Столові завжди будуть відмінною альтернативою кафе. Місце, яке створене виключно для того, щоб у ньому поїсти, а не просто посидіти і поговорити. Звідси випливає небагате меню, слабке оформлення приміщення, зате низькі ціни. Саме з-за цього звичайні кафе ніколи не стануть конкурентами столовим. Надто вже різні категорії людей їх відвідують.

До того ж у їдальні, як в кафе і ресторані, можна заробляти і на проведення банкетів.

Приміщення. Пошук підходящого місця для їдальні – один з найбільш важливих аспектів не тільки успішного бізнесу, але і взагалі, його відкриття. Аж надто багато норм застосовується до подібним закладам.

Врахуйте, що приміщення для їдальні повинно чітко ділитися на дві частини – кухню, де готують є, миють посуд, накладають порції і т. д., і саму їдальню, де їдять. Також необхідно враховувати наявність в приміщенні як основного, так і запасного виходу.

Що стосується місця розміщення їдальні в місті, то краще віддати перевагу промисловим районам. А самим оптимальним рішенням буде розміщення їдальні в приміщенні якого-небудь підприємства, особливо якщо в самому підприємстві їдальні немає. Це зможе забезпечити вам постійний приплив клієнтів і недорогу оренду – адже підприємству також вигідно, щоб його працівники добре харчувалися.

В якості альтернативи столову можна відкрити в студентському містечку. Але в таких місцях зазвичай вже є власні їдальні і вас чекає відчутна конкуренція, особливо якщо ви не зможете запропонувати нічого оригінального.

Обладнання та меблі. Столи для їдальні закуповуються з таким розрахунком, що в приміщенні буде залишатися місце хоча б для одного широкого проходу. До кожного столу має бути приставлено не менше 4 стільців. Звичайно, столи і стільці повинні бути максимально стандартизовані. Те ж саме стосується і посуду.

На кожному столі повинна стояти підставка для серветок, а також мінімальний набір спецій – сіль і перець. Негласне правило – в серветниці завжди повинні бути серветки.

Що стосується обладнання для кухні, то вам необхідно придбати плити, жарочні і варильні шафи, обробні столи і мийку.

Персонал. Для невеликої їдальні вам знадобляться 1 касир, 3-4 кухаря, 2-3 роздавальника, 1 прибиральниця і 1 мийник посуду. В майбутньому, якщо бізнес добре розвинеться, рекомендується найняти бухгалтера. Але на початковому етапі всіма фінансовими питаннями краще займатися особисто. Також, якщо приміщення неохраняемое вам знадобиться або встановити сигналізацію, або найняти сторожа – вирішуйте самі.

Різноманітність. Для будь-якої їдальні різноманітність страв завжди стоїть на останньому місці. В основному кожен день ви повинні пропонувати наступне: 2-3 види салатів, 2 гарніру, 2 види супів і 1 бульйон, 2 види страв з м’яса, 1 рибне блюдо, чай, кава, компот, хліб і батон поштучно.

Все інше – лише за власним бажанням. Наприклад, можна продавати солодощі до чаю, шоколадки і т. д.

Ціни та окупність. При гарній завантаженості їдальня окупається протягом одного року.

Що стосується цін, то тут в першу чергу слід звернути увагу на основну категорію покупців. Якщо це студенти, то навряд чи вони зможуть купувати дорогу їжу і вам доведеться зупинитися на нижчої наценочной категорії. Для робочих категорія вже буде вище. Якщо ж вам пощастило, і ваша їдальня розмістилася неподалік від бізнес-центру, то сміливо можете призначати вищу наценочную категорію. Але з однією обмовкою. Пам’ятайте, чим вище ціни, тим більше від вас будуть вимагати клієнти.

Додаткові послуги. Як вже говорилося, їдальня може заробляти гроші на організації банкетів. Але для цього в ній повинна бути можливість пересувати столи, а також організація танцювального майданчика і хороша аудіосистема.

До того ж у їдальні можна відкрити буфет, де будуть продаватися закупні продукти, хлібобулочні вироби, торти, цукерки і т. д.