приблизні дані:

 • щомісячний дохід-1 500 000 рублів.
 • чистий прибуток-85 850 рублів.
 • початкові витрати-869 800 рублів.
 • окупність – від 11 місяців.

примітка: даний бізнес-план, як і всі інші в розділі бізнес-плани, містить розрахунки середніх цін, які у вашому випадку можуть відрізнятися. Тому рекомендуємо вам робити розрахунки для свого бізнесу індивідуально.

У даній статті ми складемо докладний бізнес-план магазину з продажу м’яса з розрахунками витрат і доходів.

Опис послуги

В даному бізнес плані розглянута концепція невеликого м’ясного магазину, в якому буде продаватися свіже і охолоджене м’ясо, напівфабрикати, фасовані порційні шматки, різні набори субпродуктів. Буде також висвітлена можливість роботи із замовленнями товару з подальшою доставкою додому. Почнемо ми з аналізу м’ясного ринку і можливих конкурентів.

Аналіз ринку

М’ясний магазин відмінно підійде для початківців бізнесменів. Причин тут кілька:

 1. легкий і плавний вхід в бізнес і вихід з нього в разі невдачі;
 2. можна обійтися невеликими вкладеннями;
 3. м’ясо є товаром повсякденного попиту, тому регулювати свої продажі і збувати продукцію буде дещо легше;
 4. відсутність строгих вимог (відсутність необхідності отримувати ліцензію, сертифікати ж видають постачальники продукції);
 5. можливість змінювати асортимент залежно від попиту споживачів.

Звичайно, перш ніж говорити про переваги, потрібно зрозуміти, а чи рентабельно таке підприємство, чи принесе воно дохід? все буде залежати, в першу чергу, від самого підприємця. Практично будь-який бізнес може бути ефективним, якщо ним правильно управляти.

М’ясо є товаром повсякденного попиту. Люди постійно споживають цей продукт, а, отже, потребують його. Навіть у непростій кризовій ситуації відмовляються від м’яса небагато.

Внаслідок останніх подій криза позначається на м’ясних магазинах не так гостро, як на магазинах інших сегментів. Плюсом є і введення санкцій на деякі види продукції, в тому числі і м’яса. Це підштовхнуло вітчизняних виробників збільшити масштаби виробництва. Та й самі покупці сьогодні вважають за краще купувати м’ясо і напівфабрикати російського виробництва.

Дивлячись на графік, представлений нижче, можна замінити кілька дуже важливих тенденцій:

 • загальна ємність ринку зростає з року в рік. Так, в 2014 році вона склала близько 10,8 мільйонів тонн сировини.
 • що ж стосується імпортних продуктів, то їх частка істотно зменшилася всередині російського ринку. Якщо в 2011 році імпорт займав чверть всього ринку, то в 2014 року це значення скоротилося до 16%.

Якщо ж розглядати найбільш популярні види м’яса окремо, то можна також говорити про позитивну динаміку. Ось які результати існують на сьогоднішній день за період з 2013 по 2015 рік:

 • яловичину сьогодні купують не так активно. Рівень споживання вітчизняних продуктів залишився в 2015 році на рівні 2013 року, а ось імпорт скоротився на 0,3 мільйона тонн за 2 роки.
 • у 2015 році в порівнянні з 2013 році стали росіяни стали більш активно споживати свинину. Приріст обсягів споживання вітчизняної продукції становить 0,3 мільйонів тонн за останні 2 роки. А ось імпорт значно скоротився (на 0,7 мільйонів тонн).
 • найбільше зростання відзначається у продажу птиці. Всього за 2 роки рівень споживання зріс на 0,8 мільйонів тонн у вітчизняному сегменті. Споживання імпортних товарів скоротилося на 0,3 мільйона тонн.

Якщо подивитися на діаграму, представлену нижче, можна помітити, що саме ці 3 види м’яса сьогодні займають більше 95% споживання м’яса в росії. На першому місці розташовується м’ясо птиці (40,1%), на другому – свинина (32%), а на третьому яловичина (25,7%). Багато в чому менший попит на яловичину обумовлений більш високою вартістю.

