Скандинавський аукціон відмінна можливість для людини купити який-небудь товар з куди більш заниженими цінами. У той же час для господаря такого аукціону – це швидкий спосіб збагатитися.

Що ж таке скандинавський аукціон? Уявіть, в Інтернеті продається сучасний ноутбук за 100 доларів. Всі торгуються можуть робити ставки і, відповідно, підвищувати ціну. Ось людина робить ставку і ціна ноутбука підвищується на 5 доларів. За право зробити ставку людина платить певну суму, наприклад, 1 долар. У підсумку, крім кінцевої ціни за товар організатор аукціону отримує також і всі гроші, сплачені за право зробити ставку.

Зазвичай ціна на товар піднімається до тих пір, поки не стане дорівнює 85-90% від реальної, поки всі учасники аукціону не зрозуміють, що далі робити ставки просто невигідно. І відповідно не закінчиться час на створення нової ставки. До речі, зазвичай при підвищенні ціни товару зменшується час, за який можна зробити ставку.

Слід пам’ятати, що сьогодні популярність скандинавських аукціонів постійно падає, так що врахуйте, відкриваючи цей бізнес, що якщо не буде ніяких змін, дуже скоро його доведеться закрити. Але навіть за 1-2 рік можна заробити цілком пристойні гроші.

Для організації скандинавського аукціону ви повинні мати ліцензію на підприємницьку діяльність, а також сертифікати на товари (якщо вони підлягають сертифікації).

Товари. Для відкриття аукціону вам потрібно спочатку щось купити. Краще всього на скандинавських аукціонах продається некрупногабаритная техніка: ноутбуки, фоторамки, планшети, фотоапарати, мобільні телефони. Гірше – побутова техніка: холодильники, пральні машини, чайники і т. д. Все інше, в тому числі одяг, предмети інтер’єру продаються погано.

Пам’ятайте, що для скандинавського аукціону вам не треба продавати одночасно п’ять десятків товарів. Люди просто не встигнуть зорієнтуватися, і в підсумку левова частка всіх продажів піде за мінімальними цінами. Достатньо 3-5 одночасно працюючих аукціонів, на яких продаються різні товари, наприклад ноутбук, мобільний телефон та електрочайник.

Сайт. Сайт для скандинавського аукціону повинен бути оформлений максимально просто і логічно. На головній сторінці діючі аукціони, з поточною ціною, що беруть участь в них людей, первісною ціною і часу ставки. Власне цього цілком достатньо. Також під діючими аукціонами можна зробити список завершених аукціонів із зазначенням того, які ціни були куплені певні товари – це буде свого роду рекламою. Також, на окремій сторінці сайту необхідно роз’яснити правила аукціону, а також дати інформацію про компанії.

Оплата. Оплата за ставку може здійснюватися кількома способами. Чим їх буде більше, тим краще. PayPal, WebMoney, Яндекс гроші, оплата з допомогою SMS і т. д. Багато воліють обмежитися виключно СМС, кажучи, що телефон у людини завжди під рукою і він може зробити нову ставку. Але не забувайте, що не у всіх телефонах лежать нечувані суми.

Наскільки підвищується ціна предмета за новою ставкою, а також ціну ставки ви вирішуєте самі. Складіть докладний бізнес-план. І пам’ятаєте, як тільки ви почнете продавати товари зі збитком для себе, це знак того, що у вас неправильна цінова політика, або що скандинавський аукціон остаточно помер і не може підтримати інтересу у його учасників.

Зловживання. Деякі недобросовісні творці скандинавських аукціонів самі вступають у торги в якості одного з учасників. Вони створюють собі вигаданий банківський рахунок на своєму ж сайті, який може бути скільки завгодно бездонним. Роблять ставки, а отже, підвищують ціни. Пам’ятайте, що по-перше, подібні дії протизаконні, а по-друге такий аукціон може закінчитися тим, що ви самі купите свій же товар. Поважайте учасників свого аукціону і не зловживайте їх довірою. Навіть якщо ви сьогодні продали товар набагато дешевше, ніж розраховували, це не привід вдаватися до протиправних оборудок.