Популярність фастфудів зростає кожен рік. І зрозуміти причину цього досить просто – життєвий темп постійно прискорюється і часу на повноцінний сніданок/обід/вечеря практично не залишається. Лише моментальні перекуски в різних місцях. До того ж, фастфуди – відмінна альтернатива кафе, якщо заходиш туди не посидіти в компанії, а просто перекусити.

В той же час і ідея відкриття власної фастфуд-бізнесу стала настільки популярною, що навіть у невеликих містах таких кафе може бути близько десятка. Як же пробитися через таку конкуренцію? Але перш ніж переходити до цього питання, повернемося до початку.

Реєстрація. Реєстрація будь-якого бізнесу, пов’язаного з харчовою промисловістю, завжди вимагає додаткових турбот. Для початку вам потрібно мати дозвіл на ведення підприємницької діяльності. Далі – дозвіл СЕС, сертифікати на обладнання, а також на продукти. А всі ваші співробітники, і ви в тому числі, повинні мати санітарну книжку. А щоб отримати її, необхідно пройти медичну комісію.

Приміщення. В першу чергу ви повинні визначитися, чи потрібно, щоб біля вашого фастфуду були місця для відвідувачів (столики зі стільцями, стійки), або все буде виглядати як звичайний кіоск. Звичайно, перший варіант кращий, але для початку можна обмежитися і другим варіантом. Або ж обмежитися виключно стійками.

До речі, не забувайте, що у вас фастфуд. І не важливо, що це звичайний ларьок, або кафе – чоловік повинен бачити, як готується замовлене ним страву. Все-таки фастфуд це їжа швидкого приготування, а не їжа, розігріта в мікрохвильовці. Так що у вашого кіоску повинні бути скляні стіни, а кухня повинна знаходитися відразу за спиною продавця. Щоб у клієнта не залишалося жодного сумніву, що його чебурек приготований саме зараз.

Конкуренти. Ми підійшли до самої великої проблеми в фастфуд-бізнесі. Адже єдиний шанс на рівних змагатися з іншими закладами – це придумати щось оригінальне.

На перших порах створюється враження, що виділитися сьогодні на тлі десятків інших фастфудів, які постачають шаурму, гамбургери, млинці, хот-доги та іншу їжу практично неможливо. Насправді це не так. Відкрийте будь-яку велику кулінарну книгу і ви знайдете в ній не менше десятка страв, які можна приготувати за 2-3 хвилини. Вся справа лише в вашої фантазії. Навіть звичайний гамбургер з незвичайними компонентами буде вже повністю новим товаром. Замініть котлету з яловичини, на бринзу, а замість огірків і помідорів, покладіть туди редиску і цибулю. Все, тепер свого творіння ви можете навіть назва нове придумати. Щоправда, невідомо, наскільки вона виявиться смачним. Але ніхто ж не забороняє вам експериментувати будинку.

Різноманітність. Зазвичай фастфуд не балує різноманітністю. Навіть в меню Макдональдса складно нарахувати більше двох десятків страв. Що вже тут говорити про різні кафе-млинниці. Для початку можете обмежитися одним товаром з різними наповнювачами. Наприклад гамбургер з бринзою/свининою/індичатиною і т. д. Плюс не забувайте, що вам необхідно продавати і напої – швидкорозчинна кава, чай в пакетиках, газовані напої.

Вже потім, по мірі розширення бізнесу ви зможете додавати в меню нові страви, а потім відсіювати ті, що менш популярні у клієнтів.

До речі, якщо ви вирішили готувати з своєму фастфуді якусь страву, спочатку перевірте його трудомісткість і швидкість приготування. Наприклад, продавайте його лише першу половину дня, а вже якщо все пройде добре, тоді можете запустити на потік. До того ж, якщо ви будете продавати своє нове блюдо, наприклад, тільки вранці, це послужить йому рекламою. Наприклад: “Тільки вранці ви можете спробувати наше нове страва – пельмені з устрицями!”

Реклама. Вам потрібен логотип. Він повинен бути простим і незабутнім (дивимося приклад біля Макдональдса). Так, щоб по-перше, людина зміг легко його намалювати на папері, а по-друге, подивившись на нього, відразу зміг би сказати, що це саме ваш логотип, а не чийсь інший.

Одяг ваших співробітників, одноразові стаканчики, серветки, паперові та поліетиленові пакети – скрізь повинен бути ваш логотип. Він буде як сигнальний маячок для людей, який говорить їм – “Дивіться, всі ці люди їдять гамбургери саме “У Петровича”. Вам теж не завадило б спробувати сходити туди!”

В якості реклами можете зробити якусь фішку у вашого фастфуду. Наприклад – безкоштовний чай.

Також намагайтеся проводити якомога більше акцій. Наприклад, купіть дві порції нашої картоплі, і отримаєте ще три в подарунок. І тоді, коли разом збереться компанія з 5 осіб, вони точно будуть знати, що можуть добре поїсти у вас в кафе, і заплатити за це гроші. Природно, намагайтеся не переборщити з акціями. Дотримуйтеся принципу – місяць з акцією, місяць без.