Потрібно відзначити, що в сегменті даного ринку встановлювати ціну потрібно, виходячи з попиту споживачів. Люди готові платити добре за якісну продукцію, але не готові платити дорого. Високу націнку не встановити. Середній її рівень в м’ясному бізнесі становить 30%. Все, що вище, може відлякати клієнта і змусити його шукати інше місце продажів.

Перед відкриттям власного магазину також дуже важливо вивчити структуру ринку конкретного міста. У різних федеральних округах спостерігається різна ситуація. Ось наприклад, що стосується виробництва ковбасних виробів, більше 50% припадає на центральний і північно-західний округ. Самий мінімальний показник в північно-кавказькому федеральному окрузі, на його частку припадає менше 1%. Це може говорити про наступні факти:

 • попит вищий у тих регіонах, де високий рівень виробництва.
 • вартість вища там, де власного виробництва практично немає, адже продукцію доводиться привозити з інших регіонів.

Не секрет, що на кавказі воліють шашлики, баранину. Звичайно, споживання ковбаси там невелике, тому і продаж її у великих кількостях не принесе успіху підприємцю.

Так потрібно розглянути кожен різновид продукції, щоб визначитися, що ж продавати в своєму магазині особливо активно, а що перемістити на другий план.

Тут можна буде проводити коригування по ходу розвитку власного магазину. Найчастіше споживачі самі підказують підприємцю, що потрібно додати, а що краще прибрати з прилавка.

Ми будемо продавати в нашому магазині наступні види продукції:

 • охолоджену птицю, свинину, яловичину (можна додати і щось ще в залежності від регіону, може це буде баранина, конина, кролик або щось інше, не менш екзотичне);
 • різні набори субпродуктів;
 • фасовані порційні шматки;
 • різні напівфабрикати (це можуть бути котлети, пельмені, шашлик, фарш і багато іншого).

1 розібравшись з асортиментом, можна подумати і про конкурентів. Робити це можна і паралельно з визначенням продукції, що продається в магазині. Працювати з конкурентами можна, виходячи з наступних стратегій:

 • сприймаючи їх як конкурентів;
 • сприймаючи їх як своїх партнерів.

Останній варіант дозволяє посилити позиції обох продавців. По-перше, обсяг споживчого попиту дуже великий, покрити його поодинці все одно не вийде. По-друге, у кожного з продавців можуть бути свої сильні і слабкі сторони. Так, у одного можуть охоче купувати м’ясо, а в іншого, фарш. Саме за такою стратегією діяв олександр керімов (власник мережі м’ясних магазинів, що працює на російському ринку вже більше 5 років), відкриваючи власний м’ясний магазин.

Якщо говорити про переваги покупців, то найчастіше вони відвідують супер – і гіпермаркети для покупки м’яса. На їх частку припадає 40 і 26% відповідно. Продовольчі ринки віддає перевагу 1/5 населення країни. На частку виробничих магазинів припадає близько 13%. Багатьом це може здатися невеликим значенням. Але маленький магазинчик не може забезпечити навіть десятої частки відсотка попиту на м’ясо в місті. Тому можливостей і у них предостатньо.

При виборі приміщення потрібно враховувати розташування інших торгових точок, що спеціалізуються на м’ясі. Не потрібно розташовувати свій магазин поблизу супер-і гіпермаркетів. Краще, якщо це буде районна торгова точка, якій згодом зможуть довіряти місцеві жителі. Таким чином, буде додатково вироблятися лояльність до продуктів конкретного магазину, що позитивно позначиться на прибутку організації.

Складати портрет потенційного покупця в даному випадку не потрібно, адже споживачами стануть всі верстви населення (включаючи клас з доходами вище середнього), люди різного віку і статей.

Swot-аналіз

Особливе значення мають зовнішні і внутрішні чинники, що впливають або здатні вплинути на результативність бізнесу.

