В наші дні практично вся зарплата в сім’ях йде на купівлю продуктів харчування. Багато хто думає, що неможливо зменшити витрати на продукти, не зменшивши тим самим їх якості. Насправді це не так! Якщо ви підійдете до раціонально насправді досить важливого питання харчування у вашій родині, то істотно заощадите, при цьому гроші, не втративши якість свого раціону. Кожен день він буде різноманітним і залишиться повноцінним. Як економити гроші на їжу?

Розповідати буду на прикладі своєї родини, тобто на власному досвіді і досвіді своїх знайомих і рідних. Існує кілька правил, які необхідно чітко дотримуватися! Продукти у торгових центрах, супермаркетах, обов’язково купувати відразу на тиждень. Не варто ходити в магазин кожен день або кілька днів в тиждень! Ще одне обов’язкове правило – це складання заздалегідь списку продуктів, які вам необхідні. Після пари вихідних і походів по магазинах, ви швидко звикнете до цього і зрозумієте, що вам дійсно потрібно купити, тобто визначте ваш тижневий раціон. І що найголовніше, вам чітко потрібно слідувати списком! Це допоможе вам уникнути витрат на продукти, в яких ви не потребуєте і зберегти сімейний бюджет. Ходити в магазин раджу з певною сумою, за межі якої ви не зможете вийти, через брак з собою інших засобів.

Тепер про самому раціоні! В першу чергу м’ясо. Дешевше вам обійдеться свіже м’ясо на ринку або в якомусь надійному магазині. Витративши всього кілька годин вихідних, ви зможете приготувати тефтелі, голубці, котлети або пельмені з звичайного фаршу. Цим всім з легкістю можна заповнити морозилку і без праці за необхідності використовувати. Отже, замінюємо готові напівфабрикати, з великим вмістом рослинних білків, начинені різними консервантами і ароматизаторами на свіже м’ясо. До речі рада, якщо фарш зробити наполовину з куркою, це його порядком здешевить, а так само зробить набагато смачніше і ніжніше.

Курка – окрема тема для розмови. На ринку сьогодні продаються і стегенця, гомілки і стегна, а так само грудки окремо. Це звичайно зручно, однак краще брати відразу кілька цілих курей і обробляти їх самим будинку. Ви заощадите близько 20% від їх вартості, при їх окремої купівлі. Курку так само поміщаємо в морозилку, перед цим розклавши оброблену птицю по пакетах. Стегенця і крильця краще запікати гомілки можна залишити на суп, а філе птиці на другі страви.

З кісток можна зробити чудовий, смачний, насичений бульйон. Супи можна варити без м’яса, додаючи його у вже готовий бульйон (з яловичих, курячих або свинячих кісток). Якщо додати до курки трохи яловичини, свинини і навіть баранини смак ваших страв стане набагато краще. Цю пораду можна використовувати для приготування плову, солянки, тушкованої картоплі. На смак ваше блюдо вийде, ніби приготоване з чистого м’яса.

Тепер про рибу. Риба набагато дешевше, ніж м’ясо. А ще вона і набагато корисніше, в ній міститься білок, мінеральні речовини. Є кілька видів недорогий риби, це тріска, пікша, хек і мінтай). З неї так само можна приготувати фарш, після чого можна зробити котлети або всіма улюблені рибні палички. Раджу не забувати про горбуші, вона цілком може замінити дорогі і широко розрекламовані стейки з сьомги. Далі замість готової засоленої риби, ми можемо самостійно приготувати і слабосолону оселедець, скумбрію, просто необхідно купити свіжозаморожену рибу.

На гарнір крім картоплі можна подавати різноманітні каші з круп і навіть бобових культур. Так само ви можете фантазувати, приготувавши наприклад гарнір з овочів. З м’ясом відмінно поєднується капуста, абсолютно в будь-якому вигляді, будь то свіжа або квашена тушкована. Ви можете готувати різну ікру баклажанів і кабачків. А купуйте овочі по сезону!!