У вас гарний голос, хороша дикція? Значить ви зможете відкрити свій власний інтернет-магазин аудіокниг. Так, цей бізнес вимагає тривалої праці і перший час буде важко окупатися. Але в майбутньому, в разі успішності вашого сервісу, він зможе приносити дуже солідний дохід.

Авторське право. Зараз розгорнулася активна боротьба за авторські права. Вже існують прецеденти, коли сайти закриваються за порушення майнових авторських прав. Залишається сподіватися, що незабаром ця боротьба вийде на абсолютно новий рівень. І всі електронні бібліотеки, які зараз досі дозволяють скачати безкоштовно сотні книг, просто закриються. Так що бізнес з відкриття власного інтернет-магазину аудіо-книг – це робота на перспективу.

Перше, що вам необхідно враховувати будь – яке твір, який було написано менше, ніж 50 років тому – охороняється авторськими правами. Тобто навіть якщо ви озвучите – воно буде належати видавцеві, а аж ніяк не вам. З іншого боку – є величезний пласт творів, які написані 50 років тому, і які можна озвучувати і продавати, абсолютно не побоюючись відповідальності. Адже права на такі твори вже належать всьому суспільству, тобто і вам. А вже ваша озвучка буде належати тільки вам. “Війна і мир”, “Злочин і покарання”, “Батьки і діти”, “Капітанська дочка” – адже це тільки російські твори.

У майбутньому ж, якщо ваш бізнес буде успішним, цілком можна купувати права на озвучення сучасних книг.

Вимоги. По-перше, вам потрібна реєстрація підприємницької діяльності, для того, щоб продавати свої аудіо-книги. Також вам потрібен власний сайт, і необхідне обладнання – мікрофон, комп’ютер, програмне забезпечення і приміщення з хорошою звукоізоляцією.

Сайт. Він повинен бути максимально простим і гармонійним. Не намагайтеся встигнути за модою, використовувати флеш і т. д. Звичайна сторінка з кількома меню, а також можливістю пошуку аудіокниги по автору та назві.

Робота. Починайте свій бізнес не з монументальної праці кшталт “Війни і миру”, а з невеликих творів, а краще навіть оповідань. Можете озвучити, наприклад, “Повісті Бєлкіна” А. С. Пушкіна. Це невелика книга, яка складається з кількох історій.

Зробіть для себе тактичний і стратегічний план. Наприклад – кожен день озвучуйте 4-5 оповідань – це тактичний план; до кінця місяця повністю озвучити “Обрив” Гончарова – стратегічний план. Іншими словами щодня ви озвучуєте розповіді, а у вільний час займаєтеся озвучкою великого твору.

Реклама. Щоб залучити клієнтів саме на свій сайт – використовуйте старий перевірений метод. Поширюйте частина товарів безкоштовно. Наприклад, ви можете використовувати банер з наступним текстом: “Лише на нашому сайті ви можете завантажити більше 100 оповідань повністю безкоштовно”. При цьому пам’ятайте, якщо відвідувачам сподобається те, що вони почують, вони обов’язково викладуть гроші для покупки інших ваших творінь. Також дуже важливо викладати пробну озвучку. Наприклад – одну главу з книги. Тоді відвідувач зможе оцінити ваш голос, інтонації і якщо йому це сподобається – він завантажить вашу книгу.

Ціна. Ніхто не буде купувати занадто дорогу аудіокнигу. Звичайно, вам хочеться заробити на своєму працю як можна більше, але спочатку ставте собі завдання так, ніби вашу книгу скачає мінімум 100 людей. Наприклад, ви озвучили розповідь “Бежин луг” Тургенєва і хочете за це отримати 500 рублів. Ділимо 500 на 100 і отримуємо, що одна стрибка розповіді обійдеться всього в 5 рублів. З розвитком сервісу, коли ваші озвучення і справді почнуть викачувати сотнями, ще більше намагайтеся зменшити ціну. Це приверне додаткових клієнтів, без втрати прибутковості.

І не забувайте, що інтернет-магазин аудіо-книг – це робота на перспективу. Не сподівайтеся, що вже завтра ви станете заробляти мільйони. Зате в майбутньому, коли у вас на сайті будуть сотні озвучених книг, ви як мінімум зможете забезпечити собі стабільний дохід.