Зовнішніми називають фактори, на які неможливо вплинути. Для м’ясного магазину вони наступні:

 1. можливості
 • перегляд цінової політики під час функціонування магазину.
 • швидке обслуговування покупців, особливо у вечірній час забезпечить відмінний потік клієнтів вМагазин.
 • високий асортимент буде конкурентною перевагою. Це пов’язано з відсутністю конкурентів в даному сегменті ринку.
 • можливість переходу у формат роботи 24-години на добу, у разі відсутності цілодобових магазинів крокової доступності поблизу.
 1. загрози
 • демпінг центр з боку великих магазинів. Особливу небезпеку становлять дискаунтери федерального рівня на кшталт» пятерочки«,» магніту«,»диски”.
 • більш убогий асортимент на відміну від великих магазинів.

Внутрішні фактори – це ті, на які можна вплинути підприємцю, у разі потреби. Якщо говорити про м’ясному магазині, то до внутрішніх факторів можна віднести:

 1. сильні сторони
 • середній рівень конкуренції магазинів такого ж формату.
 • високий автомобільний і пішохідний трафік.
 • відмінна видимість магазину.
 • знаходження поблизу магазинів і установ з супутніми пропозиціями (овочевий магазин, наприклад).
 • висока щільність населення в окремо взятому районі.
 • високий рівень добробуту населення в конкретній частині міста.
 1. слабкі сторони
 • висока конкуренція з боку міських супер – і гіпермаркетів.
 • відсутність парковки, зручних під’їзних шляхів.
 • невисока прохідність в денний час, відсутність значущих будівель поблизу, які могли б забезпечувати додатковий потік клієнтів.
 • невідомість магазину.
 • відсутність досвіду роботи.

Оцінка можливостей

1 оцінюючи можливості магазину, потрібно розуміти, що це сезонний товар. Найменший рівень попиту спостерігається в жарку пору року. Чи можна з цим боротися? так, можна. Робити це слід двома шляхами:

 • шукати оптовиків, які б закуповували продукцію в магазині. Це можуть бути ресторани, невеликі літні кафе і веранди.
 • 6. Змінювати асортимент. У жарку пору року люди вважають за краще відпочивати на природі, смажити шашлики. Отже, на приготування заготовок для шашлику, його маринування потрібно змістити основний рівень попиту. При цьому продажі за іншими категоріями товару будуть істотно нижче, а загальний рівень виручки буде практично на тому ж рівні.

Що стосується постачальників, то тут краще працювати або з великими фабриками, або з тими фермерами, які можуть надати ветеринарний сертифікат на продукцію, що продається. При цьому обробленням в нашому випадку буде займатися м’ясник, що працює в магазині, він буде рубати м’ясо, сортувати його на порційні шматки. Дуже важливо знайти досвідченого працівника, який знає, як розрізати тушу так, щоб продати отримані шматки максимально дорого. Від роботи цього співробітника буде залежати багато чого.

Продавати продукцію буде продавець. Всього їх буде двоє. Працювати вони будуть позмінно – 2 через два. Магазин працюватиме без вихідних за наступним графіком:

Понеділок
9:00 – 21:00

Вівторок
9:00 – 21:00

Середовище
9:00 – 21:00

Четвер
9:00 – 21:00

П’ятниця
9:00 – 21:00

Субота
10:00 – 22:00

Неділя
10:00 – 22:00

разом: 84 години на тиждень, 360 годин на місяць.

1. М’ясник працюватиме за своїм графіком. Приходити в магазин він буде до 8:00, а йти о 14: 00. Разом: 42 години на тиждень.

Знадобиться також водій-вантажник, щоб привозити продукцію від постачальників і розвантажувати її. Робити це він буде в першій половині дня, а йти з роботи в міру її виконання. Можна розглянути й інший варіант, коли постачанням товару буде займатися сам постачальник, а розвантажувати його буде м’ясник.

Бухгалтерію вестиме стороння організація (аутсорсинг), прибирання в магазині – прибиральниця, яка працює неповний робочий день. Неділя буде її вихідним днем, коли прибирання приміщень робитимуть решті персонал (м’ясник у своєму приміщенні, продавці на своїй території).

