В умовах світової фінансової кризи практично будь-який вид бізнесу схильна до підвищеного ризику втрат. Але, як показує практика, є галузь, розвиток якої практично не постраждало з настанням кризи – це виробництво і продаж автомобілів. Постійно зростаюча кількість автомобілів на душу населення викликає стабільне зростання попиту на паркувальні місця. Відкриття автостоянки в умовах фінансової кризи є одним з безпечних способів довгострокового вкладення коштів. Рентабельність такого бізнесу не викликає сумнівів. При правильному веденні справ повна окупність настає максимум протягом одного року. Для відкриття платної автостоянки потрібно:

– Підібрати земельну ділянку відповідної площі, що знаходиться у відносній близькості (5-10хв. ходьби) від житлового району. Перед тим, як орендувати ділянку у муніципальних служб, потрібно переконатися у відсутності конкурентів, здатних повністю забезпечити жителів району паркувальними місцями і надати більш вигідні умови. Вартість оренди ділянки залежить від його площі, розташування, наявності комунікацій і визначається муніципальними органами.

– Наступний етап – це підготовка проектної документації. Для більш оперативного його складання доцільно звернутися в проектні організації. Після підготовки проекту, потрібно його узгодження в державних службах.

– Тільки після того, як проект затверджений, слід починати облаштування території. Так як проект розрахований на тривале існування, будівництво має бути капітальним. В умовах фінансової кризи автостоянку все ж слід обладнати засобами відеоспостереження, а також джерелом резервного електропостачання, так як це сприяє підвищенню вашої репутації.

– При підборі персоналу стоянки слід звернути увагу на відсутність шкідливих звичок, доброзичливість і порядність. Надалі слід контролювати ведення облікового журналу персоналом, а також перевіряти відповідність записів у ньому фактичному розміщенню автомобілів. Щоб за стоянкою закріпилася репутація відповідального ставлення до власності громадян, для цього слід максимально зменшити ризик проникнення сторонніх осіб з метою розкрадання майна.

– Розміщення реклами на під’їздах в довколишніх будинках допоможе в короткі терміни залучити потенційних клієнтів. З метою популяризації стоянки можна провести акцію з безкоштовного розміщення автомобілів на певний строк клієнтам, що звернулися в числі перших. Надалі, при необхідності, можна організувати надання додаткових послуг – мийка скла, шиномонтаж і т. п., що ще більше підвищить популярність автостоянки.

– Для успішного ведення бізнесу необхідно суворо дотримувати всі норми і вимоги державних органів, щоб при проведенні перевірок уникнути виникнення проблем. Наприклад, регулярно перевіряти засоби пожежогасіння, обробляти покриття автостоянки реагентом, що перешкоджає проникненню нафтопродуктів у грунт, дотримуватися норми по кількості розташованих на стоянці автомобілів.

Головним ризиком в цьому бізнесі є крадіжка автомобіля із стоянки. Хоча відповідальність за збереження автомобіля лягає на власника автостоянки тільки при наявності договору про відповідальності між ним і власником авто, при доконаний факт крадіжки репутація стоянки значно постраждає. Тому слід повністю виключити таку можливість.

Орієнтовна кошторисна вартість автостоянки на 50 автомобілів складає близько двох мільйонів рублів. З урахуванням програм підтримки малого бізнесу в умовах фінансової кризи і при соціальної обґрунтованості проекту кредитування на цю суму під малий відсоток не складе особливої праці. При правильно складеному фінансовому плані прибуток можна буде отримати вже через 2-3 місяці роботи стоянки. Таким чином, відкриття автостоянки в умовах фінансової кризи є прекрасним способом здобути фінансову стабільність і незалежність.