Солярій – послуга, яка останнім часом отримала неабияку популярність. Бізнес, який дуже швидко окупається, але в той же час вимагає значних початкових вкладень. Виходить вибір з двох зол – хороші прибутки, але ризик опинитися з діркою в штанях ще в самому початку бізнесу.

Ціна устаткування. В принципі, можна купити б/у солярії, але врахуйте, що ремонт соляріїв – процедура досить спеціалізована і обійдеться у велику суму. Так що з обладнанням колишнім у вживанні ви ризикуєте на свій страх і ризик. Можна ризикнути взяти кредит. Але врахуйте, що в будь-якому випадку вам потрібно скласти детально пророблений бізнес-план.

Гроші – головний недолік солярію. Без досить великого початкового капіталу цілком можна опинитися біля розбитого корита. З іншого боку, якщо у вас є у вільному обороті 30 тисяч доларів і ви можете взяти кредит, то у вас є шанс заснувати бізнес, який окупиться буквально за 6-12 місяців.

Врахуйте, що купувати потрібно не один солярій, а відразу декілька. Як за своїми характеристиками, так і по функціоналу вони сильно розрізняються. І вам необхідно серйозно ознайомитися з перевагами та недоліками кожної моделі. У вас повинні бути як мінімум вертикальний та горизонтальний солярії. Не забувайте також про гроші, які підуть на благоустрій приміщення, придбання меблів і заміну ламп кожні півроку.

Пошук підходящого місця. Місце для солярію в місті вибрати нескладно. Це міський центр, або многонаселенные житлові райони. Природно, в центрі конкуренція набагато вище, але там і ціни, і клієнтура будуть солідніше. У спальних районах ціни доведеться робити нижчими, але, з іншого боку, через відсутність великої кількості конкурентів можна бути більш-менш упевненим у суцільному потоці клієнтів.

Хороший варіант орендувати приміщення для солярію у салону краси або близько тренажерного залу. У підсумку вийде, що клієнти цих закладів автоматично стануть і вашими клієнтами. І, відповідно, навпаки. У підсумку вигідно обом сторонам.

Приміщення. Бажано орендувати приміщення з перспективою розширення. Звичайно, спочатку це може зажадати витрати зайвих грошей, але в майбутньому ви зможете уникнути багатьох проблем. Пам’ятайте, що будь-солярій в перспективі, насправді, повнофункціональний косметичний салон, в якому будь-який бажаючий зможе засмагнути, зробити манікюр і педикюр, випити цілющий чай у фітобарі і розслабитися на масажному столі. Саме така перспектива і повинна стати метою вашого розвитку.

Що стосується оформлення, то стіни повинні бути пофарбовані в теплі, але не гарячі кольори – жовтий, рожевий, помаранчевий, але ні в якому разі не червоний. Можна стилізувати приміщення під екзотичну країну, поставивши по кутах горщики з пальмами, повісивши картини з морськими зображеннями.

Реклама. Ще один вид витрат, обов’язковий відразу після відкриття. Відмінно буде, якщо над входом в солярій зробите неонову помітну вивіску. Можна дати рекламу в місцевих газетах. Але врахуйте, що там дають свої реклами і ваші конкуренти. І якщо ваші ціни відрізняються не в кращу сторону, то краще утриматися від цього кроку.

Персонал. Якщо ви не хочете самостійно працювати в солярії, то вам знадобиться як мінімум дві консультантки, прибиральниця і бухгалтер. Бажано, для більшої лояльності, дозволити всім співробітникам раз в місяць безкоштовно користуватися послугами солярію. Великим плюсом буде, якщо ваші консультантки будуть мати медичну освіту, або хоча б захоплюватися нею. Вони повинні не простий приймати гроші від клієнтів, але і при необхідності консультувати їх.