Якщо згодом продавати м’ясо магазин буде ще й оптом, то його розвезенням займатиметься також водій.

Організаційно-правові аспекти

 1. організаційно-правова форма тов або іп. При реєстрації необхідно буде вказати коди діяльності за квед. Для даного магазину це будуть:
 • 52.22 – роздрібна торгівля м’ясом, м’ясом птиці, продуктами та консервами з м’яса та м’яса птиці;
 • 52.22.1 – роздрібна торгівля м’ясом та м’ясом птиці, включаючи субпродукти;
 • 52.22.2 – роздрібна торгівля продуктами з м’яса та м’яса птиці.

Якщо надалі планується розширювати асортимент, то про включення продажу цих продуктів до переліку кодів діяльності краще подумати заздалегідь.

2. Роздрібна торгівля згідно нк рф дає можливість використовувати пільгові системи оподаткування. В даному випадку підприємець може вибрати:

 • ссо ” доходи» 6%;
 • ссо» доходи мінус витрати ” 6-15% (ставка визначається в залежності від регіону);
 • енвд;
 • патентну форму.
 1. для роботи буде потрібно посвідчення від ветеринарних служб, яке видається в росспоживнагляді. Для його складання буде попередньо зроблений акт обстеження ветеринарної лавки.
 2. обов’язкова наявність санітарної книжки у всіх працівників, включаючи водія. Співробітники повинні вчасно проходити необхідні обстеження.
 3. дозвіл на роздрібну торгівлю, який видається ветеринарною службою (лікарем) після огляду туш. Щоб уникнути такої необхідності, краще шукати постачальників з готовим ветеринарною довідкою і сертифікатом.
 4. обов’язково в магазині повинна бути книга скарг і пропозицій. Слід оформити куточок споживача, розмістивши в ньому тексти різних документів, які повинні бути в магазині за законом.
 5. дозвіл від пожежної служби.
 6. дозвільні документи на сам магазин від ветеринарної служби.
 7. 6.варто ознайомитися з документом «вимоги до підприємств м’ясної промисловості».

 8. якщо будете приймати оплату від покупців за банківськими картками, то потрібно відкрити розрахунковий рахунок в банку.
 9. 6. Вести бухгалтерський облік можете в спеціальному сервісі.

Маркетинг-план

Дуже важливо правильно просувати власний магазин. Для цього має сенс використовувати наступні види реклами:

 • локальна реклама у вигляді розклеювання листівок на під’їздах, в ліфтах.
 • розміщення в місцевих газетах.
 • у магазину обов’язково повинна бути вивіска. Поруч потрібно розмістити відповідні покажчики, штендери, розтяжки над дорогою.
 • можна використовувати рекламу в інтернеті, але витрачати на це велику кількість грошей недоцільно.
 • спілкування з клієнтами на тематичних форумах. Цей метод реклами особливо актуальний при пошуку оптових покупців.

1. І все ж, головним інструментом буде “сарафанне радіо”. Для цього необхідно, щоб покупцеві подобався товар, атмосфера і обслуговування в магазині. Домогтися рекомендацій від своїх покупців не так-то просто. Але зробити це реально, потрібно лише з трепетом ставитися до власного бізнесу.

Розрахунок прогнозованих доходів

1. Щодня невеликий магазин здатний продати близько 250 кілограм різного м’яса, кісток, шпику. Приблизна виручка при цьому становить 50 000 рублів. При цьому собівартість продукції дорівнює близько 38 500 рублів (націнка, як було сказано вище, становить близько 30%).

Щомісячна виручка складе 1 500 000 рублів, а собівартість продукції – 1 154 000 рублів.

Виробничий план

Для організації власного магазину потрібно приміщення. Багато хто вважає, що для «особи» торгової точки воно обов’язково повинно бути великим. Насправді ж все зовсім не так. Важливо, щоб в магазині було доглянуто і акуратно, а розміри не мають особливого значення. Всередині доведеться розмістити:

 • торговельну зону;
 • зона для приготування напівфабрикатів і оброблення продукції;
 • зона для оброблення туш і їх обвалки.

