Сувеніри – це невід’ємна частина будь-якого відпочинку. Сувеніри слугують не лише пам’яттю про колись проведену відпустку, але і є подарунками друзям і родичам. Під час відпочинку за кордоном або на якому-небудь курорті, найчастіше, великі суми йдуть саме на купівлю різних сувенірів. По поверненню додому, багато чого, що ви встигли придбати, виявляється насправді марною і непотрібною. Як економити гроші на сувенірах?

При виборі сувенірів варто уважно віднести до корисності товару, що купується. Нерідко можна побачити різні тарілочки, камінчики, брелоки і прості листівки з написами і пейзажами того місця, де ви відпочиваєте. Якщо ви не займаєтеся збиранням таких предметів, то краще уникати придбання таких сувенірів. Цікавою традицією є «полку сувенірів» або «альбом туриста», де збираються однакові предмети з різних місць. Так, наприклад, окремий альбом може містити листівки з різних місць. Нерідко приємними сувенірами служать магнітики на холодильник, з яких з часом виходить своєрідна колекція.

Купуючи сувеніри, не поспішайте брати те, що перше кинеться вам в очі. Порівняйте пропозиції в різних куточках місця, де ви відпочиваєте. Наприклад, найчастіше, в центральних місцях сувеніри можуть виявитися на порядок дорожче, ніж на околицях. Намагайтеся уникати спеціалізованих магазинів, в яких продають сувеніри. Найчастіше, вибір у таких магазинах одноманітний, а ціни великі, на відміну від простих, приватних крамниць. Приватні крамниці на узбережжі або на окраїні не рідко мають в асортименті вироби ручної роботи за доступними цінами. Ці роботи коштують не дорожче звичайних сувенірів, але є куди більш приємним подарунком, ніж який-небудь брелок.

Як правильно економити гроші, купуючи сувеніри?

При поїздці, постарайтеся заздалегідь визначити суму, яку ви готові витратити на сувеніри. Ніколи не купуйте сувеніри в перші дні відпустки. Лише за від’їзду наберіть те, що вам сподобалося протягом відпустки. Якщо поспішати з вибором сувеніра, то можна легко виявитися обдуреним і зрештою, розчаруватися в придбаним товар.