Люди постійно кудись переїжджають, перевозять речі, купують нову нерухомість, продають старі речі або вивозять їх на смітник. І так як це рух практично постійне, то і бізнес по вантажоперевезеннях є найбільш стабільним – клієнти знайдуться завжди.

Головний плюс такого бізнесу полягає в тому, що починати можна з одного автомобіля. Тобто займатися всіма замовленнями особисто. Це цілком може забезпечити непоганий дохід. З іншого боку можна запропонувати об’єднатися групі водіїв з великогабаритними автомобілями, створивши спільну компанію. Ще один варіант – просто орендувати вантажівки. Але розберемося у всьому по порядку.

Офіс. Добре якщо ви знайшли людей зі своїми автомобілями, тоді не виникне ніяких проблем з паркуванням. Якщо ж ви хочете орендувати вантажівки, то і офіс необхідно шукати поруч з просторою стоянкою.

У самому приміщенні необхідно влаштувати кімнату (або хоча б куточок) відпочинку для водіїв з м’яким диваном та кількома кріслами (для початку можна цілком обмежитися і стільцями), а також чайником. В майбутньому сюди можна поставити також і телевізор. Крім цього окреме приміщення необхідно для диспетчера, який буде приймати дзвінки від клієнтів, зв’язуватися з водіями і відправляти їх по необхідному адресою. Також в обов’язки диспетчера входить моніторинг електронної пошти та сайту вашої компанії.

Автомобілі. Якщо є можливість, то в парку необхідно мати автомобілі різної вантажомісткості. Немає сенсу ганяти фуру, якщо людині потрібно перевезти тільки диван. Ну і, природно, всі машини повинні бути чистими і доглянутими. Вважайте що це обличчя вашої компанії. Вгорі на лобовому склі, на кузові або в іншому місці необхідно розмістити рекламу своєї компанії. Як вона буде виглядати – вирішувати вам.

І звичайно ж не забувайте про своєчасне техогляд автомобілів. Будь-яка несправність, особливо якщо вона відбудеться під час виконання замовлення, негативно позначиться на іміджі.

Реклама. Не варто обмежуватися тільки рекламою на своїх автомобілях. Таким способом багато клієнтів не притягнеш. Кращий варіант – реклама в місцевій газеті, по радіо.

Частиною реклами є і власний сайт компанії. Він може бути виконаний максимально просто, але зобов’язаний бути. На сайті повинні бути вказані розцінки на послуги, а також вантажопідйомність машин в автопарку.

Робота з персоналом. Зробіть так, щоб зарплата ваших водіїв багато в чому залежала в першу чергу від них самих же. Тобто чим більше вони здійснять перевезень за місяць, тим більше отримають в результаті. Але в той же час ви повинні розуміти, що буває час, коли та ж велика фура буде незатребуваною. Але це зовсім не значить, що її водієві доведеться жити без грошей. Просто його прибуток буде менше, ніж у тих, хто трудився протягом місяця.

Саме для цього люди і будуть об’єднуватися і не йти від вас. Адже навіть якщо місяць був для них збитковим, вони все одно отримають свою зарплату.

Ціноутворення. Для того, щоб правильно встановити ціну на послуги своєї компанії, ретельно стежте за розцінками конкурентів, а також за цінами на паливо. Змінюються ціни, намагайтеся за ними слідувати.

Оплату автомобіля можна організувати в трьох варіантах – погодинна, з відстані або разова. У кожного з цих способів є свої переваги. Мабуть, найменш вигідна – разова оплата. Необхідно заздалегідь обговорювати всі умови.