Останнім часом все більшу популярність набирають магазини натуральної косметики, в яких всі товари зроблені буквально вручну – креми, мило, мазі і т. д. найцікавіше в цьому бізнесі полягає в тому, що в більшості самі продавці і є виробниками цієї продукції. Створюється вона хоч і клопітно, але це набагато вигідніше, ніж закуповувати їх у постачальників.

Документи. Для відкриття власного магазину натуральної косметики вам буде потрібно отримати дозвіл від санітарно-епідеміологічної служби (СЕС). Також ви повинні бути зареєстровані як підприємець.

Приміщення. В принципі для «домашнього» магазин натуральної косметики, в якому вся продукція зроблена вашими власними руками, не потрібно багато місця. Достатньо невеликого приміщення 2 на 2 метри. Можна взагалі обмежитися без власного приміщення, а просто зняти площа біля якогось торгового об’єкта. Для магазину вам знадобиться касовий апарат і стелажі. І запам’ятайте таке правило. Незважаючи на те, що товару у вас завжди буде не дуже багато, стелажі завжди повинні бути заповнені. І покупці повинні бачити все розмаїття ваших товарів. Навіть якщо у вас в даний момент немає виставленого на полиці товару, напишіть, що всі показані товари можна замовити, і при нагоді не забувайте про це згадувати своїм клієнтам. Але це вже стосується наступного пункту.

Різноманітність. Природно, чим більше ви зможете запропонувати, тим більше нових клієнтів знайдете. Найцікавіше, що рецепти мила, кремів і інших косметичних засобів в Інтернеті є у величезній кількості. Готуються вони досить просто. А найважливіше, що не стільки важливо слідувати вказаним рецептами, скільки намагатися додати до них щось своє. Так що це творчий процес.

І ніколи не зупиняйтеся на досягнутому. Якщо якийсь вид косметики не користується популярністю – замініть його на інший, новий.

Режим роботи. Враховуючи, що ви самі будете займатися і виготовленням і продажем натуральної косметики, то вам потрібно заздалегідь визначити режим роботи. Зрозуміло, що не можна день відпрацювати, а вночі займатися виготовленням мила. Найкращий варіант – це найняти людину, яка буде торгувати. Але якщо цей варіант не підходить – бізнес не окупається, то вам необхідно встановити режим роботи свого магазину. Наприклад, магазин працює з понеділка до середи, а в п’ятницю-суботу ви займаєтеся виготовленням нової косметики. Звичайно, такий режим буде не самим зручним для ваших клієнтів, але в початку іншого виходу у вас просто не буде.

Ще один варіант – працювати скорочений день, наприклад, тільки 5 годин, а решту часу присвячувати виготовлення косметики.

Розвиток бізнесу. Перше, що вам знадобиться після того, як ваш магазин почне приносити постійний прибуток і у вас з’являться постійні клієнти – відкрити інтернет-магазин. Там можна заздалегідь вказати, що і в яких кількостях у вас є в запасі, а також коли буде виготовлена нова партія натуральної косметики.

Наймайте нових людей. Найкращий варіант з однією точкою продажу – один продавець, один виробник і один менеджер. В обов’язки менеджера входить реклама, моніторинг інтернет-магазину, підрахунок прибутку та виплата зарплати.

Коли ви вже сформуєте більш-менш прибутковий бізнес, розширте кількість продаваних товарів. Можна продавати книги про здорове харчування, здоровій шкірі. Чи можна продавати косметичні дзеркала, гребінці та інші предмети гігієни. А от поєднувати в одному місці продаж звичайної косметики та натуральній не раджу. Відповідають своєму заздалегідь встановленим іміджу.

Якість. Якщо ви говорите, що у вас косметика, тільки з натуральних компонентів – прошу відповідати. Не намагайтеся здешевити свій товар, щоб залучити додаткових покупців. В іншому випадку ви і нових можете не привернути, так і старих віджахнете. Скупий платить двічі.

І ні в якому разі не зупиняйтеся на досягнутому. Якщо у вас є одна точка продажу, яка приносить стабільний щомісячний дохід, організовуйте другу точку і так далі. Робіть знижки постійним клієнтам, влаштовуйте акції для залучення клієнтів (привів в магазин одного і ви обидва щось купили – отримали 10% знижки, привів двох і більше друзів, отримаєте все разом 20% знижки). Звичайно, такі акції повинні проводитися лише якийсь час – тиждень або місяць. Не бійтеся, що це буде на шкоду продажів. Якщо у вас дійсно якісний товар, люди завжди будуть повертатися за ним.