Власну службу таксі можна організувати в двох варіантах – або самому стати таксистом, купивши ліцензію на цей вид діяльності і займатися приватним візництвом, або відкрити повноцінну організацію з кількома таксистами, повноцінної диспетчерською станцією. Втім, цілком можливо поєднувати два варіанти одночасно – самому бути таксистом у своїй компанії.

Найбільш конкурентне середовище в сфері таксі у великих містах. І якщо індивідуальними перевезеннями ще можна непогано заробляти, то для відкриття повноцінної служби таксі потрібні чималі вкладення – як мінімум 20-30 автомобілів, кілька диспетчерів.

Для простоти наведемо кілька правил, які допоможуть в цьому починанні:

1. Пошук підходящих водіїв. Це треба зробити навіть до реєстрації свого бізнесу. Водії повинні бути надійними, малопьющими і зі своїми автомобілями (це дозволить заощадити вам дуже багато грошей). Можете запросити своїх друзів, можете навіть запропонувати їм організувати спільний бізнес, якщо побоюєтеся, що самі не зможете потягнути всі витрати. Ще один варіант можна запросити у вашу службу на роботу за договором таксистів-ІП. З одного боку вони залишаються незалежними підприємцями, з іншого отримують переваги від вашої диспетчерської служби і виплачують вам частину свого прибутку.

2. Проходження реєстрації. Необхідно зареєструватися в якості приватного підприємця. Далі – оформити на всі автомобілі у вашій службі дозвіл для перевезення людей.

3. Приміщення та закупівля обладнання. Якщо всі ваші водії мають власний автомобіль, то вам не знадобиться орендувати стоянку. Але вам все одно необхідно невелике приміщення для організації диспетчерської служби. Воно може бути невеликим, в залежності від кількості знаходяться там людина. Далі ви можете використовувати або рації на УКХ частоті (але для цього потрібно отримувати дозвіл для використання певної частоти), або, що набагато простіше – мобільним зв’язком. До того ж у багатьох операторів є послуга корпоративного зв’язку, яка обходиться значно дешевше. І не забувайте, що для спілкування з людьми необхідно мати телефонні номери від різних операторів.

4. Автомобілі. Автомобілі – візитна картка вашої компанії. Вони повинні бути доглянутими і чистими. Прибирання бажано проводити щодня. Не забувайте також, що на самому початку потрібно буде витратитися на нанесення відповідної фарбування і покупки сигнального ліхтаря таксі. Навряд чи хтось з водіїв захоче витрачати на це свої кошти. Не забувайте і про те, що автомобілі таксі проходять техогляд кожні півроку. Ще одна річ, яку доведеться купити для автомобіля – таксометр.

Також можете організувати службу таксі, яка складалася б з автомобілів однієї марки. Тобто вийде спеціалізована служба перевезень. Наприклад – великогабаритні автомобілі, мінівени, кабріолети і т. д.

5. Персонал. Крім самих таксистів і диспетчера вам буде потрібно також бухгалтер, який буде займатися всіма фінансовими питаннями, а також роботою з документацією. Непогано мати в штаті свого власного автомеханіка, а в разі його відсутності мати договір з якою-небудь службою СТО у вашому місті. Всі інші обов’язки – прибирання приміщень, миття автомобілів, охорона приміщення можна на початку перерозподілити між водіями в черговому порядку.

6. Організація роботи. Запам’ятайте – одночасно в місті у вас повинно знаходитися не менше 8 автомобілів. Також пам’ятайте, що ваші водії звичайні люди і хочуть заробити. Дозвольте їм у здійсненні 1-2 виїзду на свою користь, або виплачує відсоток з їх прибутку, або дайте їм один вільний день на місяць, в який вони зможуть працювати тільки на себе. Це не тільки підвищить мотивацію водіїв, але і додасть їм вірності вашої компанії. Тому що плинність кадрів – одна з головних проблем, з якою ви зіткнетеся.

7. Додаткові витрати. До таких належить, наприклад, придбання GPS-навігаторів. Добре, якщо у вас невелике місто і водії знають всі вулиці. Але якщо ні, то на навігатори бажано витратитися. Їх ціна в середньому коливається близько 100-150 доларів.

8. Ціна проїзду. Купувати паливо і здійснювати ремонт автомобілів вам доведеться виключно за свій рахунок. До того ж врахуйте, що автомобілі постійно перебувають у русі, ремонт їм потрібен дуже часто. Розраховуйте все це, скрупульозно слідкуйте за ціною на паливо. Найменші подорожчання повинні негайно відображатися в ціні проїзду. Інакше не пройде і півроку, як ви помітите, що доходи вашої служби залишаються на одному рівні, а прибуток падає.

9. Реклама. Без неї не обійтися. Це можуть бути візитки, які ваші водії будуть роздавати всім своїм пасажирам, реклама в міській газеті, на зупинках громадського транспорту.

І останнє. Пам’ятайте, чим більше автомобілів у вашому автопарку, тим швидше окупиться бізнес. Залучайте додаткових водіїв, домовляйтеся про використання одного і того ж автомобіля відразу кількома водіями в денну і нічну зміну. Добре налагоджена служба таксі окупить себе протягом 6-12 місяців.