Як вибрати тротуарну плитку

11-11-2021

Тротуарна плитка сьогодні-один з найбільш затребуваних товарів для ландшафтного дизайну.  Ми підібрали для вас кілька порад щодо вибору плитки і 24 фотоваріанти, як прикрасити територію будинку і саду.

Як вибрати тротуарну плитку

1. Визначити місце

В першу чергу потрібно визначити місце, яке ви збираєтеся упорядковувати. А потім вибирати плитку з потрібними характеристиками (товщина, розмір, відповідний колір). Якщо ви плануєте укладати плитку на пішохідні та садові доріжки, то буде достатньо плитки товщиною 40 мм. Хочемо порекомендувати почитати як вибрати найкращу тротуарну плитку на сайті актуальные новости тільки тут .

Тротуарна плитка товщиною 60 мм і більше вже може бути використана при будівництві стоянок для легкових автомобілів.

2. Порахувати необхідну кількість

Якщо ви хочете вимостити невелику ділянку від 1 до 10 кв.метрів, наприклад садову доріжку або доріжку біля містка з водоймою, в такому випадку підійде плитка невеликих розмірів з звичайний або фігурною формою. Однак варто врахувати, що укладати її складніше і довше підганяти плиточки один до одного.

При благоустрої великих територій найкрасивіше виглядає тротуарна плитка великих розмірів. До того ж укладати її легше і швидше. Але, звичайно, для точного розрахунку необхідної кількості краще звернутися до фахівців.

3. Вибрати форму

Тротуарна плитка продається комплектом, який складається з однієї або декількох плит різних розмірів і форм.

Чим більше варіантів плит у вас є, тим більш незвичайну укладку можна зробити. Так, щоб підкреслити межі садових доріжок або квіткових клумб, зазвичай використовують тротуарну плитку невеликих розмірів. Для цього підійде форма плитки» класико «або»антик”.

А для акцентування уваги на об’єктах з більш вираженими кутами, відмінно підійде плитка квадратної і прямокутної форми. Наприклад, “ла-лінія», «старе місто», «антара», “квадрум”.

Створить ефект незвичайного простору геометрична плитка з гострими, прямими і тупими кутами «орігамі».

4. Вибрати фактуру

Одне з головних вимог, що пред’являються до тротуарної плитки — – антиковзаюча поверхня. Це особливо важливо при укладанні плитки біля басейну. А ще при виборі плитки для ганку, садових і пішохідних доріжок. Для паркування автомобіля можна, навпаки, використовувати гладку поверхню тротуарної бруківки.

Отже, фактура буває:

 • з імітацією поверхні натурального каменю (приємна шорсткість і прожилки);
 • з імітацією бархатистою поверхні дерева;
 • шорстка фактура з гранітною або мармуровою крихтою у верхньому шарі плитки;
 • гладка бетонна фактура.

5. Вибрати колір

Як правило, колір тротуарної плитки вибирають в тон навколишніх предметів або, навпаки, контрастний їм.

Зазвичай дивляться на наступне:

 • фасад будинку (вигідно виглядає поєднання або контраст плитки з фасадами, дахом, вікнами і дверима);
 • газон, дерева, квіти;
 • басейн;
 • архітектурний і ландшафтний стиль (при наявності об’єктів в сучасному стилі з правильними кутами, чіткими лініями добре буде виглядати плитка зі схожою геометрією, наприклад, прямокутної або квадратної форми).

Сьогодні технології виробництва вібропресованої плитки дозволяють робити не тільки одноколірну продукцію, але і багатобарвну. Наприклад, колекція» листопад”, яка виготовляється за технологією сolorмix. Її відмінність від звичайної одноколірної плитки в тому, що поверхня має плавні колірні переходи. Це схоже на розсип красивих осіннього листя.

Але, зрозуміло, все залежить тільки від ваших можливостей і фантазії. Адже якщо дуже захотіти, то можна скомбінувати на ділянці справжній витвір мистецтва!

Пропонуємо вашій увазі тротуарну плитку торгової марки «вибір», офіційним представником якої є торговий дім «поревіт». Для натхнення пропонуємо:

 • 61 різноманітну форму плитки (квадратна, прямокутна, закруглена, зі скошеними кутами);
 • 7 колекцій (поверхня, фактура): гладка, що імітує натуральний камінь і дерево, з мармуровою і гранітною крихтою у верхньому шарі, з плавним колірним переходом;
 • більше 44 колірних палітр.