На перший час два останніх приміщення можна поєднати, тим більше що займатися і тим і іншим буде м’ясник.

Дуже важливо, щоб місце мало високу прохідність. Наявність серйозних конкурентів поблизу небажано.

Краще шукати приміщення, де вже зроблений ремонт, щоб мінімізувати витрати на обробку магазину.

Однією з серйозних статей витрат буде закуп обладнання. Не обов’язково купувати все і відразу, щось можна взяти в оренду або купити б/у. У міру отримання прибутку можна докуповувати необхідне обладнання. Отже, для роботи будуть потрібні:

 • Холодильна камера;
 • охолоджувана вітрина;
 • морозильна камера;
 • підноси;
 • ваги (звичайні та промислові);
 • колодка;
 • сокира (1-2);
 • набір ножів;
 • пакувальне обладнання;
 • градусники;
 • м’ясорубка.

На перший час потрібно закупити і витратні матеріали (цінники, миски для готової продукції, упаковки).

Товарний запас буде невеликим, так як продукція досить швидко псується.

Що стосується заробітних плат (включаючи податок і страхові внески):

 • продавець – 29 000 рублів;
 • м’ясник – 32 000 рублів;
 • водій-вантажник-31 000 рублів;
 • прибиральниця-15 000 рублів.

Організаційний план

Реєстрація іп
800 рублів

Ремонт
15 000 рублів

Обладнання
280 000 рублів

Касовий апарат
9 000 рублів

Реклама (включаючи вивіску)
45 000 рублів

Витратні матеріали
20 000 рублів

Створення товарного запасу
100 000 рублів

Автомобіль
400 000 рублів

Можна обійтися без автомобіля і замовляти доставку, але краще мати свій автомобіль, як показує практика.

Фінансовий план

Оренда
60 000 рублів

Заробітна платня
136 000 рублів

Реклама
15 000 рублів

Собівартість продукції
1 154 000 рублів

Бухгалтерія (аутсорсинг)
9 000 рублів

Транспортні та інші витрати
25 000 рублів

Витрата
1 399 000 рублів

 • прибуток до оподаткування: 1 500 000 – 1 399 000 = 101 000 рублів.
 • податок (ми розрахуємо ссо для різниці між доходами і витратами): 101 000*0,15 = 15 150 рублів.
 • чистий прибуток: 101 000 – 15 150 = 85 850 рублів.
 • рентабельність: 85 850/1 500 000*100% = 5,72%.
 • окупність: 869 800/ 85 850 = 10,13. Отже, бізнес окупиться мінімум через 11 місяців.

Ризики

Одним з найбільш значущих ризиків є сезонність. Про те, як боротися з ним, було сказано вище.

Ще один серйозний ризик-зайва економія. Ні в якому разі не можна економити ні на виробах, ні на обладнанні. Нехай це буде вже використане, але якісне обладнання, ніж дешеве і погане. Від умов зберігання залежить успіх магазину і тривалість зберігання товару.

Не можна забувати і про те, що продукція може псуватися. Тому дуже важливо розраховувати приблизну денну виручку і порівнювати попит на товар по кожній позиції, щоб коригувати свої закупівлі і не збирати надлишки продукції.

Обов’язково потрібно налагодити і роботу з постачальниками. Перебої можуть обернутися серйозними простоями і збитками для магазину.

важливо: пам’ятайте, що ви можете самостійно скласти бізнес-план саме для свого бізнесу. Для цього прочитайте статті:

 • як скласти бізнес-план самому-докладна інструкція;
 • структура бізнес-плану та основні розділи.

прохання наостанок: всі ми люди і можемо допускати помилки, щось не врахувати і т.д. Не судіть строго, якщо даний бізнес-план або інші в розділі бізнес-плани здалися вам неповними. Якщо у вас є досвід в тій чи іншій діяльності або ви побачили недолік і можете доповнити статтю, повідомте будь ласка в коментарях! тільки так ми спільно зможемо зробити бізнес-плани більш повними, докладними і актуальними. Дякую за увагу!