Безумовно, майже всі чули про біржі Форекс, багато хто навіть хотіли б спробувати свої сили, хоча б просто заради інтересу. Але спочатку ніхто не знає з чого почати шлях трейдера Форекс. Багатьох відлякує думку малознаючих і не бажають нічого розуміти про те, що Форекс – це лохотрон або якась фінансова піраміда. Для численної армії досвідчених трейдерів такі заяви виглядають як мінімум дурними.

Заробіток на Форекс – це важка праця, заснований на інтуїції, розрахунках, володіння ринкової ситуації і знання новин. Це не заробіток на залученні користувачів і виманюванні у них грошей, тут ніхто не керує вашим депозитом, все залежить тільки від вас, від вашого володіння ситуацією, певними знаннями і навичками.

На відміну від всіляких лохотронів та фінансових пірамід, ринок Форекс утворений в 1971 році, функціонує досі. Свою назву він отримав від англійського foreign exchange», що можна перевести як «світовий обмін валюти». Курси валют коливаються значно частіше, ніж це можна побачити в обмінних пунктах, де відбивається всього лише результат торгів на світових біржах за попередній день. Кожен день цілодобово, крім вихідних та свят, на ринку укладаються угоди, обсяг яких досягає іноді 2-3 мільярди доларів в добу.

Ринок Форекс в реальному часі стежить за змінами курсів всіх найпоширеніших валют на основних світових майданчиках. Ця інформація виглядає однаково для будь-якого трейдера, де б він не знаходився. Мета трейдера полягає в тому, щоб купити валюту дешевше і продати її дорожче. На цьому і заснований заробіток. За великим рахунком Форекс – це здійснення спекулятивних дій з валютою.

Якщо ви не передумали і вирішили почати свій шлях трейдера на ринку Форекс, то в першу чергу необхідно зробити правильний вибір брокера. Всі свої операції ви будете проводити, здійснювати через нього. Зараз багато пропонують свої послуги, через всілякі види реклами, іноді перебільшуючи свої можливості і обіцяючи швидкий заробіток. Пам’ятайте, що, не володіючи необхідними знаннями і вміннями, швидко заробити на цьому поприщі можна тільки у разі неймовірного везіння. Як говорилося раніше, Форекс – це важка праця.

Отже, щоб правильно вибрати брокера, потрібно спочатку подбати про свою безпеку. Важливе значення має договір, з яким ви погоджуєтесь при відкритті рахунку у брокера. У ньому повинні бути вказані всі моменти вирішення спірних питань, права і обов’язки всіх сторін. Наявність такого договору вказує на серйозне ставлення компанії до своєї роботи і прозорість у відносинах з клієнтами. Якщо компанія вже отримала серйозну репутацію і обзавелася солідної клієнтурою, то страхування коштів має бути одним з пріоритетів. Значить, там дорожать репутацією і переживають за своїх клієнтів. У такому випадку ви можете бути впевнені в отриманні своїх коштів, що б не трапилося з брокером.

Уточнити, чи є ліцензія на даний вид діяльності. Хоча зараз це вже не так актуально, без ліцензії вийти на ринок неможливо. Не заважає почитати відгуки клієнтів цього брокера або просто на форумі дізнатися детальніше про прилад питанні. Дізнатися, як давно працює компанія на ринку Форекс, і яку репутацію має.

Зі своєю безпекою більш – менш розібралися, тепер потрібно визначитися з технічною стороною вибору брокера. Звичайно ж, брокерська компанія за надання своїх послуг буде стягувати з вас плату. В основному це 0,05 – 0,1% від ваших угод. Якщо ви надалі плануєте грати на біржі, відкриваючи довгі позиції, то це не дуже важливий показник. Якщо хочете робити багато ставок, то сума відрахування брокеру буде зростати.

Для свого подальшого комфорту при проведенні торгів, потрібно дізнатися у потенційного брокера, з якими торговими терміналами він працює, оскільки не всі з них однаково зручні для роботи. Сьогодні найпопулярнішим і, на думку більшості трейдерів, кращою платформою для проведення торгів на біржі Форекс є Meta Trader 4.

Звичайно ж, цих знань недостатньо для успішного проведення операцій на біржі. Все це потрібно лише для того, щоб допомогти визначитися, з чого почати шлях трейдера Форекс.