Онлайн-аукціони набирають все більшу популярність. Торгувати своїми речами, які вже припадають пилом на полицях в Інтернеті зручно і вигідно. Але одні люди на цих аукціонах торгують, а інші заробляють.

Найголовніший плюс інтернет-аукціону полягає в тому, що після початкових витрат, ви можете практично не вкладати в нього грошей. Так що ви будете купувати постійний дохід не несучи при цьому збитків (не рахуючи податків, звичайно). А добре налагоджена робота аукціону взагалі не зажадає від вас ніякої діяльності. Ви його просто один раз запускаєте і більше не заходьте, а гроші продовжують капати на рахунок. Звичайно, прочитавши про ці плюси кожен захоче відкрити свій власний інтернет-аукціон. Але тут чекають підводні камені: величезна конкуренція в цьому бізнесі, складність розвитку на початковому етапі, відсутність постійних клієнтів.

Реєстрація. Перед відкриттям аукціону ви повинні отримати дозвіл на ведення підприємницької діяльності.

Сайт. Для відкриття власного онлайн-аукціону вам знадобиться короткий запам’ятовується доменне ім’я. Це хоч і не обов’язково, але дуже бажано. Дизайн сайту-аукціону повинен бути максимально простим і зрозумілим. Ще одна особливість дизайну – бажано не робити його занадто суворим з великою кількістю гострих кутів і темних кольорів. Звичайно, це не критично, але на початковому етапі важлива кожна дрібниця.

Що стосується колірної гамми, то краще всього використовувати теплі, але не кислотні кольори: помаранчевий, жовтий, бордовий.

Прибуток. Прибуток з аукціонів можна отримати необмеженою кількістю способів. Найпоширеніший спосіб – це плата за розміщення оголошення. На перших порах, поки ваш аукціон ще не набрав популярність, цей спосіб краще не використовувати.

Другий спосіб – плата певного відсотка з вашого прибутку. Наприклад, якщо хтось продав свою річ за 1000 рублів, а ваш сайт збирає 1%, то вам дістанеться 10 рублів. Сума невелика, але якщо враховувати, що з аукціону може бути продано в місяць більше тисячі лотів, стають зрозумілі заробітки власників такого сайту.

Третій спосіб – розміщення оголошень на головній сторінці сайту, або у верхній частині списку при пошуку по певному запиту, або категорії. Цей спосіб хоч і не дуже прибутковий, але з розвитком вашого сайту здатний принести значний прибуток.

В принципі, способів заробітку на аукціоні величезна кількість. Сюди ж додайте ті ж способи, з допомогою яких можна заробити і на звичайних сайтах: реклама і різні способи монетизації.

Реклама. На початковому етапі вам у будь-якому випадку буде потрібно хороша реклама, а також мінімальна наявність товарів на аукціоні. В якості перших лотів ви можете розпродати частину свого залежалого майна. Також для швидкої розкрутки на початку можна запропонувати сем користуватися послугами аукціону абсолютно безкоштовно, або влаштувати якусь акцію, начебто продай/купи 10/100 товарів на аукціоні і отримай в подарунок швейцарський ніж/новий бестселер/блокбастер і т. д. В будь-якому разі на початковому етапі ви повинні бути готові до серйозної конкуренції і без таких промо-акцій просто не обійтися.

Утримання клієнтів. Утримання клієнтів одна з головних проблем інтернет-аукціону. Тобто людина заходить, продає/купує те, що йому треба і більше ніколи не може повернутися на ваш сайт. Рішень цієї проблеми просто не існує. Як варіант – можна пропонувати своїм постійним відвідувачам різні бонуси. Наприклад, кожна десята проведена операція – безкоштовно. Або, наприклад, після 100 успішно завершених угод на баланс людини зараховується якась грошова сума. Це все мотивує людину, щоб постійно повертатися на ваш сайт.