Вирощування квіткових, овочевих і плодово-ягідних культур в нашій країні досить поширене. Деякі люди мають великі присадибні ділянки і вирощують там фрукти, овочі і ягоди. Інші люблять квіти і вирощують їх прямо на балконах міських квартир. Але в будь-якому випадку, таке хобі може приносити не тільки просто додатковий дохід, але і стати основним напрямком для заробітку грошей. У даному матеріалі ми з вами розглянемо, як перетворити хобі в успішний бізнес, а в точності – заробляти гроші на продажі власної овочевої і квіткової розсади.

Як заробити на розсаді. Відразу ж варто відзначити, що вирощувати на продаж, наприклад, овочеву розсаду, набагато вигідніше, ніж вирощувати безпосередньо овочі і потім їх продавати. Але якщо ви зацікавлені в такому виді заробітку, то вам необхідно підготуватися до того, що на шляху до успіху вас очікує досить велика конкуренція. Для того, щоб швидко налагодити продажу, ваш товар обов’язково повинен бути якісним, вирощеним з душею. Сьогодні далеко не багато продають якісну розсаду, і на це слід звернути увагу. Як правило, чим краще товар, тим більше на неї попит.

Що вибрати для вирощування. Для того щоб побудувати прибутковий і успішний бізнес, вам доведеться вирощувати просто величезний асортимент різних культур. Використовувати необхідно як найбільш ранні сорти, так і самі пізні. Не зупиняйтеся на стандартних культурах, пробуйте висаджувати різні екзотичні сорти, особливо маловідомі простому городникові. Найбільший попит сьогодні на такі сорти, які стійкі до недостатньої кількості вологи. Більшість людей висаджують куплену розсаду на дачах, але далеко не кожен знаходиться там весь сезон і постійно займається поливом.

Головне – не допустити пересортиці при продажу розсади. Адже коло покупців кожен рік може бути однаковим. Якщо ви не виправдаєте надій дачника, купив у вас розсаду, наступного разу він більше до вас не прийде. В іншому випадку, може навіть призвести додаткових клієнтів. Проаналізувавши попит, ми з’ясували, що найбільш ходової розсадою овочів є наступні культури:

• перці;

• капуста;

• баклажани;

• помідори.

Варто також відзначити, що вуса полуниці теж користуються досить великим попитом. Якщо говорити про квіткових культурах, то тут найбільш поширена у продажу розсади петунії, цернобривцев, ромашки, троянди і багато іншого. Квіткова розсада затребувана не менше ніж овочева. Адже її висаджують не лише на дачах, але і вдома, на балконах і лоджіях петунія вже давно займає перше місце. Розсада лікарських рослин теж непогано продається.

Продовжуючи говорити про продаж розсади квітів, обов’язково варто зазначити, що крім самих ходових сортів, треба звернути увагу на рідкісні рослини. Їх розсаду охоче купують ландшафтні дизайнери, які за екзотику готові платити чималі гроші. Для того щоб не порушувати ритм роботи, коли закінчується сезон продажу овочевої і квіткової розсади, можна продавати вирощену зелень. Наприклад, кріп, щавель, зелений лук.

Закупівля насіння. При побудові власного бізнесу з продажу розсади вкрай важливо побудувати і добре налагодити посередницькі відносини. На початковому етапі вам потрібно закуповувати такі посадочні культури, як насіння або цибулини. Як правило, основні продавці насіння – це сільськогосподарські спеціалізовані організації. Тут вам можуть запропонувати досить широкий асортимент насіння різних культур, але ж варто подбати і про знижки, а також про закупівлі за оптовими цінами.

Знижки зазвичай роблять постійним покупцям, які купують багато товару. Для економії ви також можете звернутися до приватним фермерам, які займаються продажем овочів. Вже в січні, максимум в лютому, ви повинні закінчити пошук і закупівлю посадкового матеріалу. У весняний час купувати їх не вигідно, так як ціни значно зростуть. Коли будете купувати насіння, постарайтеся домовитися з продавцями про наступних періодичних оптових поставках.

На перший погляд може здатися, що вибір насіння для вирощування розсади досить простий, але насправді це не так. Купувати краще тільки сортове насіння. Щоб уникнути придбання неякісного матеріалу і підробок, співпрацюйте лише з надійними постачальниками. Забудьте про придбання насіння в пакетиках, купуйте тільки вагові.

Оформлення документів. Якщо ви вирішили зайнятися вирощуванням на дому розсади на продаж для додаткового заробітку, у вас є невелика ділянка або ви хочете використовувати для цього балкон, то ніяких документів можна не оформляти. В даному випадку розсаду доведеться продавати з дому – сусідам, знайомим. З часом наберете достатню кількість постійних клієнтів. Для цього бізнесу на продаж розсади вам буде потрібно не тільки великий земельну ділянку або світле тепле приміщення, але і всі документи, які дадуть вам право на вирощування і продаж культур.

Вам обов’язково потрібен фітосанітарний сертифікат. Якщо ви будете займатися роздрібною торгівлею на ринку, чекайте регулярних перевірок санепідемстанціями. А за отриманням потрібного сертифіката вам потрібно звернутися до органів санітарної інспекції. Щоб уникнути проблем з податковою службою, свій бізнес на вирощуванні розсади краще зареєструвати як індивідуальне підприємництво.

Організація місцевості для ведення діяльності. Для успішного ведення бізнесу в даній області найкраще організувати теплиці, і бажано не одну. Від умов, в яких будуть вирощуватися культури, безпосередньо залежить ваш успіх. Обов’язково потрібно якісний грунт, оптимальна температура повітря. Землю краще заготовляти з осені, оскільки навесні вам буде важко знайти під снігом якісний грунт.

• Рекомендується використовувати удобрену землю гноєм упереміш з лісовим ґрунтом в пропорціях 1:1.

• Висаджувати насіння потрібно в ящики і тримати їх у приміщенні до появи двох листочків. Але це тільки в тому випадку, якщо ваша теплиця не опалюється.

• У теплицю розсаду висаджують після пікіровки. Садити краще в спеціальні секційні ящички, а не в грядки.

Обладнання теплиці потрібно приділити особливу увагу. Як правило, посадкові матеріали і сам ґрунт – не вимагають великих капіталовкладень. А ось для облаштування хорошою теплиці з підігрівом знадобитися добре витратитися. Звичайно, на початкових етапах ви можете побудувати найпростішу, не дорогу теплицю. Але вирощуючи в ній розсаду, великих грошей не заробити, так і працювати доведеться не мало. Якщо ви хочете відразу отримати успішний бізнес з великими оборотами, то доведеться побудувати велику професійну теплицю з опаленням.

На це піде багато грошей, але ви окупите їх в перший же сезон. Тим більше, працювати в такій теплиці можна з величезним задоволенням і зручністю. Плюс також у тому, що в цій же теплиці ви зможете взимку вирощувати на продаж зелень і цибулю.