Як вибрати водостічну систему


 

 

Водостічна система має не випадково має кілька назв, одне з яких – водостік. Основна мета даної системи це відвід або сток зайвої води: опадів, талої води і так далі. Система складається з дренажних труб, жолобів, фітингів та ряду допоміжних елементів, у результаті які переходять в систему дренажу. Також хочемо вам порекомендувати водосточные системы

Жолоби відносяться до основних елементів водостоку, при цьому вони можуть бути декількох видів – підвісні або горизонтальні настінні, саме в них вода збирається з покрівлі. Водостічні труби розташовуються вертикально, і вони примикають до балконів, покрівельним жолобах, і можуть розташовуватися як зовні, так і всередині будівлі. З горизонтальних елементів системи вода надходить у вертикальні допомогою зливів. Гаки кріплення для жолобів, з’єднувачі для труб хомути, кронштейни, коліна, хомути, водозбірні вирви і заглушки та інше – усе це входить до складу додаткових елементів системи. Кронштейни є елементами, які посилюють систему в цілому, і захищають її від можливих вітрових навантажень і сильного снігопаду.

Однак не варто думати, що система водостоку це тільки поєднання елементів, як основних, так і додаткових. Пристрій водовідведення передбачає системний підхід і врахування факторів, таких як конфігурація, площа покрівлі, архітектурні особливості будівлі, кількість відведених опадів, пристрій дренажної системи, колір покрівельного покриття, а також оздоблення фасаду будівлі. Відведення дощових стоків є дуже важливим моментом і етапом у пристрої водостічної системи.

Правильний відведення дощової води запобігатиме потраплянню води у підвальні приміщення через прилеглі грунтові води. Дренажна система може бути відкритою або закритою. Остання передбачає закладення труб на глибину по периметру обустраиваемого ділянки. Відкрита дренажна система використовується на ділянках де рівень грунтових вод низький, часом в цих цілях прибігають до поверхневого водовідведення.