Про Форексі в наш час не чув тільки глухий. Про те, що там можна непогано заробляти, теж всі знають. І те, що необхідно торгувати валютою, не є секретом. А тим людям, кому набридло слухати про великі гроші, і хто хоче почати заробляти, треба зрозуміти, як відбувається торгівля на Форекс. Без детального вивчення основ біржової торгівлі не досягти нормальних результатів. Як правило, новачки прагнуть забігти вперед, і не сильно затримуються на вивченні основних понять. А термінологію взагалі пропускають, заглядаючи в словник вже в процесі навчання.

Щоб уникнути таких помилок, потрібно вивчити і запам’ятати основні терміни, без яких важко буде зрозуміти механізм торгівлі, її основні принципи. Ось короткий список цих термінів:

– Базова валюта – валюта, що стоїть першою. Наприклад, в парі EUR/USD, базовою валютою є євро;

– Позиція – правочин, що вчиняється з якої-небудь валютній парі;

– Довга позиція – купівля (BUY);

– Коротка позиція – продаж (SELL);

– Ask – ціна, яку встановлює брокер, продаючи трейдеру базову валюту;

– Bid – ціна, яку встановлює брокер, купуючи у трейдера базову валюту;

– Спред – різниця між Ask і Bid. Адже Bid завжди менше Ask;

Пункт(Point, Pips) – зміна курсу будь-якої валютної пари на одну десятитисячну частку. Наприклад, курс пари EUR/USD дорівнює 1, 3100. Якщо через деякий час курс змінився до 1,3101 – значить, пара EUR/USD виросла на один пункт;

– Лот – одиниця укладення угоди, що дорівнює ста тисячам в базовій валюті;

Кредитне плече – надання брокером своїх коштів трейдеру для укладання угоди. Іншими словами, якщо на депозиті трейдера недостатньо грошей для відкриття позиції, брокер збільшує його кошти в декілька разів;

– Маржа – заставу. Це сума, яку брокер утримує з депозиту трейдера, при наданні йому кредитного плеча;

– Stop Loss – обмежувач збитків. Коли курс стане рівним «Стоп Лосс», позиція автоматично закривається;

– Take Profit – фіксація прибутку. Спрацьовує, коли ціна порівняється з відміткою «Тейк Профіту».

Ось основні терміни, які слід вивчити перш, ніж переходити до механізму торгівлі на Форекс.

Основний принцип отримання прибутку на ринку Форекс полягає в тому, щоб купити за низькою ціною, а продати за більш високою. Або навпаки. Коли ціна висока – продавати, а коли низька – купувати. Здавалося б, все просто. Насправді, є ще безліч нюансів. Адже, треба навчитися визначати моменти, коли необхідно купувати або продавати, визначати напрямок руху ціни. У цьому допоможуть економічні новини і думки аналітиків.

Не зайвим буде навчитися обчислювати можливий прибуток або збитки. Припустимо, у трейдера на депозиті сто доларів, і він збирається відкрити довгу позицію по парі EUR/USD. Її курс на момент здійснення операції становив 1,3000. Розмір кредитного плеча – один до ста. Це означає, що трейдер може укладати угоду на суму в десять тисяч доларів. Через деякий час вартість пари EUR/USD дорівнює 1,3100. Це означає, що ціна зросла на сто пунктів. А, отже, прибуток трейдера збільшилася на сотню доларів. При такому розмірі депозиту і величиною кредитного плеча вартість одного пункту становила один долар. Якщо б на торговому рахунку було десять доларів, а кредитне плече було один до десяти, вартість пункту дорівнювала б одному центу. Тепер, навчившись вираховувати ціну одного пункту, можна визначити можливий розмір доходу або збитку.

Це був механізм отримання прибутку по довгій позиції, коли трейдер купував євро за американські долари. При відкритті коротких позицій все відбувається точно так само, тільки замість покупки людина здійснює продаж. Продає європейську валюту за долари США. У загальних рисах з угодами купівлі та продажу розібралися. Тепер можна переходити до деталей.

Як же почати торгувати на Форекс? Що для цього необхідно?

Для початку вибираємо брокера. Саме через брокерські компанії і Дилінгові Центри здійснюється доступ до валютного ринку. Тому, новачкові треба вибрати підходящого брокера, пройти нескладну реєстрацію, і відкрити торговий рахунок. Потім, потрібно завантажити торгівельний термінал МТ4 і встановити програму на свій комп’ютер. Далі, поповнити рахунок, і приступати до укладання угод. Якщо у новачка є деякі знання, і він вміє застосовувати інформацію, отриману з економічних новин та аналітичних оглядів, більшість ув’язнених їм угод будуть прибутковими.

Тепер трохи про кредитному плечі. Навіщо воно потрібно? Як відомо, угоди укладаються в лотах. А лот дорівнює ста тисячам одиниць базової валюти. Навіть якщо мінімальний обсяг угоди дорівнює одній сотій лота, то для відкриття позиції трейдеру необхідно мінімум тисяча доларів. Далеко не кожен новачок може собі це дозволити. Коли брокер надає кредитне плече, рівний один до ста, укласти таку угоду може трейдер з торговим депозитом всього в десять доларів.

Для чого потрібні Stop Loss і Take Profit? Перш за все, щоб трейдер не постійно сидів перед монітором і не дивився безперервно на графік руху ціни. Приблизно визначивши значення обмежувача збитків і фіксації прибутку, він може спокійно зайнятися своїми справами. І якщо ціна сягне одного з цих значень, позиція автоматично закривається, а людина отримає прибуток або збиток. Якщо не виставляти ці ордери, можна упустити можливу прибуток і повністю злити весь депозит.

Тепер, коли стало відомо, як відбувається торгівля на Форекс, можна переходити до вивчення інших моментів, без яких неможлива стабільна прибуток. А саме, необхідно навчитися застосовувати фундаментальний і графічний аналізи, привчити себе до дисципліни. У разі отримання збитку не бажати відігратися. А найголовніше – ставитися до торгівлі не як до гри, а з усією серйозністю.