Ароматна, домашня випічка завжди є одним з основних прикрас святкового столу. Особливо, якщо вона незвично прикрашена, відповідає певному торжества, привносячи особливу атмосферу свята і викликаючи захоплення запрошених гостей і безліч компліментів. Професійні пекарні, що займаються випічкою ексклюзивних виробів, більше нагадують контейнерне виробництво, де випічка «штампується» за шаблоном. Тому вважається, що вироби домашнього приготування завжди смачніше. В пекарні вся випічка виглядає привабливо і апетитно, але з тортами, виготовленими своїми руками, вона не зрівняється.

Домашня випічка виділяється унікальним ароматом, приємним смаком, приємною текстурою завдяки тому, що в неї вкладається всі старання господарки, маленька частинка душі. За смаком з домашнім тортом не зрівнятися жодна фабричне кондитерський виріб. Тому випікати вдома торти на продаж клієнтам в домашній обстановці – шанс отримати хороший заробіток. Підкорити кондитерський ринок можна, володіючи кулінарним досвідом, дбайливим ставленням до випічки і можливістю виконувати регулярно кропітку роботу. Зараз є безліч цікавої інформації в Інтернеті, яка допоможе випікати унікальні вироби, а також незвичайно декорувати торти.

Потенційні клієнти. При певній частці таланту в кондитерській справі це стає помітно, в першу чергу, близьким оточуючим. Немає нічого страшного в піднесенні їм своєї творчої ідеї, розповіді про майбутні плани і т. д. Перші кілька примірників випічки слід подарувати кому-небудь безкоштовно, попередньо зробивши фото. Їх можна помістити на сторінку будь-якої соціальної мережі, якою початківець талановитий кондитер регулярно користується. Корисно буде робити записи про те, що це вже не просто улюблене захоплення, а робота, що такий торт може отримати кожен.

Особливо вигідною операцією в такому бізнесі є виготовлення тортів на весільні урочистості. Однак, для того щоб отримувати ці замовлення, потрібно довго працювати і тренуватися. Саме основне правило – бути в будь-який момент готовим до вступу нових замовлень, тому що передбачити потік клієнтів практично неможливо.

Варто побоюватися конкурентів? Будь-яке творче результативне захоплення, яке здатне перерости в серйозний бізнес, як таке не має серйозної конкуренції. При успішному замовленні і гідному результаті клієнт наступного разу навряд чи буде починати пошуки з нуля, і звертатися до іншого кондитеру. Особливо корисно те, що отримавши справжній шедевр, замовник не лише придбає статус «постійний», але і, найімовірніше, порекомендує кухаря своїм знайомим. Продаж кондитерських виробів на дому – справа серйозна, що вимагає певного підходу. Гарний смачний торт вимагає прояви при виготовленні терпіння і певної частки фантазії. Не варто забувати і про відповідальність.

Не можна топтатися на одному місці, обов’язково потрібно вивчати більше навчальної літератури, переглядати майстер-класи, тим самим вдосконалюючи свою техніку. Не варто забувати про динаміку: ніхто не захоче обирати одне і те ж з набору, що складається з 3-5 виробів. Можна записатися на спеціальні навчальні курси, спілкуватися з людьми, довго практикуючими в кондитерській сфері. При наявності бажання і творчих здібностей конкуренція не стане великою проблемою.

Завзятість і бажання займатися улюбленою справою здатне перебороти невпевненість у своїх силах, легко можна подолати всі можливі перешкоди. При появі конкурента потрібно намагатися уникати порівнянь рівня підготовки та майстерності, а також якості і оформлення кондитерських виробів. Не можна негативно висловлюватися про колег, це може сильно вплинути на репутацію.

Можливий заробіток. Точні цифри, що відображають прибуток від випічки тортів в домашніх умовах, привести, практично, неможливо. Все залежить від рівня виготовлення, цілеспрямованості кухаря, декоративних фантазій.

Витрати включають в себе придбання спеціальних інструментів для виготовлення виробів, посуду для випічки. Не можна економити на дрібних складових, елементи декоративного оформлення. Обов’язково потрібно проаналізувати відповідну сферу ринку. Спочатку ціну рекомендується встановити на 15-20% нижче запропонованих. Сильно знижувати не можна, так як це може викликати підозру у покупця і вийде зворотний ефект. Бажано подумати про виготовлення унікальної реклами, друку візитних карток.

Потрібна офіційна реєстрація? При повній впевненості у своїх силах і робочому потенціал можна оформити себе в якості індивідуального підприємця або ж ТОВ. Якщо є певні сумніви, то можна спочатку і не замислюватися про оформлення офіційних паперів. При плануванні виготовлення весільних тортів слід подбати про гарну репутацію кухаря і сумлінного платника податків.

При вирішенні виготовляти смачну випічку будинку з метою подальших продажів, не варто забувати, що зараз дуже важко вразити клієнтів ягідками або трояндочками на торті. Прояв фантазії – один з головних елементів успіху. Однак, якщо квіткові композиції здатні викликати подив або захоплення, то можна швидко завоювати популярність як кулінарного «творця», який зробив щось незвичайне з обридлого стандартного.