Для будь-якого трейдера дуже важливо мати добре відпрацьовану торгову стратегію, але для її розробки необхідний певний психологічний настрій. Адже всім відомо, що всі наші страхи, сумніви, негативні емоції можуть вплинути на торгівлю.

Навіть самий геніальний трейдер, що знає безліч тонкощів, тонко відчуває рух акцій і володіє хорошою інтуїцією може стати банкрутом, проігнорувавши емоційні сигнали, що попереджають про збиткових рішеннях.

Трейдери схильні до багатьох страхів, які умовно можна розділити на чотири групи:

Страх зробити помилку, упустити угоду, втратити гроші. Треба розуміти, що це умовний поділ і є ймовірність, страхи трейдера мають особисту грунт.

Звичайно, було б простіше, якби відсутність страхів говорило про майстерність, і боялися новачки, а «бувалі» діяли холодною рукою, але такого не може бути.

Всі пам’ятають свою першу операцію, таке просто неможливо забути, тоді знайшлося місце всім страхам. Почуття дискомфорту, викликане страхом потерпіти невдачу, найгірше, що може трапитися з трейдером. Коли він наляканий, ймовірність зробити помилку, наприклад, не ухвалити потрібний ризик.

В основі всіх страхів лежать певні стереотипи і переконання. Тому поки трейдер не виявить переконання, які провокують ці страхи, і не спростує їх, всі його дії будуть піддаватися сумніву.

Головним «генератором» страхів трейдерів є стереотип, що трейдер повинен бути завжди успішним і компетентний. Ясна річ, що очікуючи від себе більшого, трейдер покладає великі надії, і найменша невдача розвиває один страх за іншим.

Як же подолати більшість страхів?

Отже, як нам подолати страх, який багато хто з нас природно приносять на ринки? Тут кілька пропозицій:

Перший спосіб уникнути невдачі при аналізі потенційної угоди, розібратися, що зроблено додатково для мінімізації ризику. Чим більше ризик, тим більше він розпалює в трейдері страх. Вивчайте нові способи знижувати свій ризик.

Діліть свій рахунок на кілька позицій і тримайте їх одноразово. А при кожній торгівлі перерозподіляйте. Якщо Ви бачите, що смуга невдач затягнулася, то «беріть помаленьку».

Ну і, звичайно, загальні правила, які зрозумілі всім, але часто про них забувають.

Уникайте торгівлі, коли ви сердиті, засмучені, засмучені.

Якщо відчуваєте занепокоєння через фінансові проблеми або фізичний дискомфорт.

Заведіть щоденник або журнал торгівлі і докладно все в ньому фіксуйте. Виписуйте правила, стратегії, продумуйте і прописуйте угоду перед її здійсненням, ведіть свій бухгалтерський облік, щоб бачити свій прибуток і збитки. Опрацьовуйте свої цілі, які заходи необхідно вжити, щоб їх досягти.

Як керує страх трейдера ринком?

Ми не можемо передбачити свою реакцію на якісь події, добре, якщо людина вміє керувати своїми емоціями або хоча б спостерігати за ними, щоб знати, чого чекати від себе.

Наприклад, реакція ступору, яка не дозволяє позбутися збиткової позиції. Трейдер не може припинити це, тому що його охоплює страх. Те ж саме відбувається, коли він сумнівається відкрити позицію, тим самим відхиляється від свого плану. Але головна реакція, від якої треба позбуватися всім трейдерам, це втрата самооцінки, після закриття програшній позиції. Страх знову вийти на ринок найсильніший.

Навчившись планувати свої дії, страхувати ризики, продумувати операції можна звести свої страхи до мінімуму. Відпрацювавши свою торговельну стратегію можна звести страхи до мінімуму і почати діяти рішуче, безболісно реагуючи на невдачі.