Під час відрядження в інше місто людина завжди стикається з серйозною проблемою – транспорт. Якщо у себе вдома він завжди звик їздити на власному автомобілі, то тут має пересідати на громадський транспорт. І єдиний вихід в цьому випадку – взяти автомобіль напрокат.

Всі служби по прокату автомобілів можна розділити на два типи – одні пропонують лімузини і елітні автомобілі для урочистостей, інші – автотранспорт для пересування по місту. У цій статті ми розглянемо тільки служби другого типу.

Початковий капітал. Прокат автомобілів – той вид бізнесу, для відкриття якого вам знадобляться чималі гроші. Можна взяти їх у кредит, але краще використовувати особисті заощадження. Витрачати грошей спочатку доведеться багато. В першу чергу це пов’язано з необхідністю покупки автомобілів. Для початку можна обійтися і 2-3 машинами, але в майбутньому, при успішному веденні бізнесу парк доведеться збільшувати. До того ж кожен місяць вам доведеться платити за місця на стоянці і звичайно ж техобслуговування, техогляд і т. д. Іншими словами, якщо у вас немає досить великої суми, краще в бізнес по здачі в прокат автомобілів навіть не потикатися.

Місце. Цей бізнес вимагає великих вкладень, а значить і великих гарантій своєї окупності. Тому відкривати його в місті з населенням менше 100 тисяч чоловік просто безглуздо. Враховуйте також наявність конкуруючих компаній у вашому сегменті (хоча зазвичай їх не дуже багато).

Що стосується місця в самому місті, то служба прокату автомобілів повинна знаходити якомога ближче до залізничних та автовокзалів. Аеропорт менш вигідний, тому що там люди воліють користуватися таксі. Але в цілому це теж непоганий варіант.

Автомобілі. Звичайно, чим більш різноманітний вибір автомобілів у вас буде, тим краще. Але для початку можна обмежитися авто однієї моделі. Адже більшості людей у відрядженні в першу чергу необхідний не дорогий суперкар, а просто надійне засіб пересування. Так що для відкриття бізнесу підійдуть бюджетні моделі автомобілів Volkswagen, Opel і т. д. В майбутньому, при поповненні автопарку, можна купити один мінівен.

Обладнання автомобілів. Чим краще обладнані автомобілі, тим більше клієнтів вони зможуть залучити. Не забувайте про протиугінних системах. Довіряй, але перевіряй.

Умови прокату. З кожним новим клієнтом необхідно складати докладний договір, в якому йдеться про те, що він взяв машину в повному порядку і не помітив жодного вади. Якщо ж він виявить подряпини, вм’ятини і т. д. це все також повинно бути записано в договір. Договір укладається до певного терміну, а в заставу водій залишає суму грошей у кілька разів більшу ніж кінцева сума прокату. Можна також домовитися і про залишення на службі прокату паспорта або інших документів.