

Напрямок тренда під впливом різних чинників, і навіть самі досвідчені фахівці не дають стовідсоткової гарантії подальшого руху в ту ж сторону. Вплив можуть надавати економічні новини, публікація яких-небудь даних, політична ситуація, і настрій натовпу. Останній фактор спрогнозувати практично нереально. Але, все ж, слід перерахувати кілька способів, які допоможуть визначити, в який бік буде рух. Відповідно, відкривати позицію на покупку, або на продаж. Ось ці способи:

– Використання індикаторів трендового руху. Це найпростіший спосіб. Потрібно лише завантажити індикатор і встановити його на графік. Для більш точного аналізу бажано застосовувати не один, а два індикатора.

– Додавання ліній підтримки і опору. Ці лінії дозволять виявити ймовірну корекцію. В ідеалі, лінії слід застосовувати спільно з індикаторами тренда.

– Проведення порівняльного аналізу. Для цього необхідно вибрати кілька валютних пар, де базова валюта незмінна. Наприклад, EUR/USD, EUR/JPY, EUR/CHF, EUR/CAD, і так далі. Якщо на однаковому часовому інтервалі за всіма вибраними валютних парах спостерігається тенденція зростання, це вказує на висхідний тренд по Євро. Отже, треба відкривати позиції на покупку. Такий самий аналіз можна провести відносно долара США, або інший який-небудь валюти.

Тепер кілька слів про корекції. За даними цього показника трейдер може визначити найбільш вдалий момент входу в ринок і виходу з нього. Глибина корекції допоможе визначити позначки виставлення обмежувачів збитків (Стоп-лосс) і фіксатора прибутку (Тейк-профіт). Враховуючи той факт, що ринок не може рухатися з конкретної динамічністю, визначення всіх цих відміток є приблизними. Тому, перед настанням корекції, слід закрити раніше відкриті позиції. Входити в ринок слід лише після повного завершення корекції. Коли трейдер переконується, що ціна продовжила рух у тому ж напрямку, можна відкривати позиції.

Це лише загальні відомості про трендової стратегії. На практиці ж, будь-яка торгівля по тренду вимагає суттєвого доопрацювання та обкатки на кожній валютній парі окремо. Але, якщо навчитися визначати напрям руху ціни, бачити точки корекції, то цей варіант торгівлі може принести непоганий прибуток.