Як вибрати акварельні кольорові олівці


Акварельні олівці поєднують в собі властивості звичайних кольорових олівців і акварелі. При цьому від перших вони відрізняються тим, що м’якше і рівніше лягають на папір, дають більш інтенсивний колір і не так сильно ламаються, а від останньої — тим, що не розтікаються, дозволяють створювати дрібні деталі і змішувати кольори, отримуючи гарні відтінки без «бруду». Рекомендую купити https://akvarel-n.com.ua/catalog/akvarelnye-karandashi/

Акварельні олівці підходять як для дитячого, так і для професійного малювання. Художники часто використовують їх для деталізації малюнка або створення начерків — особливо в тих випадках, коли застосування акварелі не дуже зручно. Малюнок, виконаний такими олівцями, можна розмити не відразу після створення, а зробити це в будь-який зручний час.

Художники-аматори користуються акварельними олівцями для того, щоб «набити руку» – працювати з ними значно простіше, ніж з фарбами, через відсутність патьоків і плям. Крім того, олівці такого типу популярні в арт-терапії — розфарбовуванні мандал або інших зображень, що дозволяє зняти нервове напруження і відновити нормальний емоційний фон.

Основні техніки використання акварельних олівців:
малюнок виконується повністю на сухий папері, після чого розмивається водою;
малюнок розмивається не повністю, а по мірі промальовування окремих фрагментів;
малювання виконується тільки «сухим методом» (такий малюнок не можна згодом мочити, інакше він розпливеться);
розмиваються тільки окремі фрагменти зображення;
робота ведеться вологою пензлем, якої береться барвник зі стрижня олівця (для цього зручніше використовувати олівці-моноліти, про яких мова піде нижче);
зображення створюється шляхом розтирання крихт від олівцевого стрижня (найчастіше такий метод використовується в дитячій творчості);
малюнок виконується на попередньо зволоженому папері (цей метод більше підходить для дітей, оскільки грифель в такому випадку може залишати занадто яскраву, переривчасту або нерівномірну лінію).

Для розмивання олівців застосовується звичайна м’яка пензлик для малювання — деякі виробники спочатку включають її в набір. Акварельний олівець погано стирається з паперу гумкою, тому для видалення невірної лінії її трохи освітлюють за допомогою м’якого гумки-клячки, а потім розмивають водою до практично невиразного стану.

Різновиди акварельних олівців

У набір акварельних олівців входить від 6 до 72 відтінків (кількість олівців звичайно кратно 6 або 12). Необхідну палітру вибирають в залежності від цілей використання набору: для дитячого малювання достатньо від 6 до 18 кольорів, дорослому художнику може знадобитися максимально широка колірна гамма. У деяких магазинах можна придбати акварельні олівці поштучно: це зручно, якщо в наборі закінчилися один-два кольори і треба їх замінити.

Всі подібні олівці діляться на два типу:
дерев’яні — мають корпус з дерева, всередину якого поміщений кольоровий грифель. Такі олівці добре підходять для малювання тонких ліній, легко заточуються і не ламаються при падінні;
монолітні — цілком складаються із фарбувального пігменту, можуть мати плівкове або паперове покриття, яке частково знімається по мірі сточування олівця. Такий варіант зручний при зафарбовуванні великих фрагментів, однак неекономічний при необхідності частого заточування — занадто великі при цьому втрати фарбувального пігменту. Крім того, монолітні олівці дуже тендітні, вимагають більш дбайливого зберігання та обігу, ніж дерев’яні.
Придбати акварельні олівці ви можете у розділі “Олівці кольорові”.

Яка папір потрібна для акварельних олівців?

Для малювання з використанням акварельних олівців знадобиться щільний папір — гладка або з шорсткуватою текстурою. Для малюнків, виконуваних «сухим» методом, вистачить щільністю 180 г/м2, для малювання з розмиттям водою краще брати аркуші щільністю 200-220 г/м2. Добре підходить для цих цілей спеціалізована акварельна або креслярський папір. Формат аркуша залежить виключно від побажань художника.

Як правильно зберігати акварельні олівці?

Картонні коробки, в яких акварельні олівці найчастіше надходять у продаж, незручні у використанні, досить швидко приходять в непридатність і до того ж не захищають олівці від зовнішнього впливу. Тому краще всього зберігати такі приладдя для малювання в металевих коробках або в спеціальних пеналах, де під кожен олівець відведена окрема комірка.