До свят всі ми починаємо скажено скуповувати продукти, подарунки та різні товари, такі як: меблі, обладнання для кухні, апаратуру, електроніку, одяг і взуття. Як економити гроші, проявляти стриманість і не втрачати голови?

Подумайте про те, чи потрібен вам цей продукт чи товар. Пам’ятайте, що з «бездумними» розтратами можна легко «влізти» в борги.

Зрозуміти, що таке психологія натовпу. Майте на увазі, що в торгових центрах багато хто з нас неусвідомлено стають жертвами психології натовпу. Бачачи, що люди бігають з магазину в магазин, ми починаємо купувати все те ж саме. Наш мозок відключається, і ми боремося за останнє плаття зі знижкою. Ми стаємо повністю як маріонетки, які в змозі витратити останні гроші або навіть взяти кредит заради абсолютно непотрібної речі.

Щоб уникнути впливу натовпу і не дати перебити ваше логічне мислення, уникайте супермаркетів і торгових центрів, робіть покупки у невеликих магазинах і бутіках. Чим менше людей, тим краще для вашого гаманця.

Подумайте тричі, перш ніж що-небудь купити. До свят ціни на 50% завищують, яка ж це економія в будинку… Не купуйте нічого на наступний рік, тому що потім у моді будуть зовсім інші моделі.