Служба доставки продуктів – по своєму унікальний бізнес. Адже заробіток приносить не торгівля, а саме кур’єрські послуги. Ще одна особливість полягає в тому, що такою послугою будуть користуватися як молоді люди, так і старші. Іншими словами цільовою аудиторією може стати практично будь-яка людина.

Однак не слід плутати службу доставки продуктів з інтернет-магазином продуктів. У першому випадку організація являє собою звичайну службу доставки, яка за замовленням закуповує необхідні продукти в будь-якому магазині, а потім привозить їх покупцеві. Другий же варіант – коли особисто ви зберігаєте продукти, перевіряєте їх термін придатності, звітують перед санстанцією та пожежною службою. Зрозуміло, що у другому випадку вас чекає в рази більше проблем. У той же час, організація служби доставки продуктів – елементарна річ.

Початок. Єдине, що вам необхідно для початку бізнесу – дозвіл на ведення підприємницької діяльності, приміщення і мінімальний персонал. Також у вас повинен бути простий і зрозумілий в управлінні сайт. Тепер поговоримо про кожного з цих аспектів окремо.

Приміщення. У вашому офісі повинен перебувати тільки один чоловік – диспетчер. Він відповідає за замовлення по Інтернету, телефонні дзвінки, електронну пошту, підтримку сайту і т. д. Він зобов’язаний перебувати в офісі і контролювати виконання замовлень.

Персонал. Крім згадуваного вище координатори, вам знадобляться, власне, самі кур’єри. Працюють вони віддалено, без безпосереднього знаходження в офісі. І головна вимога, яку можна їм запропонувати – обов’язкова наявність особистого автомобіля. Вони постійно повинні знаходитися в різних районах міста, щоб зуміти доставити продукти максимально швидко в потрібну точку.

До речі, для економії людських ресурсів, можна не наймати окремої людини як координатора. Просто цю посаду кожен раз буде займати один з кур’єрів. Черговість ви можете визначити самі.

Ціна. Вирахувати ціну одиничної послуги досить складно і схеми тут можна використовувати різні. Розберемо кілька варіантів.

Постійна ціна. Іншими словами, неважливо скільки продуктів ви будете купувати в результаті покупець заплатить вам заздалегідь обумовлену суму за доставку. Недолік такої схеми – замовлення може бути досить об’ємним, вимагає витрати великої кількості часу і сил, а також займе місце в багажнику.

Відсоток від покупок. Незалежно від ваги і всього іншого покупець завжди платить певну суму від покупки. Наприклад, якщо продукти коштували 1000 рублів, то додатково він доплачує ще 10% – 100 рублів. Недолік такого методу – при замовленні, наприклад, пачку молока, доходи виходять мінімальні. А значить, доводиться встановлювати мінімальну суму, від якої починається доставка продуктів, щоб не працювати собі в збиток.

Плюс не можна забувати, що разом з продуктами покупцеві надається чек з їх ціною. Також покупець платить за бензин, витрачений водієм, а значить необхідний елементарний лічильник в автомобіль. З цієї ж причини, доставка за місто має коштувати дорожче.

Ще один спосіб роботи з ціноутворенням – створення спеціальних пропозицій. Наприклад: експрес-доставка, доставка хвилина в хвилину. У першому випадку кур’єр відкладе всі свої поточні справи і займеться виконанням експрес-замовлення. Зрозуміло, що в цьому випадку страждають інші клієнти, тому й оплата за експрес-замовлення має бути значно вище. Доставка хвилина в хвилину, коли клієнт заздалегідь вказує точний день та час, до якого необхідно бути доставлено замовлення.

Сайт. Як вже говорилося вище, сайт повинен бути максимально простим: форма замовлення продуктів на головній сторінці, на окремих сторінках правилами користування послугами, контактні телефони і обов’язково – список магазинів в яких ви здійснюєте закупівлю товарів.

Форму замовлень товарів можна розділити на кілька віконець. У першому вказується, що безпосередньо необхідно купити, у другому вікні – побажання. Наприклад, щоб молоко було якоїсь певної марки, в третьому вікні – перевагу із закупівлі у якомусь певному магазині (вибір із списку). І останнє віконце контактні дані та адресу. Як буде організована форма замовлення – залежить вже від web-дизайнера.

Ще один важливий момент. Зрозуміло, що на початку бізнесу ви не зможете найняти велику кількість кур’єрів, а значить, можуть виникнути ситуації, коли вони всі будуть зайняті, а у вас в черзі буде висіти ще з десяток замовлень і постійно будуть надходити дзвінки від незадоволених клієнтів. Щоб цього уникнути, диспетчер завжди повинен контролювати стан певного замовлення. Тобто він дає замовлення, а потім отримує звіт про його виконання. Крім цього, непогано було б організувати на сайті інтерактивний банер, в якому відображалося кількість вільних в даний момент кур’єрів, і якщо такі відсутні, автоматично при замовленні видавати напис, що доставка замовлення станеться лише протягом найближчих 2-3 годин. Відповідно, при збільшенні кількості замовлень в черзі це число повинне збільшуватися.

Ще одна важлива річ для сайту – зворотний зв’язок. Необхідно організувати форму відгуку, в якій би вдячні і не дуже клієнти залишали свою думку як про роботу вашої компанії, так і її конкретних кур’єрів і точності виконання замовлень. Це допоможе краще відсіювати недобросовісних працівників, а також дасть вам багато думок для роздумів щодо подальшого розвитку своєї фірми.

Реклама. В якості рекламної акції, для своїх постійних клієнтів ви можете влаштовувати приємні сюрпризи. Наприклад, разом з його замовленням, після кожного 20-го замовлення, ви будете привозити йому солодкий подарунок.