Багато людей замислюються над створенням свого бізнесу, і часто встає питання про те, яку сферу діяльності обрати. Адже справа повинна захоплювати людини і приносити дохід. На думку багатьох підприємців, які вже організували свою справу, досить прибутковим бізнесом є вирощування живих квітів на дому для подальшого продажу. В даний час попитом у споживачів є горщикові і зрізані квіти. Зрізані квіти та букети з них продаються найбільш добре перед різними святами, а на горщикові квіти є попит круглий рік. Їх набуває безліч любителів кімнатних рослин і організації для прикраси інтер’єрів.

Як оформити свою діяльність? Почати справу по роботі з квітами можна на дачній ділянці або вдома. Головне в цій справі – це правильно організувати місце для вирощування і створити систему маркетингу підприємства. Але, перш за все, необхідно зареєструвати ваше підприємство. Для цього пропонуються такі форми:

• зареєструватися як індивідуальний підприємець;

• зареєструватися як власник присадибної ділянки.

Якщо починати вести бізнес в якості зареєстрованого власника присадибної ділянки, то даний вид діяльності буде вигідним зі сторони оподаткування. В цьому випадку не потрібно платити податки, вести бухгалтерський облік. Але, цей напрямок не дає можливості господареві ділянки реалізувати свою продукцію в роздріб. Доводиться продавати квіти оптовим організаціям, які завжди диктують свої ціни. Так як квіти є «швидко портящимся» товаром, то доводиться їх продавати дешевше, ніж цього хотілося б. Якщо підприємець не має поки заощаджень для розширення бізнесу, то на перших порах цей варіант ведення діяльності буде прийнятним.

Щоб стати індивідуальним підприємцем, необхідно пройти державну реєстрацію, оформити всі необхідні документи і відкрити рахунок у банку. У даному випадку власник бізнесу повинен буде вести облік і сплачувати податки зі своєї діяльності. Найбільш вигідною системою оподаткування в даному випадку буде розрахунок та сплата єдиного сільськогосподарського податку. Його ставка дорівнює 6% від одержуваної прибутку від ведення діяльності з вирощування та продажу квітів.

На яких кольорах зупинити вибір? Найбільший дохід можна отримати від реалізації квітів взимку. Це зазвичай квіти, вирощені у теплицях. Вони коштують дорожче, але і витрати по їх вирощуванню також будуть великими. Круглу суму грошей доведеться витратити на теплицю і обладнання у ній. Крім того, необхідний досвід посадки, застосування добрив та догляду за квітами. Тому для новачка в квітковому справі досвід з теплицею може виявитися невдалим. Краще починати з вирощування квітів на зріз в літній період на своїй ділянці. З них можна буде отримати не таку велику суму доходу, але зате набути необхідний досвід. Влітку відмінно ростуть троянди, тюльпани, іриси, нарциси, півонії, айстри та жоржини. Всі вони користуються попитом до свят і потім до шкільного періоду. За цей час підприємець зможе накопичити досвід в догляді за рослинами і заробити гроші на купівлю упорядкованої теплиці.

Відмінна можливість заробити – це вирощувати для продажу розсаду різних кольорів. Всі власники дачних ділянок займаються їх озелененням. Та найчастіше для цього вони купують розсаду квітів. Чому купують? Тому що не у всіх є час і місце для вирощування розсади будинку. Це досить клопітка заняття, необхідний ретельний догляд за молодими пагонами. Вирощуючи в спеціальному відведеному місці розсаду, можна навесні її продавати, отримуючи дохід. Варто розсада не дуже дорого, але продаються обсяги зазвичай великі. Це дозволяє пристойно заробити. Єдиний недолік, що робота з розсадою носить сезонний характер.

Як варіант, можна зайнятися вирощуванням кімнатних рослин. Зараз люди із задоволенням купують різні примірники: квітучі і просто з зеленим листям. Це заняття довгий і кропіткий, але приносить хороший дохід. Якщо мати добре освітлену квартиру, то можна вирощувати різні види квітів будинки для початку. Краще всього мати окремий теплий дім для цього, щоб велика кількість квітів не заважало домочадцям. Добре підійде опалювальна дача.

Способи реалізації вирощених квітів

Чудово, якщо новий підприємець освоїв свою справу, навчився правильно садити та доглядати за квітами. Але це ще половина справи. Тепер свою продукцію треба реалізувати, щоб окупилися витрати і залишилася прибуток. Необхідно розрахувати ціну реалізації з урахуванням своїх витрат, інакше можна працювати собі в збиток. Також важливо стежити за цінами на ринку цього товару. Якщо завищити ціну, товар продаватися не буде, і всі труди пропали дарма. За дуже низькою ціною теж не варто продавати квіти. Так не буде сенсу в бізнесі.

Підприємець повинен визначитися, чи сам він буде реалізувати товар у роздріб або продавати його посередникам оптом. Перший спосіб є більш прибутковим. Але, в цьому випадку необхідно відірватися від вирощування квітів і приділяти час торгівлі. Добре, коли на перший час є помічники, яким не треба платити зарплату як таку. Наприклад, хтось з членів сім’ї. При розвитку справи можна найняти продавця. У разі роздрібної торгівлі квітами необхідно нести ще додаткові витрати. Це оренда торгового місця та доставка туди квітів.

При продаж рослин оптом підприємцю варто лише попрацювати над тим, щоб знайти покупців. Краще укласти договори на постачання кільком організаціям. У разі оптової продажу ціни на квіти будуть менше, але тут можна отримати хороший дохід за рахунок обсягів продажів. У більшості випадків не доведеться нести витрати на доставку товару, покупець сам за ним приїде в призначене місце.