Як отримати гроші під заставу автомобіля і не залишитися без машини?

11-30-2019

Ми вже розповідали нашим читачам, наскільки безпечно брати кредит під заставу нерухомості. І сьогодні вирішили запитати у експерта про ще один доступний вид позики – під заставу автомобіля. Також хочемо порекомендувати Вам автоломбард Cronvest , де Ви можете взяти гроші під заставу автомобіля .

Беріть позику під заставу автомобіля тільки в перевірених ломбардах

  • Коли гроші потрібні терміново, то багато хто розглядає варіант ломбарду, в тому числі позику під заставу автомобіля. У банку ставки нижче, але і вимог до позичальника і предмету застави більше. А ломбарди лояльніше підходять і до своїх клієнтів, і до автотранспорту. Позика тут можна взяти на термін не більше року, але, враховуючи ставки, краще розплатитися якомога швидше.

Однак вибирати компанію потрібно уважно, інакше ризикуєте залишитися і без грошей, і без «залізного коня». Майте на увазі — ломбард зобов’язаний прийняти на зберігання ваш автомобіль, поки ви не погасите позику.

Цей ломбард видає клієнту договір споживчої позики і заставний квиток, де вказані повні характеристики предмета застави. Не просто “автомобіль”, а точний його опис. Також ломбард зобов’язаний застрахувати вашу машину за свій рахунок.

Під ломбарди можуть маскуватися аферисти. Вони не беруть автомобіль в заставу, а укладають з клієнтом договір купівлі-продажу, а потім здають автомобіль колишньому власнику в користування (псевдолізинг). Такі організації не тільки оцінюють автомобіль за заниженою вартістю, але ще і встановлюють величезні відсотки і штрафи за прострочення — виплачувати їх дуже складно.

За порушення терміну виконання зобов’язань навіть на один день право власності на машину може перейти до організації.

Крім того, вони можуть ускладнювати оплату боргу, закриваючи офіс або змінюючи реквізити, накладати різні обмеження на користування машиною, щоб при першій можливості відібрати її у клієнта.

Навіть якщо ломбард виручить від продажу менше грошей, ніж позичив, позика буде вважатися погашеним. А ваш автомобіль швидше за все продадуть на публічних торгах (якщо його оцінили дорожче 30 тис. рублів).

Якщо ж ломбард продав річ дорожче, ніж сума вашої позики і набігли до дня продажу відсотки, то ви маєте право вимагати повернути різницю. Таку вимогу можна направити протягом трьох років з дня продажу застави. Максимальний відсоток неустойки (штрафу, пені) встановлений законом.