Сьогодні в Європі, Китаї та США велосипед стає справжньою альтернативою автомобілю та громадського транспорту. Причин тому досить багато – по-перше, погіршується екологічна обстановка і зростання захворювань, пов’язаних із забрудненням повітря у великих містах. По-друге – збільшення кількості особистого автотранспорту, а значить і пробок на дорогах. По-третє – висока економічність велосипеда.

У нашій країні велосипед все ще не став народним видом транспорту. Люди воліють годинами стояти в пробках, ніж пересісти на двоколісного залізного коня. Але ситуація почала змінюватися в кращий бік і велосипедистів стає все більше. А значить і бізнес, пов’язаний з продажем велосипедів і аксесуарів до них, з часом буде лише процвітати.

З чого почати. Вам необхідно знайти орендне місце для магазину велосипедів, знайти постачальників, одержати ліцензію, найняти мінімальний персонал. І вже після цього можна відкривати свій магазин. А тепер про кожен з цих аспектів докладніше.

Місце. Магазин з продажу велосипедів можна відкрити як в окремому будинку, так і в звичайному приміщенні в торговому центрі. Єдине, що при цьому ви повинні пам’ятати – магазин велосипедів може розташовуватися на першому, максимум на другому поверсі. Це не тільки полегшить життя вашим покупцям, але і вам самим при доставці нової партії велосипедів.

А от район міста для такого велосипеда вибирайте самі. В першу чергу це буде залежати від того, на яку аудиторію ви націлені – ви хочете продавати велосипеди “для всіх”, або ж елітні моделі лише для обраних.

Але не забувайте про те, що велосипед “для всіх” можна купити практично в будь-якому супермаркеті, в той час як професійні моделі продають лише одиниці.

І пам’ятайте – велосипеди це великогабаритний товар, а значить для нього необхідна досить велика площа – 50 кв. м., а краще збільшити цю цифру вдвічі. Плюс місце під склад.

Співробітники. Для невеликого магазину цілком достатньо двох продавців, які будуть змінювати один одного. Один працює в першу зміну, а інший-у другу. У штат продавців також необхідно додати двох касирів.

Але крім продавців і касирів вам також знадобляться прибиральники, охоронник, бухгалтер. Але функцію бухгалтера ви можете виконувати самі, а прибиранням, знову ж по черзі, зможуть займатися самі продавці. Що стосується охоронця, то в тому випадку, якщо ваш магазин розташований в торговому центрі – ця проблема вирішиться сама собою. В іншому випадку можна покластися лише на сигналізацію. Все-таки магазин велосипедів не самий ласий варіант для злодія.

Різноманітність. Зрозуміло, що чим різноманітнішими будуть товари, які ви запропонуєте покупцям, тим більше цих покупців у вас буде. Варто приділити увагу як класичним моделям, так і професійним і зимових моделей велосипедів.

Крім самих велосипедів у своєму магазині ви зможете продавати велику кількість велотоварів і аксесуарів для велосипедів. Більш того, в майбутньому саме вони і будуть робити основну касу вашого бізнесу. Все-таки велосипед – це товар, який купується один раз у 5-10 років, а ось аксесуари до нього кожен власник велосипеда може набувати до декількох разів на рік.

Сезонність. Найголовніша особливість велобізнесу – його сезонність. Пік продажу припадає на весну, а влітку і тим більше восени він значно слабшає. А взимку взагалі йде в мінус. З одного боку за літо і весну ви можете окупити цілий рік роботи. З іншого боку, при неписьменної фінансової політики в першу ж зиму ви вилетите в трубу. З сезонності випливає і наступна рекомендація: починати бізнес з продажу велосипедів необхідно або навесні, або в кінці зими, але ні в якому разі не восени.

Ціни та окупність. Націнка у велосипедному бізнесі коливається від 25 до 50 %. Відповідно ,чим дешевше товар, тим більше націнка. 25% – на велосипеди, 50% – на дрібні аксесуари.

Окупається такий бізнес в середньому за 1-1,5 року.

Реклама. У більшості великих міст існують спеціалізовані клуби велосипедистів. Уклавши договір з одним з них, можна використовувати його для реклами власного магазину. Для цього достатньо стати спонсором декількох їх заходів.

Не забувайте також про рекламні акції і знижки, наприклад, під час відкриття нового сезону. Також намагайтеся не пропускати аматорських велопробігів, беручи участь як один з їх організаторів.