Програма Meta Trader є клієнтським додатком, яке встановлюється на комп’ютері трейдера. Цей додаток дозволяє користувачеві здійснювати операції з купівлі-продажу валют, ф’ючерсів, опціонів, акцій. Програма Meta Trader в даний час є найбільш поширеною платформою для торгівлі в усьому світі, оскільки розробники (MetaQuotes Software Corp) зробили її настільки зручною та зрозумілою для користувача, що основна маса брокерських компаній рекомендує використання саме цього терміналу.

Варто відзначити, що для даного програмного продукту постійно випускаються оновлення і доповнення, стабілізуючі виникають проблеми, які розширюють його функціонал. Крім усього іншого, користувач має можливість створювати свої власні додатки до програми, використовуючи мову програмування «Meta Quotes Language», або MQL.

Для установки й настроювання програми вам знадобляться базові вміння роботи на комп’ютері. Краще всього встановлювати Meta Trader 5 з сайту свого брокера (як згадувалося раніше, більшість основних брокерів використовують саме цю платформу і розміщують налаштовану версію Meta Trader зі своїм логотипом на сайті), оскільки, в цьому випадку, вам не потрібно вручну вводити адреси серверів вашого брокера. Необхідно буде лише вказати логін і пароль трейдера, отримані при реєстрації рахунку.

У Meta Trader 5 доступно більше 80 інструментів для технічного аналізу ринків, кількість одночасно відкритих вікон фінансових інструментів досягає 99! Що стосується тимчасових інтервалів (таймфрейм), то будь-який користувач знайде для себе саме той, який підійде саме йому, адже тут їх кількість досягла 21. Крім цього, у програмі доступні інструменти фундаментального аналізу – календар економічних подій, стрічка новин від вашого брокера. За рахунок використання MQL5 була покращена стабільність всієї системи, а також збільшена швидкість роботи програми.

Meta Trader 5 дозволяє трейдеру проводити торгові операції не тільки вручну, але і в автоматичному режимі! Для цієї мети служать експерти (радники) і скрипти. Відкритість початкового коду програми дозволяє користувачам обмінюватися своїми напрацюваннями. В бібліотеці MQL5 ви знайдете величезну кількість безкоштовних готових радників і скриптів! Для переходу до бібліотеки використовуйте меню навігатора: в експертах, користувальницьких індикаторах і скриптах, при їх розгортанні ви побачите пункт « ще..» При кліці на ньому ви переміщаєтеся в онлайн базу кодів редактора «Meta Editor».

Ще однією, не менш важливою особливістю Meta Trader 5, є можливість використання «гарячих клавіш» для швидкого виклику тих чи інших функцій і інструментів, причому ви можете призначати свої власні «гарячі клавіші». При постійному використанні програми дані клавіші натискаються на рівні рефлексів, що дозволяє приймати дійсно «блискавичні» рішення при відкритті або закритті позицій, так і просто, несуть масу додаткових зручностей для кінцевого користувача. Більш детально ознайомитися з цими «чарівними» клавішами ви можете на офіційному російськомовному сайті підтримки програми –
тут. Там же ви знайдете масу іншої корисної інформації про терміналі.