Почувши від свого успішно торгує на форекс знайомого про всі можливості, які відкриються на біржі, новачок тут же вирішує заробити багато грошей і кидає всі можливі вільні кошти в бій. Незабаром депозит виявляється безповоротно злитий, запал і інтерес загублений, а про форекс залишаються тільки негативні враження. Де ж припускаються помилки ті, у кого не виходить отримати прибуток навіть через тривалий час?

Головна і перша причина, по якій прогорають багато першовідкривачі валютної біржі – це недолік знань. Щоденних лікнепів від більш успішних товаришів недостатньо для того, щоб завтра стати успішним трейдером. Першим кроком обов’язково повинно стати вдумливе вивчення теорії, термінів, основних принципів і змісту роботи на форекс. Як і в будь-якій іншій сфері професійних знань, практичної діяльності повинна передувати якісна теоретична підготовка. Найкраще прочитати який-небудь популярний курс для початківців, доповнивши прогалини статтями з Мережі.

Зрозумівши, що таке валютна біржа і що з нею потрібно робити, саме час приступати до вибору брокера, через якого буде вестися торгівля. Відразу вибрати ту компанію, співпраця з якою у вас триватиме тривалий час, а заодно і обов’язково переконайтеся в наявності центових і демо-рахунків. Скачавши торговий термінал витратити більше часу на вивчення його функцій. Не варто обмежуватися тільки парою кнопок – адже функціонал програми величезний і здатний полегшити життя як досвідченому, так і починаючому трейдеру.

Наступним кроком буде пізнання основ трейдингу на демо рахунку. Чому слід починати торгівлю виключно з демо-рахунку? На цьому рахунку ви не вкладаєте особистих грошей і, ніби, «граєте», пізнаючи ази і перші тонкощі біржової торгівлі. Якщо щось не виходить і прибутку немає, то вивчайте і застосовуйте нові стратегії, аналізуйте свої помилки. Переходити до реальних грошей варто лише тоді, коли на демо рахунку ви протягом досить тривалого (не менше місяця або хоча б 3 тижнів) терміну стабільно отримуєте прибуток.

Помилкою більшості новачків є поспіх. Увірвавшись разовий куш на демо рахунку, вони, окрилені успіхом, відразу починають торгувати на реальні гроші і… прогорають, твердо вірячи, що демо рахунок завжди працює в плюс, на відміну від реального. Але це не так – відсоток прибутку, яку ви навчилися отримувати на демо рахунку, збережеться за вами і на центових або ВІП-рахунках, незалежно від суми, з якої ви працюєте. Перші операції з реальною валютою варто починати з центових рахунків. Для їх відкриття потрібен мінімальний депозит і на перший час, для закріплення отриманих під час роботи з демо-рахунком умінь і знань, вистачить $10-20. Згодні, що на помилках краще втрачати центи, а не десятки доларів?

Коли і на центових рахунку у вас стабільний плюс, то можна приймати рішення про відкриття більш серйозного рахунку. Тут вже все залежить тільки від вільних фінансів, які ви готові використовувати для торгівлі. Центові рахунки менш привабливі, порівняно зі стандартом або Віпами, тому для успішної діяльності слід у будь-якому випадку залишити центовий рахунок і йти вперед, до нових досягнень.

Не квапте події. Форекс – це те місце, де можна реально багато і постійно заробляти, але цього не вийде зробити прямо зараз або через пару днів після початку торгівлі. Тільки глибокі знання теорії і особистий практичний досвід допоможуть вам освоїти ремесло валютного трейдера і в майбутньому забезпечити собі постійний дохід. Успіхів!