Правду кажуть, що сьогодні багато тварин живуть навіть краще, ніж люди. У них є власні квартири, їм залишають мільйонні статки у спадок, вони обираються мерами та губернаторами. Звичайно, всі ці атрибути поки що більш притаманні Західній Європі і Америці, але поступово вони починають пробиратися на схід. А раз так, то чому б не спробувати заробити на примхи їх багатих власників?

Готелі для тварин ні в якому разі не варто плутати з притулком. Тут є дві великі різниці. По-перше, у притулку перебувають бездомні хворі тварини, а в готелі у всіх тварин є господарі, вони здорові і, можна сказати, забезпечені. По-друге, на притулку неможливо заробити – це повністю волонтерський починання. Люди самі вкладають туди гроші без надії отримати хоч яку-небудь прибуток. А готель якраз і створена для того, щоб заробляти.

Багато людей, їдучи всією сім’єю за кордон, або просто в інше місто, часто не знають, куди віддати свого улюбленця. Рідні брати не хочуть, а друзям вони не довіряють самі – хто їх знає, як там будуть звертатися з коханим Бобиком або Муркою. Тоді і з’являється варіант з готелем для тварин – місця, де домашнього вихованця будуть містити нагодованим, напоєним, выгулянным і доглянутим. Природно, проживання в такому готелі оплачується за кожен день, як і в звичайному готелі.

Що ж вам знадобиться, щоб відкрити свій готельний бізнес для тварин?

Реєстрація. Ви будете заробляти гроші, а значить, вам потрібно зареєструвати юридичну особу і приватне підприємство. З зароблених грошей ви будете платити податки, і, таким чином, будете діяти на законних підставах. Цілком можливо, що частенько до вас будуть приїжджати різні санітарні комісії, з метою перевірки «здоров’я» ваших вихованців і санітарного стану приміщень.

Приміщення. Розмір приміщення залежить від того, скільки «номерів у своїй готелі ви хочете зробити. Починати краще з невеликої кількості – 5-10 тварин. Пам’ятайте, що для кожного з них потрібен окремий вольєр з усіма умовами. Бажано, щоб вольєри перебували всередині приміщення – багато господарів дуже чутливо ставляться до того, що їх тварина ночує на вулиці. Оптимальний розмір загороди вирахувати досить складно – тварини адже бувають різних розмірів. Оптимальний варіант – 2 на 2 метри.

Пристрій вольєра. Всередині має бути спальне місце – для кішок підійде м’який будиночок, а для собак звичайна підстилка. В принципі, будиночок можуть принести і самі господарі, якщо з ними домовитися. До того ж у вольєрі необхідно розмістити металеві (щоб не погризли) ємності для води і їжі. Краще всього їх як-небудь закріпити до підлоги, щоб тварини не розкидали їжу по всій підлозі.

Вигул. Вигул тварин необхідно здійснювати по-порядку. Спочатку особин чоловічої статі, а потім жіночого. Навряд чи хоч який-небудь господар зрадіє, дізнавшись, що у його собаки буде поповнення невідомого походження. Вигулювати собак потрібно як мінімум два рази в день, десь через годину після їжі.

Харчування. З харчуванням те ж саме – як мінімум двічі в день. Саме харчування можна здійснювати як всередині вольєрів (кращий варіант), так і в окремому приміщенні. Про те, що буде їсти тварина краще відразу уговариваться з його господарями. Деякі вихованці мають свою дієту.

Тварини. Для початку раджу обмежитися лише однією категорією тварин – небудь собаки або кішки. В іншому випадку, вам знадобляться два окремих приміщення. Що стосується папуг, рибок і хом’яків, то їх можна утримувати практично в будь-якій кількості з однією умовою – клітку/акваріум/коробку повинен приносити сам господар. Також, як і корм. Особливо це стосується рибок.

Санітарний стан. Прибирання приміщення здійснюється двічі на день, під час вигулу тварин. Чистота завжди повинна бути на дуже високому рівні, щоб залишені вам під нагляд тварини не захворіли.

Персонал. Вам знадобляться – прибиральник приміщень, ветеринар, бухгалтер і доглядач. В принципі, частина цих професій можна і суміщати (наприклад, якщо ви маєте ветеринарну освіту). Прибиральник, відповідно, прибирає, оглядає ветеринар вихованців при вступі в готель (заразні не приймаються ні під яким видом) і проводить лікування, у разі необхідності, бухгалтер займається всіма фінансовими питаннями, ну а доглядач годує і вигулює собак, а також стежить за тим, щоб вони не сильно нудьгували за своїм господарям. До речі, можна не мати свого ветеринара, достатньо, щоб при вступі тварини вони мали довідку від лікаря. А головне ваше вимога до всіх людей, які будуть з вами працювати – любов до тварин. Решта додасться.

Договір. Пам’ятайте, що багато власників, коли приїжджають, часто скаржаться, що ви погано містили їх улюбленців. Тому ви завжди повинні укладати договір. У договорі вказуються всі дані тварини при надходженні – розмір в холці, вага, колір, є рани, стан нігтів і зубів, наявність бліх і т. д. (ветеринар вам в допомогу). Крім цього, у договорі прописуються обов’язки і права, як замовника, так і виконавця. Договір може бути складений як до конкретної дати з подальшим обов’язковим виселенням (або додатковою платою за прострочення), або безстроковий, тобто власник сам вирішить, коли забрати вихованця.

Відкриття притулку. Для реклами ніхто не заборонить вам відкрити при своїй готелі притулок для бездомних тварин. З одного боку, це приверне до вас додаткову увагу, з іншого, притулок можна зареєструвати як некомерційну організацію і отримувати дотації з бюджету міста за очищення вулиць. Але пам’ятайте, що притулок – це тільки витрати. Приютських тварин потрібно утримувати окремо від готельних, бажано навіть в різних будівлях. За ними потрібен жорсткий контроль ветеринара і вони обов’язково повинні бути стерилізовані. Можливо, навіть доведеться наймати додатковий персонал.