В даний час, відкриття комісійного магазину, є дуже вигідним і перспективним бізнесом. В період кризи – це вигідне капіталовкладення. У той час, коли відбувається спад купівельної спроможності в торгових центрах та інших торговельних підприємствах, комісійні магазини знову знайшли свою популярність.

Завдяки “кризі”, комісіонки стали цілком актуальні. Люди несуть туди непотрібні їм речі: хтось із-за безробіття, скорочення на підприємстві і т. д., щоб хоч якось прожити деякий час, хтось, щоб позбутися обридлих речей. В економічно розвинених країнах – це називається вторинний ринок.

Попит комісійних товарів на сьогоднішній день досить високий. Традиційні комісіонки торгують різноманітним товаром: меблями, посудом, взуттям, одягом, побутовою технікою, прикрасами… Ну а асортимент дитячих речей – самий ходовий попит. Раніше в комісійний магазин приходили, щоб купити який-небудь імпортний товар, зараз купують клієнти різних верств населення. Для деяких – це можливість придбати необхідну річ дешевше.

Щоб відкрити такий магазин, необхідно грамотно і зважено все зважити. Перш за все, правильно скласти договірні документи і обговорити з комітентом умов продажу товарів. Комітент – це людина, яка здає речі в комісіонку.

Реєстрація та обговорення умов.

Можна оформити свій комісійний магазин у вигляді приватного підприємства. Це за умови, що ви, як засновник, будете працювати самі, без залучення найманої продавця. Для цього треба зареєструватися: соціальному і страховому фондах, податковій інспекції, статистичному відділі і, якщо знадобиться, в інших організаціях. Печатка приватного підприємця потрібно замовити, вона потрібна для офіційного оформлення речей від комітента. На все про все, що ви можете витратити 30-50 доларів і близько двох місяців очікування, якщо дотримуватися законних шляхів оформлення бізнесу. Якщо треба оформити все в швидкому порядку, є варіант звернутися в юридичну фірму, яка за 3 дні все зробить, завдяки зв’язкам в різних органах, однак такі послуги обійдуться 350-450 доларів.

Поради з пошуку приміщення.

Приміщення для комісійного магазину повинно знаходитись у нежитловому фонді, бажано на першому поверсі. Є й інші варіанти пошуку:

– брокерська контора (швидкий варіант, але за свої послуги брокер вимагає 10% від вартості, або будь-відсоток від орендної плати за приміщення);
прямо домовитися з засновниками торгового підприємства, які хочуть закрити свій магазин, продаж або оренду приміщення, а також придбати обладнання не дуже дорого, якщо вони будуть розпродавати;

– звернутися до разговорчивому працівнику Жеку, який знає все на районі нежитлові об’єкти і його послуги будуть набагато дешевше, ніж послуги брокера.

– Відкриття сайту дасть хорошу і швидку рекламу. За допомогою найкраще зверніться до професіоналів, веб – дизайнерам, вони вам створять красиву і привабливу віртуальну вітрину.

Прийом речей та складання договору з комітентом.

Від продажу тієї чи іншої речі, залежить прибуток власника підприємства. Як правило, в розрахунок йде еквівалент долара: від 30 до 150 доларів -10% і якщо ціна менше 30 доларів-15%. Щоб бути завжди з прибутком від продажу товару, треба зважати на такі особливості:

– продавець може відмовитися від прийняття речі, коли її протестує, відповідно комітент несе відповідальність за шлюб і несправний товар;

– якщо річ не пішла в продаж у визначений термін, за зберігання товару вираховується 3% від її вартості;

– якщо товар довгий час не був проданий і його комітент не забирає, він може бути проданий за реальною ціною.

Дотримання цих умов допоможе уникнути будь-яких спорів і суперечок обопільних сторін.

Для організації відкриття комісійного магазину в кризу, необхідно: обладнання, примірочні кімнати, полички для товарів і т. д. Наявність комп’ютера з встановленою бухгалтерською програмою, необхідна річ для роботи магазину. Треба досить об’єктивно і уважно ставитися до справи, щоб у майбутньому створити свій товарний знак. За твердженням підприємців, комісійні магазини, набагато вигідніше, ніж секонд – хенди.